DOHRÁNO: Šance na play off se vzdalují

Vydáno dne 29. 01. 2018 (441 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711200749_stz_17_18.jpgFOTO: Turnovské týmy mají za sebou náročný víkend, do svých soutěží se jich zapojilo hned sedm. Nejvíce sledovaným byl duel 18. kola Národní ligy, ve kterém turnovští florbalisté hostili konkurenta v boji o play off. Rovněž na domácím hřišti odehrály svá utkání také dorostenky a starší žákyně. Junioři si z Krupky vezou bod za remízu, dvě výhry si v daleké Kadani připsali starší žáci. První porážku v sezóně si připsaly turnovské ženy a další turnaj odehrály mladší žákyně.

Sobota 27. ledna 2018

Národní liga, 18. kolo

TJ Turnov - ASK ORKA Čelákovice 7:8 (3:3, 1:4, 3:1)

branky: 2. Vojtěch Palatínus, 6. Štěpán Matěcha, 11. Dominik Hiadlovský, 29. Vojtěch Palatínus, 50. Vojtěch Rondoš, 56. Vojtěch Palatínus, 60. Štěpán Matěcha - 4. Kryštof Minařík, 7. Ondřej Špalek, 9. Michal Kubík, 21. Jakub Doutnáč, 30. Jakub Doutnáč, 30. Jakub Doutnáč, 38. Ondřej Špalek, 50. Marek Budil; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 17 - Lukáš Pezl 35

Fotogalerie z utkání
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410291911_orka.jpgNa domácí čekalo v sobotu důležité utkání, které je mohlo v případě výhry velmi přiblížit k branám play off. Naopak soupeř, držící osmou příčku, si své místo v postupové osmičce mohl pojistit. Důležitost utkání však na hřišti nebyla znát a domácí se už ve druhé minutě dostali do vedení zásluhou Paltínuse. Hra nahoru dolů záhy přinesla další změny skóre a první třetina tak skončila smírným výsledkem 3:3. O dalším vývoji utkání rozhodla prostřední část zápasu, hned po prvních osmi sekundách se hosté dostali do vedení 4:3 a následně mohli svůj náskok navýšit v přesilové hře. Domácí však těžký okamžik přečkali bez újmy a na začátku 29. minuty se jim podařilo díky pohledné individuální akci vyrovnat díky druhé brance Palatínuse. Následně se v nadějné šanci objevil Nezdara, ale odkrytou branku minul. Ke slovu se tak dostali hosté, kteří třemi góly v řadě strhli vedené výrazně na svoji stranu. Do třetí třetiny tak vstupovali turnovští florbalisté za nepříznivého stavu 4:7. Na všech však bylo znát velké odhodlání nepříznivý vývoj zvrátit. Důkazem byl soustavný tlak na branku Čelákovic, který však domácí nedokázali přetavit v tolik potřebný gól. Soupeř naopak v padesáté minutě přidal osmou branku a rázně tím nakročil ke konečné výhře. Turnov si však zásluhou Hiadlovského připravil rychlou odpověď a na diváky tak čekal dramatický závěr zápasu. Čtyři a půl minuty před koncem zkompletoval Palatínus svůj hattrick a šestou brankou vykřesal pro svůj tým naději. Jeho spoluhráči se následně pokoušeli umocnit svůj tlak hrou bez brankáře, tato varianta však přinesla už pouze jedinou branku. V poslední minutě dal výsledku konečnou podobu Matěcha. Turnov tak v přímém souboji o play off podlehl Čelákovicím 7:8 a na postup do play off mu čtyři kola před koncem základní části schází sedm bodů.

Komentář trenéra hostů: "Bojovné utkání z obou stran se šťastnějším koncem pro nás.Děkujeme soupeři a přejeme jim všechno nejlepší do dalších bojů."

Komentář trenéra domácích: "Velmi bojovné a rychlé utkání, ve kterém jsme ve druhé třetině udělali několik chyb, které soupeř potrestal. V závěru zápasu jsme bojovali ale nestihli jsme vyrovnat. Děkuji soupeři za utkání."

1. liga dorostenek, Turnov
TJ Turnov - Florbal Ústí 3:3. FBC LIberec - TJ Turnov 7:0

Hodnocení zápasů trenérkou Marcelou Urbanovou: K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Florbal Ústí - kde bylo k vidění mnoho soubojů a krásných akcí. Na obou stranách se hrálo na plno a některé hráčky si sáhly až na své dno. Hra se přelévala ze strany na stranu, po první třetiny zůstal stav 1:1, druhou třetinu vyhrálo Ústí nad Labem, ale turnovské žížaly neponechaly nic náhodě a vlétly do poslední třetiny na krev a dokázaly ji vyhrát 2:1 - tímto se oba týmy rozešly smírně se stavem 3:3
Druhý zápas jsme hrály s prvním týmem tabulky a to s FBC Liberec. Zde již byla vidět únava z předešlého zápasu a moc se nedařilo, během zápasu padlo  7 gólů a to bohužel do turnovské branky, nutno podotknout, že brankářka Hassová čarovala mezi tyčemi, jinak by to bylo :ještě více. Na tento stav jsme  nedokázaly odpovědět bohužel žádnou branou a tak zápas skončil stavem 7:0.

Liga starších žákyň, Turnov
Vopice SFbK Frýdlant - TJ turnov 2:17, TJ Turnov  - SK Štětí 11:1, FBC Liberec - TJ Turnov 5:14

Neděle 28. ledna 2018

2. liga juniorů, Krupka
Semilsko TJ Turnov - FBC Teplice 2:2, ASK Lovosice LFP - Semilsko TJ Turnov 3:1

Liga starších žáků, Kadaň
FBC DDM kati Kadaň - TJ Turnov 6:8, Florbal Teplice - TJ Turnov 4:7, TJ Turnov - Florbal Ústí B 4:8

Hodnocení trenéra Františka Záleského:
Vyjímečně nehodnotím zápasy jednotlivě, nýbrž celkově, protože obrázek všech byl více-méně stejný. Na turnaji nám bohužel chyběli Tomáš Starý i David Parsi, kteří se střídají v brance, takže jsme se nemohli spolehnout na jistotu v brance. Šlo tedy především o to, jestli se nám podaří vstřelit více gólů, než jich dostat (ano, uvědomuji si, že o to jde ve všech zápasech, ale v tomto případě skončilo téměř každé kvalitnější zakončení soupeře v naší síti, i když se kluci v brance snažili). I přesto ale jsme jednoznačně měli na to, abychom si přivezli domů tři výhry, jelikož všechny tři soupeře jsme úrovní dovedností jednoznačně převyšovali. Bohužel naše hra byla ve všech zápasech hrozně ospalá, plná nepřesností a až na výjimky bez nasazení,  v posledním zápase se nám to vymstilo. Přestože výsledky vypadají celkem pěkně, tak hra nebyla dobrá a rozhodně máme na víc!

2. liga žen, Raspenava

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801290727_zeny_2_18.jpgNa nedělním turnaji ženy TJ Turnov v Raspenavě poprvé v sezóně okusily chuť prohry, to je doslova napumpovalo k dalším turnajům a budou bojovat o první místa tabulky 2.ligy žen . První  zápas však se Smržovkou vyhrály vysoko 14:2.

TJ Spartak Smržovka  - TJ Turnov - 2 : 14

Do prvního utkání v roce 2018 naše hráčky vstoupily velmi nabuzeně a podle toho taky vypadalo konečné skóre.Hned od začátku byla vidět nová posila TJ Turnov Horáková, která zařídila první branku, i když si balon sklepla hráčka Smržovky . Pak už to jelo a Smržovka si téměř neškrtla. I když byl zápas pomalejšího rázu, měly turnovské hráčky alespoň možnost vyzkoušet různé způsoby rozehrávek a možností, které jim zápas nabídl.                                                                                            Góly : Vlastní (Horáková),Fišerová, Konopková, 3x Koťátková, 3x Urbanová, Kroftová, 2x Horáková, 2x Vacíková

TJ Turnov  - SFbK Frýdlant  5 : 6

Toto byl jiný šálek kávy a jak je již v úvodu psáno, tak soupeřky nastoupily do zápasu velmi svižně a to se stalo pro turnovské hráčky nemilým překvapením. Zápas otevřely Frýdlantské hráčky hned po úvodním buly. A pro diváky to byl zápas k pokoukání. Bylo vidět mnoho dravých akcí, florbal nahoru dolů. Zápas byl velmi vyrovnaný, v poslední třetině jsme mohli vidět, jak hráčky Frýdlantu dvakrát vyrovnaly, Turnov jim unikl, avšak poslední slovo mělo pořádající družstvo.

Góly : 2x Koťátková, Urbanová, Kroftová, Vacíková

Liga mladších žákyň, Liberec

TJ Turnov - FBC  Liberec Chrastava 1:11, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 10:5, TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 6:4

Počet komentářů: 39 | Přidat komentář