Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Muži slaví první výhru, úspěšně vykročili také junioři

Vydáno dne 02. 10. 2017 (127 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgV sobotu se turnovským florbalistům podařilo na domácí palubovce odčinit předchozí porážky a ve třetím kole Národní ligy porazili hosty z Kadaně vysoko 9:3. O víkendu pak do svým soutěží vstoupily další tři turnovské celky. Nejvíce se dařilo novému týmu juniorů, který veze čtyři body z Mostu. Po jedné výhře si pak připsali starší žáci a z výhry se na domácím hřišti radovaly také dorostenky.

Sobota 30. září

Národní liga, 3. kolo

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 9:3 (4:1, 2:1, 3:1)

branky:
6. Vojtěch Palatínus, 16. Jan Haloun, 17. Vojtěch Palatínus, 18. Vojtěch Hrůza, 30. Štěpán Matěcha, 32. Štěpán Matěcha, 50. Vojtěch Palatínus, 59. Daniel Měkota, 59. Jaroslav Nezdara - 3. Martin Žemlička, 38. Aleš Limberg, 44. Jan Odlas; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 6 + Tomáš Vitásek 5:3 + Petr Chládek 10; využití: 1:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 17 - Ondřej Janůšek 17

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201302031630_kadan.jpgDomácím se vstup do utkání příliš nevydařil a již ve třetí minutě po přesné dorážce prohrávali 0:1. Následně se hra domácích zvedla  a přišly také šance.  Sekyra v polovině šesté minuty ještě trefil pouze tyčku, ovšem následné přečíslení 2 na 1 o pár sekund později už chladnokrevně proměnil Palatínus a vyrovnal tak na 1:1. Vzápětí mohl poslat domácí do vedení Haloun, ale tváří v tvář brankáři hostí neuspěl. Nováček v seniorském dresu Turnova si tak na svůj první zásah musel počkat až do 16. minuty, kdy se prosadil na brankovišti a poslal tak domácí poprvé do vedení. Zbytek první třetiny nadále patřil domácím. V sedmnácté minutě přidal třetí branku Palatínus a o minutu později podtrhl účet první třetiny přesným beckhendovým pokusem Vojtěch Hrůza.

V prostřední části bylo vidět více vyloučení než branek. Až v polovině utkání se o pátou turnovskou radost zasloužil Matěcha, který využil úspěšného napadání svých spoluhráčů. Následně museli zelenočerní přečkat dlouhé vyloučení Vitáska. Znovu se však o slovo přihlásil turnovský kapitán Matěcha, který vypíchl soupeři míček a po forhendové kličce mohl slavit šestou turnovskou branku. Hosté se prosadili až v závěru druhé dvacetiminutovky a po úniku do otevřené turnovské obrany snížili na 6:2.

Přestože se hostům podařilo z kraje třetí třetiny vstřelit kontaktní branku, tak si domácí první letošní výhru nenechali vzít a  dalšími třemi góly si zisk tří bodů pojistili. Nejprve v 50. minutě zkompletoval svůj hattrick Vojtěch Palatínus, po krásné přesilovkové souhře se v 58. minutě prosadilo duo Sekyra - Měkota a konečnou podobu dal výsledku Nezdara.

Komentář trenéra hostů (Hybner): "Domácí si vítězství zasloužili za větší důraz v osobních soubojích a střeleckou potenci. Gratulujeme jim k vítězství."
Komentář trenéra domácích (Marks): "Utkání jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli lepším týmem. Plynulost hry byla narušena velkým množstvím vyloučeních na obou stranách a celkově tím trpěla i hra. Děkuji soupeři za zápas."

Liga starších žáků, Kadaň

Náš první letošní turnaj jsme odehráli až v předaleké Kadani, kam jsme autobusem jeli dvě a půl hodiny. Útěchou nám mohlo být alespoň to, že místní hala patří k nejhezčím, v jakých se florbal hraje. V ideálním počtu deseti lidí a brankáře jsme absolvovali první tři letošní zápasy. Na našich klucích bylo vidět, že se stále dost perou s velkým hřištěm a adaptace na pětkový florbal ještě není zcela dokončena. V prvním zápase jsme jasně přehráli soupeře z Teplic i v dalších dvou jsme předváděli dobré výkony, takže se i přes dvě prohry nemáme za co stydět. Zvláště, když z jedenácti hráčů byli pouze dva, kteří patřili do starších žáků již loňskou sezónu, zatímco ostatní přišli z mladších. Zvláštní pochvalu si za velké nasazení ve všech zápasech zaslouží David Parsi a Honza Steiner.

Florbal Teplice - TJ Turnov 1:12, TJ Turnov - Florbal Chomutov 5:9, Tatran Mocní Tuleni Podbořany - TJ Turnov 10:5

Neděle 1. října 2017

2. liga juniorů, Most

FBC DDM Kati Kadaň - Semilsko TJ Turnov - 4:4 (1:0, 1:3, 2:1)

branky (asistence): 16:05 Jonáš Zakouřil, 16:43 Tomáš Zeman (Jakub Švehla), 28:02 Martin Dyntr (Lukáš Švitorka), 33:47 Jakub Janoušek (Jan Haloun)

Svá první utkání v 2. Lize juniorů odehrálo i družstvo TJ Turnov, které se v letošní sezóně spojilo s hráči z oddílu SCC Semily. Začátek utkání byl vyrovnaný, kdy se domácí dostali v závěru třetiny do vedení. V druhé třetině turnovští předvedli nejlepší výkon a zaslouženě otočili výsledek ve svůj prospěch. V dobré hře pokračovali i na začátku poslední části hry, kdy své vedení ještě navýšili na 4:2. Potom ale začali bránit výsledek a dopouštěli se chyb a tím dovolili soupeři vyrovnat stav. V poslední minutě hráli turnovští hráči přesilovku, kdy byly šance na vstřelení gólu na obou stranách hřiště (paradoxně více na straně hostů), a tak je dělba bodů spravedlivá.

Semilsko TJ Turnov  - BK Real Roudnice n/L - 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

branky (asistence): 13:17 Jan Haloun (Marek Ludvík), 14:53 Lukáš Švitorka (Martin Dyntr), 16:01 Jakub Janoušek (Jan Haloun), 32:40 Jan Haloun (Jakub Janoušek), 38:53 Lukáš Švitorka (Nazar Doržanin)

V druhém utkání byli turnovští florbalisté lepším celkem a to po všech stránkách. Pouze malá střelecká produktivita a větší množství nepřesností v rozehrávce zapříčinily, že výsledek je pro hosty milosrdný. Nedostatkem, na který si budou muset dát domácí v příštích zápasem pozor, jsou zbytečná vyloučení, která v některých momentech dostala soupeře „do hry“. Spolehlivý výkon podal brankář Ondřej Brunclík.