DOHRÁNO: Vydařený turnovský víkend, muži i ženy si zajistili play off

Vydáno dne 11. 02. 2019 (439 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201902110732_muzi_18_19.jpgDalší porci florbalových výsledků přinesl uplynulý víkend a jejich přehled vám přinášíme na následujících řádcích. Muži  v dramatické koncovce 20. kola Národní ligy dokázali otočit vývoj zápasu s Wizards Praha a díky výhře 9:7 si zajistili účast v play off. Výhru slavily na domácí palubce také turnovské ženy, který si v 1. lize poradily s Litvínovem a i ony se tak mohou chystat na play off. Dorostencům se díky dvěma výhrám podařilo udržet vedoucí příčku v tabulce a další zápasové zkušenosti úspěšně posbírali mladší žáci, elévové a starší žákyně.

Sobota 9. února 2019

Národní liga, 20. kolo
TJ Turnov - Wizards DDM Praha 10 9:7 (1:1, 3:5, 5:1)

branky: 16. Vojtěch Palatínus, 27. Lukáš Švitorka, 33. Tomáš Vitásek, 33. Štěpán Matěcha, 56. Štěpán Matěcha, 56. Pavel Sekyra, 58. Vojtěch Palatínus, 58. Štěpán Matěcha, 60. Patrik Rozkovec - 18. Martin Lazárek, 25. Karel Smutný, 28. Tomáš Branžovský, 35. Jiří Šrámek, 37. Karel Smutný, 38. Jakub Novák, 50. Karel Smutný; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 5:2; využití: 1:2; diváků: 42; zásahy brankářů: Luděk Horáček 17 - Lukáš Vávra 25

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201902110734_Kopie%20souboru%20Logo%20wizards.jpgDůležité turnovské vítězství, znamenající jistotu postupu do play off, se nerodilo lehce. Po brankově hubené první třetině, která skončila smírně 1:1, se diváci brankových hodů dočkali ve zbytku utkání. Góly v prostřední části padaly především díky vyloučením na obou stranách, nejprve na začátku 25. minuty využili početní výhodu hosté a šli tak do vedení. Domácí však stihli rychle odpovědět zásluhou přesné střely Švitorky o dvě minuty později. Branková přetahovaná pokračovala celou druhou třetinu, na jejímž konci mohli být spokojenější hosté. Těm se v rozmezí 35. a 38. minuty podařilo, díky přesilovým hrám, vstřelit tři góly v řadě a odskočit tak do vedení 6:4. Do třetí třetiny tak domácí vstupovali s dvougólovým mankem a se změnami v sestavě, které měly přinést obrat nepříznivého vývoje. Smělý plán se ještě více zkomplikoval na začátku 50. minuty, kdy hosté využili rychlého protiútoku ke vstřelení sedmé branky. Domácí byli aktivnější, ale stále se jim nedařilo dostat se do nebezpečného zakončení. Už pět minut před koncem tak domácí sáhli ke hře bez brankáře a ta přinesla své ovoce. Úspěšní střelci Matěcha, Sekyra a Vojtěch Palatínus dokázali během dvou minut gólovou ztrátu smazat. Domácí fanoušci byli ve varu a ještě více je v pokračující 58. minutě znovu potěšil Matěcha, který přesnou ranou strhl vedení na stranu domácích. Definitivní pojistku na turnovské vítězství přidal v poslední minutě ze samostatného úniku Rozkovec. Turnov dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání a po výhře 9:7 si zajistil účast v play off.

Komentář vedoucího hostů Urbance: "Zápas jsme si prohráli sami v posledních čtyřech minutách, experimenty a nesoustředěním. Děkujeme divákům, soupeřům a pořadatelům."

Komentář trenéra domácích Palatínuse: "Prospali jsme první třetinu, kdy byl soupeř laxní a kdybychom se více tlačili do koncovky, tak bychom zápas rozhodli. Druhá třetina byla tragédie. Ve třetí třetině nám vyšla hra šest na pět a konečně jsme hráli s plným nasazením. Děkuji divákům a soupeři."

SESTAVA: Horáček, Švec - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Hausmann, Rozkovec,  Janoušek, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Sekyra,

2. liga dorostenců, Liberec
TJ Turnov - FBC Lomnice-Jičín 11:3, FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 0:7

Přebor mladších žáků, Rumburk
FBC Lomnice - TJ Turnov 16:5, TJ Turnov - SCC Semily-Lions 11:14, FBC Liberec Black - TJ Turnov 10:12, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 10:10

Liga elévů, Liberec
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201902110733_elev_lib_19.jpgFlorbalové naděje turnovského oddílu mají za sebou další ligový turnaj. V Liberci se turnovský tým postupně střetl s Českou Lípou, FBC Liberec a s Panthers Liberec. Všechna tři utkání  naše malé hráče bavila a ti v nich dokázali naplno prodat nově získané dovednosti. Podařilo se jim nasbírat další zápasové zkušenosti a hned tři hráči si úspěšně vyzkoušeli pozici brankáře. Dostatečný počet vstřelených branek, znamenající tři vyhraná utkání tak byly jen pomyslnou třešničkou na dortu. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za fandění v rámci fair play.

Neděle 10. února 2019

1. liga žen, 21. kolo
TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 7:5 (4:2, 1:0, 2:3)

branky: 3. Karolína Koťátková, 12. Michaela Pekařová, 14. Lucie Veselá, 20. Lucie Veselá, 38. Marcela Urbanová, 49. Kateřina Vacíková, 60. Karolína Exnarová - 18. Lada Flachsová, 20. Lada Flachsová, 52. Renata Zajíčková, 55. Jana Arazimová, 55. Lenka Svobodová; rozhodčí: Tadeáš Sidenberg - Michal Reczai; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 72; zásahy brankářů: Eva Horáková 15 - Lucie Kadlecová 20

Základ pro svoji výhru položil turnovský tým žen už v první třetině. Zásluhou Koťátkové, Pekařové a Veselé se Turnov během prvních patnácti minut ujal třígólového vedení. Litvínovu se podařilo odpovědět dvěma góly v řadě až v závěru první třetiny. Poslední slovo před první sirénou však znovu patřilo Turnovu zásluhou druhé branky Lucie Veselé. V prostřední části střelkyně na obou stranách odpočívaly a i když byly domácí hráčky aktivnější, nedařilo se jim dostat se do vážnějšího zakončení. Až v závěru druhé třetiny se k míčku dostala kapitánka Urbanová, která přidala pátou branku. Závěrečné dějství následně přineslo více vzruchu i více branek. Nejprve ve 49. minutě přidala šestou branku domácích Vacíková a o výhře domácích už nikdo nepochyboval. Hráčky Litvínova však ještě využily turnovského uspokojení z vedení a třemi góly v řadě dokázaly závěr duelu zdramatizovat. Uklidňující sedmý gól přišel až v poslední minutě, kdy si nešťastná brankářka Litvínova srazila nenápadné nahození do vlastní branky. Po výhře 7:5 si tak i turnovské ženy zajistily postup do play off 1. ligy žen.

Komentář trenéra hostů Petra Globočníka: "Je škoda, že jsme začali hrát až od druhé třetiny. Tým který kromě Eboly sužují snad všechny nemoci světa si určitě bod za dnešní výkon zasloužil. Před holkama smekám!"
Komentář trenéra domácích Jakuba Hakena: "Velmi vyrovnané utkání. Jsem rád, že holky splnily taktické pokyny a dokráčely si pro vítězství. Děkuji soupeři za hru a přeji šťastnou cestu domů."

SESTAVA: Horáková - Červová, Klementová, Fišerová, Urbanová, Pekařová, Konopková, Vacíková, Bittnerová, Koťátková, Exnarová, Müllerová, Veselá