DOHRÁNO: Ženy úspěšné v boji o play off, muží musí ještě bojovat

Vydáno dne 20. 01. 2020 (98 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811190750_titulka_zeny.jpgTurnovská sportovní hala o víkendu znovu patřila florbalu. Mezi mantinely zde byla k vidění Národní liga mužů, 1. liga žen i 1. liga dorostenek. Muži v sobotním dramatickém utkání nestačili na pražský Bučis team a nadále tak drží osmou příčku, o kterou však ve zbytku základní části budou muset ještě bojovat. Ženám se v domácím dvouzápase podařilo získat dva body za výhru v prodloužení a přiblížit se tak postupové osmičce. Dorostenky z domácích zápasů berou bod za remízu a další zápasové zkušenosti mají za sebou elévové.

Sobota 18. ledna 2020

Národní liga, 16. kolo
TJ Turnov - FC Bučis Team 7:9

branky: 13. Emil Hejduk, 17. Štěpán Čuda, 28. Tomáš Vitásek, 29. Jan Grmolec, 32. Štěpán Matěcha, 35. Štěpán Matěcha, 56. Pavel Sekyra - 6. Jakub Vondruška, 11. Jakub Vondruška, 20. Jakub Švelbl, 21. Jakub Černý, 24. Jakub Vondruška, 24. Jan Wald, 37. Matyáš Kalina, 52. Matyáš Kalina, 52. Tomáš Filip; rozhodčí: Luděk Franc - Václav Patera; vyloučení: 5:1; využití: 1:3; diváků: 46; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 17 - Marek Galajda 12; po třetinách: 2:3, 4:4, 1:2

V utkání 16. kola Národní ligy si florbalisté Turnova zkomplikovali pozici pro případný postup do vyřazovacích bojů. Proti čtvrtému týmu tabulky museli domácí stále dotahovat náskok soupeře, především kvůli mnoha vyloučením, která soupeř trestal. Světlý moment přišel ve druhém dějství, v němž se Turnov ze stavu 2:6 dokázal hostům přiblížit na rozdíl jediné jediné branky. Ve třetí třetině však Pražané nedali domácím další možnost k nádechu a vítězství si pojistili. Přestože Turnov předvádí dobrou útočnou hrou, nedaří se mu pravidelně bodovat, a tak mužstvo turnovské TJ stráží poslední (tedy osmou) postupovou pozici s náskokem pouhých dvou bodů na deváté Kobylisy. Ve zbývajících šesti kolech proto můžeme čekat boj o play-off, jak se patří!

Komentář trenéra hostů Jana Zahalky: "Další náročný zápas, který jsme si zkomplikovali ztrátou koncentrace a zbytečnými chybami za stavu 6:2 v druhé třetině. Soupeř má rozhodně svoji útočnou kvalitu a dokázal nás vždy potrestat. Těší týmový výkon a nasazení, celkem povedená hra v útoku a hra v přesilové hře. Do obrany máme rozhodně na čem pracovat, děkujeme soupeři za kvalitní zápas."

Komentář trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "Soupeř hraje velmi dobře a dnes jsme asi podruhé v sezóně ztratili body s týmem, který byl v zápase skutečně lepší a přehrával nás. I přesto nakonec mrzí především směšná vyloučení, která ve výsledku přihrála soupeři tři body. Musíme zamakat a urvat bodíky jindy. Díky divákům za podporu."

1. liga žen, 15. kolo
TJ Turnov - Texas Longhorns 2:5

branky: 6. Karolína Bittnerová, 27. Lucie Veselá - 9. Veronika Bašová, 9. Jana Pavlicová, 10. Kateřina Vránová, 40. Andrea Černá, 52. Jana Pavlicová; rozhodčí: Tomáš Novotný - Jakub Mauer; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Denisa Plačková 21 - Radka Höflerová 30; po třetinách: 1:3, 1:1, 0:1

Domácí hráčky sice byly v sobotní utkání 1. ligy více na míčku, ale trápila je koncovka. Pohledné kombinace, které měly skončit brankou, překazila dobře chytající brankářka  hostí, která byla později právem vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.

Komentář trenéra hostů: "Super odmakaný zápas především do obrany, ale bohužel v útoku musíme ještě zapracovat na produktivitě. Díky soupeři za utkání a doufám, že si žádná hráčka neodnesla ze zápasu vážnější zranění."

Komentář trenéra domácích: "Florbal se hraje na góly a my jich střílíme málo na to, aby holky dokázaly utkání vyhrát. Dnes to bylo podobné poslednímu utkání, kterému z naší strany také dominovala nemohoucnost přesně zakončit. Holky chválím, zápas odmakaly poctivě až do konce."

Liberecká liga elévů, Liberec
Mladé turnovské naděje se k prvnímu turnaji roku 2020 vydali do Liberce, kde je čekaly zápasy s Českou Lípou, FBC Liberec a Panthers Liberec. Ve všech utkáních dokázali turnovští elévové zúročit předchozí zápasové zkušenosti a přestože na ně v jejich florbalovém rozvoji čeká ještě hodně práce, tak nasazení a radost ze hry jim nechybí a jedno liberecké vítězství je pro ně tou nejlepší motivací do dalších tréninků, Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za fandění v duchu fair play.

Neděle 19. ledna 2020

1.liga žen, 16. kolo
TJ Turnov - FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 8:7p

branky: 4. Karolína Bittnerová, 9. Kateřina Vlková, 21. Johana Fišerová, 22. Lucie Veselá, 30. Lucie Veselá, 33. Lucie Brabcová, 48. Lucie Veselá, 64. Karolína Bittnerová - 11. Nikola Verbičová, 17. Andrea Košťálová, 19. Barbora Krňoulová, 22. Lucie Veselá, 26. Michaela Urbanová, 37. Michaela Mašková, 38. Nikola Verbičová; rozhodčí: David Macoun - Michal Jon; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Kateřina Brabcová 9, Denisa Plačková 5 - Veronika Fišerová 17; po třetinách: 2:3, 4:4, 1:0 - 1:0

Zápas pro náš web zhodnotila Lucie Veselá: I přes sobotní náročné utkání jsme se udržely v tempu po celý zápas.
První gól vsítila Bittnerová a turnovská střídačka zajásala. Chvíli na to nás poslala do dvougólového vedení Vlková. Ovšem tento náskok jsme do konce první třetiny ztratily a do šatny odcházely za stavu 2:3 pro Plzeň. Na začátku druhé třetiny nás zpět do hry poslala už po půl minutě Fišerová. Bohužel vlastní gól tečovala do branky L. Veselá, skóre bylo tedy nepříznivé 3:4. Kapitánka svou chybu ale brzy napravila a srovnala na 4:4. Branková přetahovaná pokračovala dál. Z turnovských se ještě ve druhé části prosadila znovu Veselá a Brabcová. Hostující hráčky se ale postaraly, aby na konci druhé teřtiny svítilo na tabuli skóre 6:7. Ve třetí třetině oba týmy hrály na plný výkon, gól padl ale jen jeden. Veselá zkompletovala hattrick a Turnov byl blízko k bodům. Bohužel i přes spoustu šancí nikdo nevstřelil míček za záda hostující gólmanky a následovalo prodloužení. V prodloužení jsme musely dlouho bránit a neudělat chybu. Vyplatilo se. Dlouhý balón zpracovala Bittnerová, nenechala se vykolejit plzeňskou obránkyní, která jí dýchala na záda, a proměnila svou šanci. Konečné skóre tedy 8:7 a dva cenné body pro nás.

Komentář trenéra hostů, Milana Bejčka: "Ze zápasu hraném ve svižné tempu jsme si dle mého názoru zasloužili získat více než jeden bod. To se nestalo zejména kvůli naší nízké produktivitě. Nicméně herní projev družstva byl většinu víkendu solidní, věřím, že holky začnou na tréninku více makat a větším počtu. Děkuji všem zúčastněným za toto utkání."

Komentář trenéra domácích, Radima Kolomazníka: "Konečně. Konečně. Konečně. Dali jsme více více gólů než soupeř a dnes zaslouženě vyhráli. Poslední třetina byla taková, jak bychom se měli prezentovat v každém utkání. Děkuji holkám za předvedenou hru. Soupeřkám za dobré utkání."