DOHRÁNO: Muži i ženy doma stoprocentní

Vydáno dne 25. 11. 2019 (66 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201911250816_zeny_19_20_2.jpgO víkendu se na domácí palubovce představily oba turnovské týmy v nejvyšších soutěžích a oba byly úspěšné. Muži si v Národní lize připsali důležité vítězství nad Litvínovem, které drží Turnov v postupové osmičce. Na ženy čekaly v 1. lize hned dva domácí zápasy. V sobotu se jim podařilo porazit Florbal Ústí a o den později v brankové přestřelce také Českou Lípu. První místo v ligové tabulce nadále drží junioři, kteří vyhráli oba své zápasy v Tanvaldu. Starší žáci se z Kadaně vrací s remízou a další porci zkušeností si z Teplic odvážejí elévky.

Sobota 23. listopadu 2019

Národní liga, 11. kolo

TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 11:4

branky: 7. Vojtěch Palatínus, 28. Emil Hejduk, 31. Tomáš Vitásek, 35. Richard Šelbický, 38. Antonín Palatínus, 40. Antonín Palatínus, 48. Štěpán Čuda, 49. Tomáš Vitásek, 57. Tomáš Vitásek, 59. Antonín Palatínus, 60. Štěpán Čuda - 2. Oldřich Jireček, 6. Michael Pitek, 11. Viktor Hocelík, 29. Ondřej Tichý; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Jan Král 12 - Jiří Vybíral 23; po třetinách: 1:3, 5:1, 5:0

Turnovští florbalisté vstoupili do utkání aktivně a většinu času měli míček pod svoji kontrolou, soupeř však dokázal z rychlých protiútoků vytěžit během první třetiny hned tři branky a tím se dostat do vedení. Herní převaha domácích se následně začala projevovat po první přestávce, kdy se vývoj utkání začal otáčet. Těsně po polovině utkání dorovnal manko Šelbický. Následně už stříleli branky pouze jeho spoluhráči, když nejpilnějšími z nich byli třígólový Vitásek s Antonínen Palatínusem. Po konečné výhře 11:4 si turnovští florbalisté ve vyrovnané tabulce upevnili sedmou pozici.

Komentář trenéra hostů: "První polovina zápasu pro nás vyrovnaný soupeř a v druhé polovině zápasu jsme bohužel doplatili na chybějící pětku hráčů, kde se pak ukázala převaha soupeře a už jsme jejich tempu nebyli bohužel schopni čelit. Všem děkuji za hru"

Komentář trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "Špatná první třetina, kdy se soupeř zbytečně chytil. Od druhé třetiny jsme převzali hru plně do svých rukou a od půlky zápasu začali dávat i góly. Zasloužené vítězství, ale nemůžeme tomu dávat úplně váhu. Díky divákům za podporu a zdravím k onlinu věrný fanclub z Jičína!"

1. liga žen, 10. kolo

TJ Turnov – Florbal Ústí 8:4

branky: 3. Lucie Veselá, 17. Pavla Klementová, 21. Kateřina Vacíková, 31. Pavla Klementová, 34. Pavla Klementová, 40. Barbora Bajerová, 54. Kateřina Vlková, 59. Andrea Plavcová - 35. Eliška Poláková, 43. Petra Bratschaedlová, 51. Klára Mečířová, 56. Eliška Poláková; rozhodčí: Marek Pohunek - Jakub Mauer; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Denisa Plačková 39 - Veronika Štěpánová 31; po třetinách: 2:0, 4:1, 2:3

Sobotní důležitou výhru nám popsala Šárka Veselá: Po dvou vysokých prohrách v předchozích kolech jsme do zápasu vstupovaly s cílem získat 3 body. Začaly jsme hrát velmi aktivně, čehož ve 3. minutě využila L. Veselá a náš tým se ujal vedení 1:0. Pokračovaly jsme v trpělivé hře v obraně a do šancí jsme se dostávaly především z protiútoků. V polovině 1. třetiny nájezd nevyužila P. Klementová, prosadila se až o 5 minut později a zvýšila na 2:0 pro domácí.

Po první přestávce se bleskově prosadila K. Vacíková, když zachytila rozehrávku soupeřek a sama proti gólmance se nemýlila. I ve druhé třetině jsme se soustředily zejména na náš obranný systém a čekaly na chyby soupeřek. Ve 31. minutě využila přesilovou hru střelou z poloviny hřiště P. Klementová, která o necelé 4 minuty později krásnou akcí zkompletovala hattrick. Následně přišla první branka hostujícího týmu, skóre tak bylo ve 35. minutě 5:1 pro domácí tým. Půl minuty před druhou sirénou se z dorážky prosadila B. Bajerová a vrátila Turnovu náskok pěti gólů.

Ve třetí třetině se jako první prosadila hráčka hostujícího týmu a snížila na 6:2. V poslední části se hra přiostřila, diváci tak mohli vidět dvě přesilové hry. Jako první měly možnost ke snížení v početní výhodě hráčky Ústí, kterou také využily a dotáhly se na rozdíl 3 branek. O 2 minuty později ani turnovský tým nepohrdnul přesilovou hrou, když se od pravého mantinelu trefila K. Vlková. Do konce zápasu vstřelil každý tým ještě po jedné brance, za domácí se v 59. minutě nemýlila A. Plavcová. Vedení o 4 branky jsme si v závěru už pohlídaly a získaly důležité 3 body.

Komentář trenéra domácích, Štěpána Matěchy: "Holky si dneska vyzkoušely nový systém a důsledně ho dodržovaly. Dobrý začátek pro druhou část sezóny. S výsledkem jsem spokojen."

Liga starších žáků, Kadaň

TJ Turnov – FBC Liberec B 3:3, TJ Turnov – Mocní Tuleni Podbořany 1:5, TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 1:12

Neděle 24. listopadu

1. liga žen, 11. kolo

TJ Turnov – FBC Česká Lípa 11:8

branky: 6. Lucie Brabcová, 15. Kateřina Vacíková, 15. Pavla Klementová, 16. Šárka Veselá, 27. Karolína Bittnerová, 43. Lucie Veselá, 48. Lucie Brabcová, 50. Karolína Bittnerová, 52. Barbora Bajerová, 55. Lucie Brabcová, 60. Pavla Klementová - 31. Markéta Cháberová, 35. Kateřina Boleslavová, 37. Kateřina Boleslavová, 42. Klára Hanzelinová, 47. Martina Gembecová , 56. Kateřina Boleslavová, 56. Kateřina Boleslavová, 59. Kateřina Boleslavová; rozhodčí: Ladislav Láska - Michal Král; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 26; zásahy brankářů: Kateřina Brabcová 20 - Jitka Halabalíková 28; po třetinách: 4:0, 1:3, 6:5

Nedělní zápas nám svým pohledem přiblížila brankářka Denisa Plačková: V dnešním zápase jsme chtěly navázat na včerejší výkon a dodržovat nový systém, který jsme si na tréninku stanovily. První třetina byla ze začátku dost vyrovnaná, hra se přelévala ze strany na stranu. První gól padl už v šesté minutě z hole Brabcové. V druhé polovině první třetiny jsme začaly mít převahu, ale gólově se to projevilo až v patnácté minutě, ve které jsme vstřelily hned dva góly. I přesto, že se nám systém nedařilo zcela dodržovat, tak byl stav po první třetině 4:0 pro Turnov. Ve druhé třetině se probudily i naše soupeřky a utkání se začalo dramatizovat, na konci třetiny byl stav už 5:3. V první minutě třetí třetiny Česká Lípa znovu udeřila a rozdíl byl už pouze jednobrankový. Zbytek třetiny se odehrával ve stylu střeleckých hodů a po šedesáti minutách nám na výsledkové tabuli svítilo skóre 11:8 pro náš celek.

Komentář trenéra domácích, Radima Kolomazníka: "Přechod na nový herní systém jde pomalu, ale jistá dobrá místa ve hře už má. Dnešní utkání bylo divoké, možná, že i pro oko diváka padlo až příliš branek. V obranné hře máme stále co zlepšovat. Děkuji holkám za zápas a za bojovnost až do konce."

Komentář trenéra hostů, P. Procházky: "Bohužel máme problém se vstupem do zápasu a potom se snažíme dohánět skore. Děkujeme soupeři za férový zápas."

2. liga juniorů, Tanvald

SC Podještědí Český Dub – TJ Turnov 2:11, TJ Turnov – FBC Liberec B 3:1

Liga elévek, Teplice

Florbal Chomutov – TJ Turnov 0:11, TJ Turnov – FBK Wings Most 5:5, TJ Turnov – Florbal Ústí 13:2

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář