DOHRÁNO: Muži předvedli dokonalý obrat, první turnaj udehrála přípravka

Vydáno dne 04. 11. 2019 (60 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811130747_muzi_titul_2.jpgKolotoč Národní ligy se nezastavil ani o dušičkovém víkendu a turnovský tým v něm na půdě Panthers Praha předvedl nevídaný obrat. Po výhře 6:5 bere Turnov plný počet bodů a vrací se zpět do elitní osmičky. Výhru si připsala rovněž mužská rezerva. V popředí tabulky se díky výhře nad Kadaní nadále drží dorostenky stejně jako dorostenci, kteří po dvou výhrách zůstávají v čele soutěže. Další úspěšný turnaj mají za sebou mladší žáci a mladší žákyně, naopak první krůčky mezi mantinely má za sebou turnovská přípravka.

Sobota 2. listopadu 2019

1. liga dorostenek, Ústí n/L
TJ Turnov - FBC Kati Kadaň 13:0, FBC Liberec - TJ Turnov 5:3

Liberecký přebor mladších žáků, Semily

TJ Turnov - FBC Liberec G 10:6, SCC Semily Lions - TJ Turnov 7:2, SCC Semily Tygers - TJ Turnov 7:13

Neděle 3. listopadu 2019

Národní liga, 8. kolo

Panthers Praha - TJ Turnov 5:6

branky: 16. Pavel Daněk, 25. Lukáš Pokorný, 29. Marco Lombino, 40. Radek Šťovíček, 42. Karel Petrák - 22. Jan Hausmann, 23. Jan Hausmann, 51. Vojtěch Palatínus, 51. Antonín Palatínus, 57. Štěpán Matěcha, 58. Tomáš Vitásek; rozhodčí: David Kytler - Vojtěch Typl; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Jan Slavata 18 - Jan Král 20; po třetinách: 1:0, 3:2, 1:4

V osmém kole Národní ligy předvedli turnovští florbalisté nevídaný obrat a z pražské haly si odvážejí plný bodový zisk. Vyrovnané utkání se začalo poprvé lámat po polovině hrací doby, ve které si domácí Panthers vybudovali dvoubrankové vedení. Z kraje třetí třetiny navíc přidali další branku a za stavu 5:2 to tak s turnovským týmem nevypadalo dobře. Bratři Palatínusové však svými dvěma góly v 51. minutě snížili na 5:4. Tlak hostů následně korunoval vyrovnávací brankou tři minuty před koncem Štěpán Matěcha. Dokonalý obrat završil o minutu později přesnou ranou Vitásek, který tak přisoudil vítězství Turnovu.

Komentář k utkání vedoucího družstva domácích (Andrea Nováková): "Dobře rozehrané utkání, kdy po druhé třetině to vypadalo pro naše barvy velice slibně. Bohužel soupeř v poslední třetině zabral  a z tohoto důvodu si odváží 3 body. Je třeba odjezdit celý zápas a ne jen část. Děkujeme soupeři za zápas."
Komentář k utkání trenéra hostů (Antonín Palatínus): "Tak jsme to konečně zlomili. Vyjma dvou zápasů v této sezóně jsme zatím byli vždy o něco lepším týmem, ale bodíky se nedostavovaly. Dneska jsme si trpělivou hrou došli pro obrat ve třetí třetině, která je velmi povzbudivá. Snad na ni navážeme i v dalších kolech. Díky soupeři za utkání"

Liberecká liga mužů, Rumburk
TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa 5:4, FBC Bestie Česká Lípa C - TJ Turnov B 15:5

2. liga dorostenců, Liberec
TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa B 6:1, SCC Semily - TJ Turnov 1:5

Liga mladších žákyň, Lovosice
TJ Turnov - ASK Lovosice 5:3, TJ Turnov - FBC Česká Lípa Blue 11:1, Tatran Podbořany - TJ Turnov 2:4

Liberecká liga přípravek, Turnov
Historicky první zápasy čekaly v neděli na nejmladší zástupce turnovského florbalu v kategorii přípravek. Děti ve věku 5-8 let měli před sebou první zápasové krůčky a za podpory svých rodičů se jim podařilo své nadšení a radost z pohybu přetavit v jedno vítězství.

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář