Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Ženy na úvod sezóny dominovaly, muži nestačili na loňského vítěze

Vydáno dne 16. 10. 2017 (437 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201710160910_zeny_17_18.jpgFlorbalově nabitý víkend mají za sebou turnovské týmy, kterým se však tentokrát příliš nedařilo. Muži na domácí palubovce v pátém kole Národní ligy nestačili na loňského vítěze a bodově na prázdno vyšli také junioři. Výborný vstup do sezóny však mají za sebou ženy, které dominovaly v obou víkendových zápasech. Dvě výhry si z Mostu přivážejí starší žáci a mezi mantinely se o víkendu proháněli také elévové a mladší žákyně.

Sobota 14. října 2017

Liga starších žáků, Most

TJ Turnov - Florbal Jablonec 6:3, FbC Jazzmani Žatec - TJ Turnov 8:2, FBC Vipers Most - TJ Turnov 3:4

Na další letošní turnaj jsme cestovali opět předaleko, tentokrát do Mostu. K dispozici jsme měli ideální počet deseti hráčů do pole a brankáře, včetně dvou kluků, pro které to byl vůbec první ligový turnaj v životě. Prvním soupeřem nám byl regionální rival Florbal Jablonec. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a po celou první polovinu jsme byli jasně lepší, přičemž soupeře jsme prakticky nepustili do hry. Ve druhé polovině se kluci z Jablonce viditelně zlepšili a hra se vyrovnala, náskok jsme si ovšem bez problémů pohlídali.
Druhé utkání jsme sehráli proti Jazzmanům Žatec. Nutno podotknout, že florbal se moc nehrál a hra připomínala spíše řádění řezníků na jatkách. Sekání a velké množství drobných faulů připomínalo spíše "florbal" z před deseti let. Výsledkem byla naše jasná prohra.
Ve třetím utkání jsme odehráli vyrovnanou partii proti Vipers Most, hrálo se hodně nahoru dolů a šance střídala šanci, i když střelci měli vesměs slepé náboje. Objektivně je ovšem nutno říci, že větší počet "gólovek" jsme měli my, a tak jsme si vítězství o gól zasloužili.
Pochvalu za výborné výkony si tentokrát zaslouží Jirka Němeček, o přísun gólů se tradičně starali Šimon Janoušek s Ondrou Šmídou a role kapitána výborně sedla Lukáši Maršíkovi.

Liga elévů, Liberec

Naše nejmladší naděje se ke svému prvnímu turnaji sezóny vydali do Liberce. Velmi prořídlá sestava tentokrát čítala pouze šest jmen, ovšem to nic neubralo klukům na jejich nasazení touze si zahrát. Ve třech zápasech se jim podařilo nastřílet přes třicet branek a připsat si jedno vítězství. Elévci tak mohli z Liberce odjíždět spokojení a plní nových florbalových zážitků. Poděkovaní patří rodičům za pomoc s dopravou a zastupujícím trenérům Honzovi Hladíkovi a Míše Kovářové.

Neděle 15. října 2017

Národní liga, 5. kolo

TJ Turnov - TJ Sokol Mukařov 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

