DOHRÁNO: Matěchův hattrick přinesl v Národní lize bod

Vydáno dne 18. 02. 2019 (338 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801150938_matecha_men.jpgZákladní část Národní ligy se chýlí ke svému závěru a Turnov nadále bojuje o elitní čtyřku, která přináší lepší výchozí pozici pro play off. Na horké půdě Králova Dvoru však ani hattrick kapitána Matěchy na plný bodový zisk nestačil a Turnov si opět díky dramatickému závěru odváží alespoň bod za porážku v nájezdech. O víkendu se příliš nedařilo ani mužské rezervě, která vyšla bodově naprázdno. Úspěšnější byli díky výhrám  junioři, dorostenky i starší žáci.

Národní liga, 21. kolo
T. B. C. Lucern Králův Dvůr - TJ Turnov 5:4pn (0:1, 1:0, 3:3 - 0:0)

branky: 33. Patrik Svoboda, 54. Jan Lang, 58. Karel Horký, 58. Pavel Dvořák, N Marek Sluka - 18. Štěpán Matěcha, 52. Vojtěch Palatínus, 59. Štěpán Matěcha, 60. Štěpán Matěcha; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 5:5; využití: 0:1; diváků: 71; zásahy brankářů: Martin Kohout 12 - Jaroslav Švec 8

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgDůležitost utkání v boji o elitní čtyřku se promítla také do úvodu zápasu, ve kterém oba soupeři počítali střely i šance jen velmi sporadicky. Během první třetiny viděli diváci pouhých šest střel na branku, ze kterých se ujala jediná. V osmnácté minutě sklepl Vojtěch Palatínus míček pro kapitána Matěchu, který prostřelil domácího brankáře a Turnov tak odcházel do šaten za jednobrankového vedení.
Druhé dějství již přineslo více vzruchu, ovšem pouze díky častým vyloučením. Rozhodčí v této části hry rozdali celkem šestnáct trestných minut. V početní výhodě se však ani jeden ze soupeřů nedokázal prosadit, naopak více šancí počítaly oslabené týmy. Domácí se vyrovnání dočkali ve 33. minutě, paradoxně po nepříliš povedené střele, která nakonec doskákala až za překvapeného brankáře Švece.
Až třetí třetina přinesla tolik nedostatkové zboží, kterým byly v tomto utkání góly. Poslední desetiminutovka základní části jich přinesla hned šest. V 52. minutě nejprve poslal hosty po druhé do vedení Vojtěch Palatínus. Domácím se však hned o dvě minuty později podařilo skóre vyrovnat a dvěma dalšími góly v 58. minutě se jim navíc podařilo odskočit do téměř rozhodujícího dvougólového vedení. Turnov však letos zvládá napjaté koncovky zápasů. Na začátku 59. minuty vykřesal naději pro svůj tým kontaktní brankou Matěcha. Turnovský kapitán pak v závěrečném náporu, umocněného vyloučením domácích, dokázal pět sekund před koncem vyrovnat. V následném prodloužení přečkali turnovští florbalisté vyloženou šanci domácích a o výsledku utkání museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich dlouho hráli prim oba brankáři a o zisku bodů tam rozhodl jediný proměněný nájezd v páté sérii, který přisoudil bod navíc domácím.

Komentář trenéra domácích Michala Kuberta : "Slušné utkání, bojovnost našeho týmu v oslabeních, škoda neproměněných šancí a chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho gólman KOHOUTA. Hosté utekli hrobníkovi z lopaty v poslední chvíli a bod si dle mého zasloužil každý tým. Bod z nájezdů už byl ve vzduchu a se štestím připadl nám. Díky Turnovu za férové utkání a šťastnou cestu domů."
Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: "Souhlasím s kolegou. Bylo to slušné utkání, kde dominovali především obrany a byla k vidění celá řada neproměněných přesilových her na obou stranách, což se přeneslo i do prodloužení. Nájezdy jsou náhoda. Jsem rád, že všichni kluci ukázali, že umí hrát zodpovědně, což je před play.off to nejdůležitější. Díky za zápas."

SESTAVA: Švec, Horáček - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Hausmann, Rondoš, Janoušek, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Sekyra, Haloun