DOHRÁNO: První body pro ženy, dorostenky dále bez porážky

Vydáno dne 07. 10. 2019 (51 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201812170742_IMG_4195.jpgUplynulý hrací víkend se nesl ve znamení dívčích zápasů. Ženám se v 1. lize podařilo ustát dva dramatické závěry a získat na půdě soupeřů pět cenných bodů. Bez porážky pak v nejvyšší lize zůstávají dorostenky, které si připsaly dvě jasné výhry v Liberci. Své starší kolegyně pak na domácí palubovce napodobyly mladší žákyně. Meně se tentokrát dařilo mužům v Národní lize, kteří na západě Čech nestačili na domácí Plzeň. Starší žáci na svém druhém turnaji dokázali jednou zvítězit.

Sobota 5. října 2019

1. liga žen, 3. kolo

Texas Longhorns - TJ Turnov 5:6pn

branky: 5. Jana Kadlecová, 26. Dominika Kračunová, 46. Jana Pavlicová, 49. Andrea Černá, 57. Jana Kadlecová - 34. Kateřina Vacíková, 38. Kateřina Vacíková, 55. Kateřina Vlková, 58. Kateřina Vacíková, 60. Pavla Klementová, N Lucie Veselá; rozhodčí: Daniel Škoula - Filip Gaberdén; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 10; zásahy brankářů: Nicol Götzová ? - Denisa Plačková ?; po třetinách: 1:0, 1:2, 3:3, 0:0

logoPrvní výhru turnovslých žen nám přoblížila Johana Fišerová: V první třetině jsme se snažily předvést to, co jsme si říkaly na tréninku a před zápasem, a to jednotně bránit, proto byl stav po první třetině 0:1 pro Texas Longhorns. Druhou třetinu, kde se osvědčila naše obrana a zúročily naše gólové šance, vyhráváme 2:1. Do třetí třetiny jdeme se stavem 2:2. Ve třetí třetině se Texas snažil zvýšit tempo, na začátku jsme inkasovaly dva góly, to vyústilo v naše vyloučení. Poté jsme vstřelily branku a hned potom vstřelil Texas svou pátou branku na 5:3. TJ Turnov si vzal timeout, to nás nabudilo a vzápětí jsme vsítily branku. V posledních dvou minutách jsme měly přesilovku, kdy se Pavle Klementové podařilo v poslední vteřině vstřelit srovnávací branku do soupeřovi sítě po standardní rozehrávce. Nastalo pětiminutové prodloužení, kde se z žádnému z týmů nepodařilo stav rozhodnout. Zápas musel být rozhodnut až na nájezdy. Podařené kousky předvedly Lucie Veselá a Pavla Klementová a zápas byl rozhodnut v náš prospěch. Pěkný výkon podala i naše gólmanka. Zápas se vydařil Kateřině Vacíkové, která dala 3 góly a 1 asistenci.

Komentář trenéra Turnova Radima Kolomazníka: "Po prvních dvou zápasech jsme si společně probrali, co nám nešlo a podřídili tomu tréninky. Jsem rád, že to dnes holky dokázaly přenést i na hřiště. Děkuji za bojovný výkon svého týmu."

Liga starších žáků, Železný Brod
TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 4:2, TJ Turnov - FBC Lomnice 1:10, SCC Semily - TJ Turnov 6:0

Komentář trenéra týmu Jaroslava Markse: V sobotu 5.10. odehráli starší žáci další turnaj, tentokrát v Železném Brodě.  1.zápas s družstvem z Koberov byl velmi vyrovnaný a nám se vydařil závěr zápasu. Ze stavu 1:2 jsme otočili výsledek na konečných 4:2 a oslavili jsme druhé vítězství v soutěži. V dalších dvou zápasech jsme utrpěli porážku - a to s Lomnicí n/P a s družstvem ze Semil. Hráči obou soupeřů byli starší a fyzicky vyspělejší. A protože se hrálo na hřišti menších rozměrů, kde dochází k častějším osobním kontaktům, byl výsledek, i přes snahu všech našich hráčů, předem daný.