branky: 3. Štěpán Matěcha, 35. Jaroslav Nezdara, 40. Vojtěch Palatínus - 17. Karel Svatoš, 34. Šimon Otto, 37. Marek Chlumský, 47. Marek Chlumský, 47. Jakub Tabášek; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 16 - Karel Mrkos 23;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409281300_tago.pngZe střelecké převahy v první třetině dokázali domácí vytěžit pouze jedinou branku, o kterou se v hned v úvodu duelu postaral kapitán Matěcha. Další nadějné šance jeho spoluhráčů už zůstaly nevyužity a o slovo se tak přihlásili hosté. Ti v závěru první třetiny přidali na obrátkách a v sedmnácté minutě skóre dorovnali. V prostřední části se šance střídaly na obou stranách hřiště. Smolný okamžik přišel pro domácí po polovině zápasu, kdy si míček srazili do vlastní branky a Mukařov se tak bez námahy dostal poprvé do vedení. Nešťastný okamžik však domácí nezlomil a už o minutu později bylo zásluhou Nezdary znovu srovnáno. Závěr druhé třetiny se nesl ve znamení turnovských oslabení. Těsně po konci prvního z nich, ve 37. minutě, se hosté znovu radovali z vedoucí branky. Následná přesilovka Mukařova však měla opačný efekt. Vojtěch Palatínus v oslabení naplno využil své rychlosti a pár sekund před druhou sirénou stanovil průběžný výsledek 3:3. Na začátku třetí třetiny hrozili svými šancemi především hosté, kteří se tak zaslouženě dostali dvěma slepenými góly ve 47. minutě do dvougólového vedení. Proti zkušenému soupeři tak měli domácí při dotahování velmi těžkou úlohu a na sled dvou inkasovaných gólů už nestihli odpovědět.

Komentář trenéra domácích Markse: "Soupeř zvítězil díky většímu důrazu v osobních soubojích a díky naší nedůrazné koncovce. Děkuji soupeři divákům."

Komentář trenéra hostů Chlumského: "Diváci mohli vidět vyrovnané utkání, které díky dobře bránícímu týmu Traverzy skončilo výhrou 5:3 pro hosty. Supeři děkujeme za utkání a těšíme se se na další zápas."

2. liga žen, Smržovka

TJ Turnov - TJ Spartak Smržovka 10:1, USK Slavia Liberec - TJ Turnov 2:6

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201710160910_zeny_17_18.jpgVstup do nové sezóny odstartovaly ženy TJ Turnov ve velkém stylu. V prvním zápase doslova rozdrtily domácí Smržovku 10:1. V první  třetině otevřela skóre Koťátková, pokračovala Kultová a vzápětí zavěsila Konopková. Druhá třetina byla v režii trenérky Urbanové, kdy zasadila Smržovce rovnou „brutální“ hattrick a na dvě minuty si byla sednout za ostřejší hru Pekařová. V poslední třetině ženy nepolevily a Kultová s Bittnerovou poslaly každá po jednom kousku, do soupeřovi branky a od Bajerové smržovská brankařka ochutnala „ořechy“ dva. Za hrubost si byla odpočinout na dvě minutky Kultová a i když poslední gól vstřelila Smržovka, na celkovém výsledku to nic nezměnilo.

Do druhého zápasu ženy nastoupily s velkou chutí a odhodláním. Také se podařilo a domů si odváží plný počet bodů. Nad USK Slavia Liberec vyhrál TJ Turnov 6:2. I když byl začátek zápasu opatrnější, ve druhé třetině přesným gólem opět začala Koťátková a navázala na ní Bajerová. Pak následovalo vyrovnání Slavie, které trvalo však pět minut, kdy poté Kroftová “vymetla pavučinu“ v Liberecké brance. Koťátková to parádně zamíchala a opět umístila míček za soupeřovi záda. K odskoku přispěla Kultová, kdy výborně umístila balonek „pod víko“. Celou parádu zakončila Bittnerová. Její super střela tak potvrdila, že ženy TJ Turnov jsou letos připraveny mířit vysoko.

2. Liga juniorů, Kadaň

Semilsko TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov 1:18, FBC Vipers Most - Semilsko TJ Turnov 10:3

Bez řady opor, které si plnili povinosti mužském týmu, cestovali turnovsko-semilští florbalisté do daleké Kadaně ke druhému ligovému turnaji. Zde na ně čekali dva silní soupeři, na které svěřenci Markse a Sábla tentokrát recept nenašli.

Liga mladších žákyň, Turnov

FBC Liberec Chrastava - TJ Turnov 5:3, TJ Turnov - SK Dubí 1:9, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 13:2

Počet komentářů: 3 | Přidat komentář