Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Ženy se přiblížily k play off

Vydáno dne 16. 12. 2019 (219 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811190750_titulka_zeny.jpgTřetí adventní víkend patřil v turnovské sportovní hale florbalu, kde se divákům představilo hned pět turnovských týmů. V sobotu započaly nabitý program ženy, které v dohrávce šestého kola 1. ligy porazily Soběslav a přiblížily se tak k účasti v play off. Následně patřila palubovka Národní lize, v jejímž 14. kole turnovský tým dlouho sahal po plném bodové zisku, nakonec se však musel spokojit s jediným bodem za porážku v prodloužení. Neděle pak přivítala nejmenší florbalisty a florbalistky, když se v Turnově konaly turnaje ligy elévek, přípravky a mladších žáků a i zde mohli diváci vidět radost turnovských barev. K venkovním zápasům cestovali pouze dorostenci, kteří si v Semilech připsali jednu vysokou výhru.


Sobota 14. prosince 2019

Národní liga, 14. kolo
TJ Turnov - FbC Plzeň 6:7p

branky: 27. Vojtěch Palatínus, 29. Antonín Palatínus, 30. Jan Hausmann, 31. Štěpán Matěcha, 48. Štěpán Matěcha, 51. Štěpán Čuda - 1. Filip Nový, 21. Filip Nový, 35. Jakub Stelzer, 53. Václav Zábran, 55. Vojtěch Kuneš, 60. Vít Malý, 64. Václav Zábran; rozhodčí: Tomáš Sommer - Michal Taufmann; vyloučení: 3:2 + Václav Zábran OS; využití: 2:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Filip Jirman 24 - Pavel Novotný 23; po třetinách: 0:1, 4:2, 2:3, 0:1

Domácí vstoupili do utkání aktivně, přesto právě oni jako první inkasovali a to již v první minutě. Následné šance na brzké vyrovnání zůstaly nevyužity a tak si Turnov na první střelecký zápis musel počkat až do druhé třetiny. I v té se však nejprve prosadila Plzeň, která tak vedla 2:0. Domácí následně dokázali vměstnat gólový obrat mezi 27. a 31. minutu, kdy se jim podařilo hned čtyřikrát skórovat a dostat se tak do nadějného vedení 4:2. Plzni se ještě do přestávky podařilo snížit a před třetí třetinou tak bylo zaděláno na drama. Domácí jej v úvodu závěrečné části rázně odmítli a dvěma góly navýšili své vedení už na 6:3. Zbytek zápasu však patřil Plzni, které se v poslední minutě nakonec podařilo brankové manko smazat a zápas tak poslat do prodloužení. V nastavení se první velkou šancí uvedli domácí, Vitásek však trefil pouze přesouvajícího se brankáře. Ve čtvrté minutě prodloužení tak udeřilo na druhé straně a bod navíc pro sebe získala Plzeň.

Komentář trenéra hostů V. Michálka: "Dnešní zápas byl plný emocí a ty nám pomohli ke dvoum bodům. V zápase jsme tahali za slabší konec, ale odmakaná třetí třetina a určitá dávka štěstí nám pomohla k vítězství. Z Turnova se body lehce nevozí a já to mohu jenom potvrdit. Děkuji všem zúčastněným za utkání"

Komentář trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "V dnešním zápase jsme měli brát 3 body, bohužel vlastními chybami jsme se o dva připravili. Soupeři gratuluji, děkuji pořadatelům a divákům."

1. liga žen, dohrávka 6. kola
TJ Turnov - Banes Florbal Benešov 5:3

branky: 5. Andrea Plavcová, 30. Veronika Šraierová, 32. Šárka Veselá, 38. Karolína Bittnerová, 40. Andrea Plavcová - 40. Monika Hrnečková, 45. Andrea Dostálová, 57. Lenka Morová; rozhodčí: Tomáš Mádr - Josef Kubát; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Denisa Plačková 19 - Eliška Hnojnová 21; po třetinách: 1:0, 4:1, 0:2

Zápas nám krátce přiblížila KArolína Bittnerová: Hra se od začátku vedla v rychlém tempu a již ve třicáté vteřině se mohl dostat do vedení domácí tým žen. Bohužel první střela zápasu skončila v rukou gólmanky. Poté se do útoku dostaly hostující hráčky, kdy balonek sice skončil za zády domácí brankářky ale naštěstí pro naše ženy, gól nebyl uznán z důvodu předcházejícího faulu. První regulérní gól přišel ve čtvrté minutě, kdy se do vedení dostal Turnov po kombinaci L. Veselé a Plavcové. Hra se přelévala nahoru dolu, šance byly na obou stranách, ale více se toho do konce první třetiny nestalo.

Ve druhé třetině bylo k vidění více gólů než ve třetině předcházející. Po vlastní brance soběslavského celku upravilo skóre duo sester Veselých. Při standardní situaci před bránou hostujících Lucie našla Šárku, a ta neomylně propálila téměř nepropustnou zeď. O pár minut později přidala gól Bittnerová z úniku po mantinelu po nahrávce Škopánové. Vzápětí se podařilo skórovat i hostujícímu družstvu a snížit stávající stav. Na to však okamžitě odpověděla Plavcová s Brabcovou a Turnov tak odcházel do šatny za stavu 5:1.

Ve třetí třetině turnovské hráčky na moment zapomněly na stávající taktické pokyny, které doposud skvěle fungovaly a postaraly se tak o menší drama. Soběslavským hráčkám se po chybách v rozehrávce na straně domácích podařilo skóre snížit na 5:3. Nadějné střely se vyskytly na obou stranách, ale gól už si ani jeden tým nepřipsal. Turnovským ženám se podařilo výsledek 5:3 udržet do konce zápasu a odnášejí si tak cenné 3 body


Komentář trenéra hostů: "Bohužel naše produktivita je žalostná, soupeř byl důraznější, za což byl odměněn góly. Děkuji za utkání a přeji štěstí do dalších zápasů."

Komentář trenéra domácích, Radima Kolomazníka: "Dnes se nám podařilo dodržovat taktické pokyny a z tohoto pohledu to bylo nejpovedenější utkání v sezóně. Když se naučíme věřit naší hře, budeme hrát dobrá utkání. Děkuji mému týmu za předvedenou hru, soupeřkám za férové utkání."

2. liga dorostenců, Semily
FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 1:10, TJ Turnov - SCC Semily 0:2

Neděle 15. prosince 2019

Přebor mladších žáků, Turnov
FBC Liberec Purple - TJ Turnov 6:10, TJ Turnov - FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa 6:6, FBC Liberec G - TJ Turnov 12:9

Liberecká liga přípravek, Turnov
Na nejmeší zástupce turnovských barev čekal v neděli domácí turnaj, na kterém postupně změřili své síly s Lomnici a dvěma celky Koberov. Všem mladým hráčům se mezi mantinely podařilo zúročit získáné dovednosti z předchozích zápasů a tréninků a kromě dobré nálady si z turnaje odnášejí také jednu výhru.

Liga elévek, Turnov
Na turnovské elévky čekaly na domácím turnaji tři soutěžní utkání, ve kterých se postupně střetly s Liberecem, Štětím a Českou Lípou. Ve všech utkání dokázaly turnovské hráčky zúročit svoji tréninkovou píli a dosavadní zápasové zkušenosti, které kromě radosti z pohybu mezi mantinely znamenaly dvě vítězství.


Počet komentářů: 1 | Přidat komentář


  Soustředění 2020  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019