Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Víkend ve znamení dívčích úspěchů

Vydáno dne 23. 10. 2017 (113 přečtení), napsal Sekretariát
Ligové soutěžehttp://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpg ze svého programu odkrojily o uplynulém víkendu další porci zápasů. Mužům se v šestém kole Národní ligy nepodařilo bodovat na horké půdě pražských Panthers a tak mohou turnovského fanouška hřát především výsledky dívčích týmů. Bodovaly juniorky, starší žákyně i elévky. Těsně unikly body našim dorostencům, ovšem výborně si na domácí palubovce vedli mladší žáci. Takový byl v kostce víkend 21. a 22. října.

Sobota 21. října 2017

Národní liga, 6. kolo

Panthers Praha - TJ Turnov  5:3 (4:0, 1:2, 0:1)

branky: 1. Lukáš Tomeš, 8. Lukáš Pokorný, 18. Sebastian Jakob, 20. David Kolář, 28. Tomáš Hradec - 22. Štěpán Matěcha, 27. Štěpán Matěcha, 52. Štěpán Matěcha; rozhodčí: Michal Měsíček - Martin Trnka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Rastislav Mazák 34 - Jaroslav Švec 24

logoZápas začal pro turnovské florbalisty smolně, protože již v 1. minutě si srazili nastřelený míček zpoza branky do vlastní sítě. Možná to byl moment, který rozhodl, protože po celou první třetinu tahali hosté za kratší stranu provázku. Byli u všeho o krok později, domácí je přehrával ve všech herních činnostech. A tak stav 4:0 byl vyjádřením poměru sil. Po korekci sestavy na 2 pětky nastal v zápasu obrat. Turnovských florbalistů bylo najednou plné hřiště, dokázali svou aktivní hrou odebírat soupeři míček v prostřední části hřiště a jen (bohužel jako již v minulých zápasech) neproměňování šancí je připravilo o příznivější výsledek.

„Byť jsme na hřišti lídra soutěže prohráli, herní projev ukázal, že hrát florbal umíme, ale musíme to dokázat v průběhu celých 60-ti minut. Potom je v našich silách porazit kohokoliv“, ohodnotil zápas trenér Jaroslav Marks.

Přepor starších žákyň, Turnov

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201710241040_zakyne.jpgFBC LIberec - TJ Turnov 2:9, TJ Turnov - Vopice SFbK Frýdlant 13:2, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 2:13

Liga elévek, Turnov

TJ Turnov - FBK Wings Most 2:5, Florbal Chomutov - TJ Turnov 0:1

Neděle 22. října 2017

2. liga dorostenců, Most

TJ Turnov - Florbal Ústí B 1:8, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:0

Hodnocení trenéra týmu Františka Záleského: Tým dorostenců vstoupil do nové sezóny a oproti té loňské nezůstal kámen na kameni. Z loňských dorostenců zůstali pouze dva (Tom Jiránek a Lukáš Švitorka), zatímco zbytek hráčů, včetně trenéra, se posunuli ze starších žáků. Takže by se dalo více, méně říct, že kompletní starší žactvo z loňské sezóny letos tvoří dorostenecký tým. Do sezóny jsme vstoupili proti týmu Ústí. Je nutno přiznat, že soupeř byl o poznání lepší, zkušenější a urostlejší, což z vyplývá z logiky věci, kterou jsem nastínil výše. Výsledkem ovšem samozřejmě nejsme spokojeni. Rozhodně jsme nemuseli prohrát tak značným rozdílem, kdybychom neinkasovali ve vlastní přesilovce a kdybychom dokázali pokrýt křížné přhrávky skrze vlastní obrannou polovinu, ze kterých dal soupeř většinu branek. V nejlepším světle jsme se předvedli ve třetí třetině, kdy se hrál naprosto vyrovnaný zápas.

V druhém utkání jsme narazili na Lokomotivu Louny. Hned v úvodu jsme inkasovali z důvodu nedůslednosti ve vlastním brankovišti, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. Většinu zápasu byla hra vyrovnaná a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit moc střeleckých příležitostí. Nejlepší florbal jsme, stejně jako v prvním zápase, předváděli v poslední části hry, a to hlavně díky zlepšenému tahu na branku. V posledních dvou minutách se nám podařilo soupeře zatlačit, z několika závarů ovšem nebylo nic. Je spousta věcí, na kterých musíme pracovat a přesně to také uděláme. S každým zápsem budeme lepší a lepší!

Liga juniorek, Jičín

TJ Turnov - KM automatik FBK Jičín 3:1, Florbal Ústí - TJ Turnov 2:2

Hodnocení trenérky Marcely Urbanové: Prvním soupeřem byl Jičín, nad kterým zvítězily 3:1. Druhý zápas se už muselo bojovat a finální výsledek proti Ústí skončil remízou 2:2. Celý tým včetně trenéra se shodl, že oba zápasy mohly dopadnout radikálně jinak, kdyby útočné linie zaostřily na bránu. Juniorky se poučily a v dalších utkáních jsou připraveny plně využít svůj potenciál.

Přebor mladších žáků, Turnov

Mladší žáci se poprvé v sezóně představili v domácím prostředí a po celkově velmi dobřé hře vyhráli všechna svoje utkání. Největším oceněním hry turnovských hráčů, bylo hodnocení nezainteresovaných příznivců florbalu, kterým se především líbila snaha o kolektivní kombinační florbal, s častým zakončením střelou na branku soupeře. Předváděnou hru ocenili i přihlížející rodiče a to velkým potleskem o ukončení posledního zápasu. Samozřejmě, že i samotným hráčům se turnaj líbil a již se těší na další zápasy.

TJ Sokol Koberovy-Sršni  - TJ Turnov  :10, TJ Turnov – SK Štětí  14:3, FBC Liberec grey – TJ Turnov  6:8

Počet komentářů: 2 | Přidat komentář