Neděle 6. října 2019

Národní liga, 4. kolo

FbC Plzeň - TJ Turnov 7:3

branky: 15. Václav Zábran, 22. Filip Nový, 30. Filip Nový, 33. Jan Šůs, 41. Vojtěch Lapuník, 57. Václav Zábran, 59. Tomáš Němeček - 36. Pavel Sekyra, 37. Vojtěch Palatínus, 47. Pavel Sekyra; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 1:2 + Štěpán Čuda 5; využití: 2:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Pavel Novotný 18 - Jan Král 28; po třetinách: 1:0, 3:2, 3:1;

Komentář Antonína Palatínuse, trenéra TJ Turnov: "Domácí dnes vyhráli naprosto zaslouženě. K vítězství jim gratuluji."
Komentář Václava Michálka, trenéra FBC Plzeň:" Dnes jsme konečně mohli hrát florbal, první třetina byla hodně oťukávací, ale od druhé jsme už věděli, jak na soupeře a dařilo se nám v zisku míčků. Výjimečně se nám dnes povedly přesilovky. Děkuji soupeři, rozhodčím a hlavně divákům

1. liga žen, 4. kolo

FBŠ FAT PIPE Slavia Plzeň - TJ Turnov 9:10

branky: 5. Denisa Razímová, 16. Ivana Vachovcová, 25. Ivana Vachovcová, 32. Anna Alexandra Suková, 33. Ivana Vachovcová, 47. Ivana Vachovcová, 48. Anna Alexandra Suková, 60. Barbora Krňoulová, 60. Terezie Lejbová - 13. Pavla Klementová, 22. Karolína Bittnerová, 29. Lucie Veselá, 30. Karolína Bittnerová, 37. Lucie Veselá, 39. Karolína Bittnerová, 50. Pavla Klementová, 50. Lucie Brabcová, 52. Pavla Klementová, 58. Pavla Klementová; rozhodčí: Jan Husák - Lukáš Hajšman; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 31; zásahy brankářů: Veronika Fišerová 22 - Kateřina Brabcová 19; po třetinách: 2:1, 3:5, 4:4;

Komentář k vítěznému víkendu od Kateřiny Vacíkové: "Celý zápas jsme se snažily soustředit hlavně na obranou linii a plnit taktické pokyny trenéra. Díky tomu se nám podařilo zvládnout oba víkendové zápasy a zíkskat pět bodů."

Kometnář trenéra hostů (František Záleský): "Dnešní zápas jsme předvedli obětavý a bojovný výkon. Dokázali jsme dobře bránit a přecházet do protiútoků, ze kterých jsme stříleli branky. Holky si zaslouží pochvalu za maximální nasazení. Děkuji divákům, soupeři a pořadatelům."

1. liga dorostenek, Liberec
TJ Turnov - Florbal Ústí 4:0, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 1:11

Liga mladších žákyň, Turnov

Ohlednutí za prvními zápasy od trenéra Jaroslava Pajkrta: V neděli 6.10.2019 vstoupily do nové sezóny v domácím prostředí mladší žákyně. Hned na úvod je čekal těžký zápas se severním sousedem týmem Liberce - Chrastava, holky se dostaly poměrně brzy do vedení a to svou aktivní hrou postupně navýšily. Zaskočený soupeř hledal velmi těžko cestu k naší bráně, ale po hezkých individuálních akcích se mu to podařilo. Ale i přesto holky bojovaly a vyrovnaný zápas dovedly do vítězného konce. Dalším soupeřem byl tým České Lípy, po vlažném vstupu do utkání, který našim holkám neseděl, se tým České Lípy ujal vedení. Ale tempo hry se zvyšovalo a po  tlaku se holkám podařil dokonalý obrat a zápas dovedly do vítězného konce. Posledním soupeřem byl tým SK Štětí,  zde se ukázala zkušenost našich holek a ujaly se vedení, které postupně navyšovaly, zápas si užívaly a kontrolovaly.

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář