Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Turnov zvládl pátý zápas play down a míří do baráže

Vydáno dne 03. 04. 2018 (292 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804030732_dorky_most_18.jpgAni Velikonoce nezstavily ligový kolotoč florbalových soutěží. Turnovští fanoušci netrpělivě vyhlíželi především Pondělí velikonoční, kdy se v Turnově odehrál rozhodující zápas série 2. kola play down. Domácí tíhu tohoto utkání zvládli a po dramatickém obratu ve třetí třetině dokázali Strakonice porazit a celou série tak pro sebe získat v poměru 3:2. Pro definitivní udržení Národní ligy ještě musejí turnovští flrobalisté úspět v následující baráži. Úpěšné byly také turnovské dorostenky, které si z Kadaně vezou dvě vysoké výhry.

Pátek 30. března

1. liga dorostenek, Kadaň
Tatran Mocné Tuleňky Podbořany - TJ Turnov 1:12, TJ Turnov - FBC Wings Most 12:1

Hodnocení trenérky Marceli Urbanové: Na Mistrovství České republiky po minulých utkáních už bohužel nedosáhneme, ale přesto chceme ve zbytku sezóny vyhrát o nejvíce zápasůt. Zápasy v Kadani to dokazují. V prvním zápase se střílelo jako o život. Turnovské hráčky nastřílely 12 gólů. Až ve 4 minutě 3. třetiny střelily Tuleňky první gól. Ve druhém zapase proti ,,FBK Wings Most, jsme opět nastříleli 12 branek a došli si k zaslouženému vítězství. Most se prosadil pp vlastním gólu Lucie Brabcové, kdy chtěla zabránit soupeřce ve střelbě, ale míček padl přímo do brány.

Pondělí 2. dubna 2018

Národní ligy, 5. zápas 2. kola play down

TJ Turnov - FbC Strakonice P. A. 8:6 (4:3, 0:1, 4:2)

branky: 10. Vojtěch Palatínus, 18. Pavel Sekyra, 19. Vojtěch Palatínus, 20. Daniel Měkota, 49. Tomáš Vitásek, 56. Štěpán Matěcha, 58. Vojtěch Palatínus, 60. Štěpán Matěcha - 3. Kryštof Bučok, 6. Jan Staněk, 12. David Chvosta, 22. Jiří Křesák, 52. Tomáš Houska, 55. Karel Šavrda; rozhodčí: Petr Herman - Jan Oriš; vyloučení: 4:4 + Vojtěch Houska 10; využití: 2:0; diváků: 90; zásahy brankářů: Luděk Horáček 3, Jaroslav Švec 21 - Jan Jeřábek 12

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngDůležitost rozhodujícího utkání nebyla v úvodní třetině na hřišti znát. Oba soupeři se snažili být aktivní a dostat se co nejdříve do zakončení. Tento styl vyhovoval v prvních minutách především Strakonicím, které se po dvou nenápadných střelách z dálky dostaly do dvougólového vedení. Domácí se probudili až v desáté minutě. Na konci přesilovkové kombinace stál Palatínus, který dorážkou z hranice brankoviště vstřelil kontaktní gól. O dvě minuty později však hosté znovu vytáhli svoji účinou zbraň a po dlouhém náhozu se Strakonice z dorážky radovaly ze třetí branky. Po třetí inkasované brance přepustil hrdina posledního utkání Horáček své místo v brankovišti Švecovi, který během první třetiny již neinkasoval. Naopak se jeho spoluhráčům v útoku podařilo ještě do přestávky vývoj utkání otočit a po první třetině tak vedl Turnov 4:3.
Druhá třetina byla na góly i na brankové příležitosti o mnoho chudší. Ovšem už v její druhé minutě vytěžili hosté z další střely z dálky vyrovnávací branku. Od poloviny zápasu si více šancí tvořili domácí, jejichž první lajna dokázala Strakonice dostávat do souvislějšího tlaku. Většina střel však končila na hrudi brankáře nebo zcela mimo branku. Hosté hrozili především v přesilových hrách, které se jim však nepodařilo využít a stav 4:4 tak vydržel až do druhé sirény.
Na devadesát diváků, kteří v hale TJ Turnov sledovali toto utkání, čekala dramatická třetí třetina, která kromě konečného rozuzlení přinesla také řadu dramatických okamžiků. První minuty si pro sebe pronajal hostující brankář Jeřábek, který s přehledem likvidoval jednu šanci domácích za druhou. Krátký byl až na schovanou střelu Vitáska z volného úderu, který tak na konci 49. minuty poslal domácí do vedení. Strakonice dokázaly odpovědět o tři minuty později, kdy se radovaly po zprvu nenápadném přečíslení a přesné dorážce. V polovině 55. minuty zastavil Vitásek dlouhý výhoz vysokou holí a hosté se z nařízeného trestného střílení dostali do vedení 6:5. Turnovské florbalisty však tento smolný okamžik nepoložil a připravili si rychlou odpověď. Sekyra se střílejícím Matěchou se podepsali pod vyrovnávací gól hned o minutu později. Klíčové okamžiky pak přišly v posledních třech minutách. V čase 57:01 se ke střele z výběhu probil Vojtěch Palatínus, který přesnou střelou přiblížil svůj tým baráži. Závěr zápasu pak hosté Turnovu ulehčili vlastní nedisciplinovaností, kterou v poslední minutě potrestal osmou uklidňující brankou kapitán Štěpán Matěcha. Po výhře 8:6 tak Turnov nadále drží velkou šanci na udržení Národní ligy, o kterou bude bojovat už příští víkend v baráži na tři vítězná utkání proti Olympu Praha.

Vyjádření trenéra hostů pana Mikeše: "Bohužel, děkuji pořadatelům a divákům za zápas. Přejeme Turnovu hodně štěstí v baráži."
Vyjádření asistenta trenéra domácích Palatínuse: "Opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb a inkasovali několik laciných branek, které ze zápasu, společně s naší impotencí, udělaly velké drama. Nakonec jsme, myslím, zaslouženě zvítězili. Děkujeme soupeři za krásnou sérii."

Počet komentářů: 5 | Přidat komentář