DOHRÁNO: Vitásek třemi góly rozhodl zápas v Kadani

Vydáno dne 11. 12. 2017 (600 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201511230747_vitasek.jpgTurnovští florbalisté ještě nevzdali boj o play-off a z Kadaně si v rámci třináctého kola Národní ligy přivážejí dva důležité body za výhru v prodloužení. Výrazně se pod letošní, teprve třetí výhru, podepsal probuzený obránce Tomáš Vitásek, který konto soupeře zatížil hned třemi góly. Své starší kolegy napodobili mladší žáci, kteří své zápasy odehráli v Liberci. V České Lípě se dařilo starším žákyním a až do Meziboří cestovaly ke svým zápasům elévky.

Sobota 9. prosince

Národní liga, 13. kolo

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 5:6p (2:3, 2:1, 1:1 - 0:1)

branky: 6. Miloš Šulc, 7. Erik Štěrba, 23. Jan Odlas, 32. Vilém Vopelák, 56. Daniel Dolanský - 9. Vojtěch Palatínus, 15. Štěpán Matěcha, 20. Tomáš Vitásek, 38. Vojtěch Palatínus, 59. Tomáš Vitásek, 63. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 85; zásahy brankářů: Robin Ciota 29 - Jaroslav Švec 32

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201302031630_kadan.jpgHosté z Turnova neměli ani ve třináctém kole k dispozici kompletní sestavu a dlouhá cesta zřejmě zapříčinila jejich pomalejší rozjezd. Domácím se už během úvodních šesti minut podařilo dvakrát skórovat a dostat se to do zdánliví herní pohody. K turnovskému obratu ještě v první třetině zavelel Vojtěch Palatínus, který v deváté minutě využil přesilovou hru ke vstřelení důležité kontaktní branky. V patnácté minutě podtrhl zlepšený výkon svému kapitán Matěcha, po jehož ráně slavil Turnov vyrovnání na 2:2 a třicet sekund před první sirénou dokonal obrat obránce Vitásek. V prostřední části se domácím Katům podařilo rychle vyrovnat a v polovině zápasu si navíc vzít vedení zpět na svoji stranu. Hosté však zásluhou Paltínuse dokázali i tentokrát rychle odpovědět a po dvou třetinách tak na tabuli svítilo nerozhodné skóre 4:4. V závěrečném dějství museli turnovští florbalisté přečkat tři krizové okamžiky. Nejprve museli ubránit dvě oslabení a necelých pět minut, po řadě vlastních šancí, spolknout hořkou pilulku v podobě páté inkasované branky. Po oddechovém času, se šesti hráči v poli, se turnovští pokoušeli o další vyrovnání. To nakonec v čase 58:16 přišlo díky přesné střele Vitáska. Za stavu 5:5 tak zápas pokračoval pětiminutovým prodloužením, nově hraném se třemi hráči v poli. Hosté vyzkoušeli riskantní variantu se čtyřmi hráči v poli a prázdnou brankou, která nakonec slavila úspěch. Matěcha nabil Vitáskovi, který dovršeným hattrickem přisoudil důležitý bod na víc pro Turnov.

Komentář kapitána hostů Štěpána Matěchy: "Vyrovnane utkání. Rozhodlo naše lepší prodloužení v powerplay. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání."

Komentář za domácí Petra Hybnera: "Jako někteří lidé často trpí rýmou, tak my trpíme syndromem Turnov."

Neděle 10. prosince

Přebor maldších žáků, Liberec
Mladší žáci měli před sebou další tři utkání své soutěže. Pod Ještědem se svěřenci Jaroslava Markse postupně střetli s Teplicemi, Semily a Libercem Grey. Mladí turnovští florbalisté v nich pokračovali v povedených výkonech z předešlých zápasů a znovu se jim herní převahu podařilo vyjádřit také dostatečným počtem vstřelených branek a tím. Další nasbírané zápasové zkušenosti a tři vyhrané zápasy jsou tou nejlepší motivací do dalších tréninků. Poděkovaní patří všem rodičům za výpomoc s dopravou a za podporu během zápasů.

Přebor starších žákyň, Česká Lípa
TJ Turnov - FBC Česká Lípa 12:1, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:8, TJ Turnov - BK Real Roudnice n/L 8:4

Liga elévek, Meziboří
TJ Turnov - Mocné Tuleňky Podbořany 1:3, SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 7:4, TJ Turnov - FBC Wings Most 3:6

Počet komentářů: 70 | Přidat komentář