DOHRÁNO: Muži drží vítěznou sérii, ženy padly na nájezdy

Vydáno dne 12. 11. 2018 (113 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811130747_muzi_titul_2.jpgVe víkendovém programu Národní ligy zavítali turnovští florbalisté do Prahy, kde si připsali důležité vítězství a upevnili si tak čtvrtou příčku. Ženy v 1. lize až v závěru ztratily dobře rozehraný zápas s Českou Lípou a nakonec berou pod za porážku na nájezdy. Do čela své soutěže se po dvou výhrách vyhoupli dorostenci. Další utkání mají za sebou také starší žákyně, elévky a mladší žáci. Takový byl právě skončený víkend, jehož výsledkový přehled vám přinášíme v následujcíím článku.

Sobota 10. listopadu 2018

1. liga žen, 8. kolo

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 9:8 pn (2:3. 2:4, 4:1 - 1:0)

branky: 1. Martina Gembecová , 16. Kateřina Boleslavová, 25. Petra Pavlíková, 25. Petra Pavlíková, 43. Kateřina Boleslavová, 55. Lenka Bartošová, 56. Petra Pavlíková, 59. Petra Pavlíková, 66. Lenka Ševčíková - 5. Barbora Červová, 10. Pavla Klementová, 17. Karolína Koťátková, 25. Karolína Koťátková, 27. Barbora Bajerová, 29. Karolína KoťFBC Česká Lípaátková, 35. Leona Müllerová, 49. Barbora Bajerová; rozhodčí: Kamil Neuman - Jan Černý; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Eliška Eclerová 26 - Eva Horáková 19

Zápas osmého kola 1. ligy žen měly turnovské hráčky dobře rozehraný. Po rychlé odpovědi na vedoucí branku domácích si turnovské hráčky následně vytvořily až třígólový náskok a po dvou třetinách měly za stavu 7:4 blíže k vítězství. Na začátku třetího dějství přidaly domácí hráčky kontaktní branku, na kterou ještě dokázala rychle odpovědět turnovská Bajerová, která přesným zásahem vrátila svému týmu třígólový náskok. Českou Lípu však ani tento moment nezlomil a ve zbývajícím čase se ji podařilo gólové manko smazat. Utkání nepoznalo vítěze ani v následném prodloužení a tak o konečné dělbě bodů rozhodla až trestná střílení, ve kterých byly úspěšnější domácí hráčky. Z České Lípy tak Turnov přiváží bod za těsnou porážku 9:8 pn.

Vyjádření trenérky Turnova Marcely Urbanové: "Bohužel jsme neudrželi koncentraci celý zápas. Při relativně vyhraném zápase nedodržujeme taktické pokyny a tím to dostáváme zbytečné góly, které nás stály důležitou výhru."

Vyjádření trenéra domácích: "Po nepovedených prvních dvou třetinách stačilo vyhrát poslední a vyhrát nájezdy."

2. liga dorostenců, Tanvald
TJ Turnov - SCC Semily 6:0, FBC Lomnice - Jičín - TJ Turnov 5:6

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 4:3, FBK Wings Most - TJ Turnov 0:5, TJ Turnov - BK real Roudnice n/L 0:1, Florbal Chomutov - TJ Turnov 5:0

Liga elévek, Česká Lípa
TJ Turnov - Tatran Mocné Tuleňky Podbořany 3:5, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 9:6, FBC Liberec - TJ Turnov 1:11, SK Štětí - TJ Turnov 2:5

Neděle 11. listopadu 2018

Národní liga, 10. kolo

Wizards DDM Praha 10 - TJ Turnov 5:9 (0:4, 2:2, 3:3)

branky: 21. Jan Heller, 36. Jan Heller, 41. Adam Kulík, 49. Karel Smutný, 53. Martin Lazárek - 1. Pavel Sekyra, 6. Štěpán Matěcha, 9. Antonín Palatínus, 16. Pavel Sekyra, 34. Pavel Sekyra, 36. Pavel Sekyra, 41. Vojtěch Palatínus, 42. Vojtěch Palatínus, 48. Adam Balatka; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Lukáš Vávra 19 - Luděk Horáček 23Wizards DDM Praha 10

Základ svému vítězství položili turnovští florbalisté již během první třetiny, ve které se dokázali hned čtyřikrát prosadit. Zbylé dvě třetiny již byly gólově vyrovnanější, ale hosté si svůj vypracovaný náskok nenechali vzít a důležité vítězství si pohlídali. Hned sedmi kanadskými body, za čtyři branky a tři gólové nahrávky, se pod konečnou výhru podepsal Pavel Sekyra a tak i díky němu si Turnov z Prahy odváží důležité tříbodové vítězství. Po desátém kole si Turnov upevnil čtvrtou příčku v ligové tabulce.

Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: "Podařil se nám úvod, který určil ráz celého utkání. Poté se soupeř zlepšil, což nám chvílemi dělalo problémy, nicméně jsme pořád byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Mrzí mě posledních deset minut, to byla bída a příště to musí být lepší. Velké hřiště svědčilo naší hře a díky tomu jsme dali řadu hezkých gólů. Děkujeme soupeři za utkání. "

Komentář vedoucího domácích Romana Urbance: "Bez nasazení, pozornosti, chuti vyhrávat a samozřejmě to podpořit výkonemna hřišti, to nejde. Bohužel chyby v první části rozhodly zápas již dříve než pro nás začal. Zlepšený výkon v druhé třetině nepomohl. Bohužel se nedaří většině týmu, včetně opor, co nejdříve musí přijít zápas, který vše změní. Čekat však dlouho již nemůžeme. Děkujeme divákům, soupeři a pořadatelům."

Přebor mladších žáků, Turnov
Rekordní počet mladších žáků okusilo v neděli atmosféru domácího turnaje. Trenéru Marksovi se podařilo do hry zapojit všechny své svěřence, kteří tak měli možnost vyzkoušet své trénované dovednosti přímo v zápasech a i když to v některých utkáních na výhru nestačilo, může být celý tým se svým výkonem spokojenen.

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář