Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Matěcha sedmi body pomohl oživit naděje na play off

Vydáno dne 15. 01. 2018 (320 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801150938_matecha_men.jpgV šestnáctém kole Národní ligy dokázali turnovští florbalisté, i díky sedmi kanadským bodům svého kapitána, zdolat pražské Panthers a tím si ještě udržet malou naději na play off. Do svých soutěžích po vánoční přestávce vstoupily také další turnovské týmy. Dorostenkám se podařilo porazit oba své soupeře a upevnit si tak druhé místo v tabulce. Starší žáci na domácí palubovce slavili jedno vítězství a elévci mají za sebou úspěšný turnaj v Lomnici.

Sobota 13. ledna 2018

Národní liga, 16. kolo

TJ Turnov - Panthers Praha 10:6 (2:2, 5:0, 3:4)

branky: 9. Štěpán Matěcha, 12. Štěpán Matěcha, 24. Štěpán Matěcha, 34. Tomáš Vitásek, 36. Dominik Hiadlovský, 37. Pavel Sekyra, 38. Tomáš Vitásek, 43. Pavel Sekyra, 52. Štěpán Matěcha, 59. Pavel Sekyra - 5. Matěj Lubenský, 20. Jaroslav Janoušek, 44. David Kolář, 50. Lukáš Pokorný, 51. Lukáš Pokorný, 59. Lukáš Tomeš; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 8:8; využití: 4:3; diváků: 68; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 25 - Rastislav Mazák 10, Martin Hruška 12

Panthers PrahaS vidinou nutnosti bodovat a v kompletní sestavě nastoupili turnovští florbalisté proti třetímu týmu tabulky. Po využité přesilovce se vedení ujali hosté. Turnovský kapitán však dvěma góly zavelel k obratu a ve dvanácté minutě tak vedli domácí 2:1. O smírné první třetině znovu rozhodla využitá početní výhoda Panthers pár sekund před první sirénou. Prostřední část utkání si pro sebe následně pronajali turnovští florbalisté a především jejich kapitán Matěcha, který završil svůj hattrick ve 24. minutě. Jeho spoluhráči následně přidali další čtyři přesné zásahy, které znamenaly nadějné vedení domácích v poměru 7:2. Hosté s tímto vývojem nepočítali a na hřišti se začalo jiskřit v osobních soubojích, což se projevilo na udělených trestných minutách. V závěrečné třetině domácí sice polevili, ale hostům se již podařilo výsledek pouze upravit. Turnovští navíc přidali další tři branky a po konečném výsledku mohou slavit výhru 10:6 a nadále zároveň živit naději na play off.

Komentář kapitána domácích (Štěpán Matěcha) : " Z naší strany další povedené utkání. Zápas rozhodly přesilové hry, jinak to byla vyrovnaná partie."

Komentář vedoucího hostů (Štěpán Weber): "Když řeknu, že jsme nezvládli druhou třetinu, tak to bude vypadat jako prázdná fráze, ale vejde se do toho všechno. Pozitivní bylo, že jsme to dokázali hodit za hlavu a zápas dohrát normálně a se ctí, ale máme o čem přemýšlet. Soupeř byl hladovější po vítězství, hrál na rozdíl od nás jednoduše a efektivně a místo v tabulce mu náleží neoprávněně. Díky všem za zápas."

Neděle 14. ledna 2018

Liga dorostenek, Litvínov
TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 11:2, SK BIVOJKY LITVÍNOV - TJ Turnov 1:7

Liga Starších žáků, Turnov
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 5:1, FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 2:5, TJ Turnov - SCC Semily 0:5

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801151250_starsi_18.jpgVšechna utkání nám svým komentář přiblížil trenér týmu František Záleský. Další domácí turnaj této sezóny jsme začali zápasem proti Panterům z Liberce. Od začátku jsme měli převahu, více střeleckých pokusů a hlavně individuálně jsme na tom byli daleko lépe, než náš soupeř. V některých momentech nám ale chyběla trocha klidu, rozvahy a přesnosti při kombinaci, to byl hlavní důvod, proč jsme si nedokázali vypracovat rozhodující náskok dříve. Koncovku jsme si ale zkušeně pohlídali a zaslouženě vyhráli.
Ve druhém utkání se proti nám postavila Kadaň. Celý zápas byl hlavně o osobních soubojích, poctivém obsazování hráčů v obraně a rychlosti s míčkem i bez něj. Občas jsme se sice dostávali pod tlak, ale v útoku jsme byli velice nebezpeční a pravidelně jsme si vytvářeli gólové příležitosti. Na našem vítězství měli největší podíl kluci obránci, kteří v soubojích jeden na jednoho a při blokování střel odvedli obrovský kus poctivé práce.
V posledním zápase jsme se utkali v regionálním derby s týmem Semil. Začátek utkání byl z naší strany hodně ospalý a bez tempa, to se podepsalo na celkovém obraze hry i na skóre. V dalším průběhu jsme přidali a začali se dostávat do šancí, bohužel ovšem zůstalo několik gólovek nevyužitých. Na druhé straně soupeř nekompromisně trestal chyby v naší obraně a nakonec celkem pohodlně vyhrál.

Liga elévů, Lomnice n/P
Turnovští elévci si své povedené výkony dokázali přenést také do nového kalendářního roku. V Lomnici se jim znovu podařilo předvést nově naučené věci a vylepšit i ty již déle trénované. Mladí florbalisté již občas předvedli i oku lahodící florbalové kombinace. Výsledkem snažení všech dvanácti hráčů a znovu výborně chytajícího brankáře Adama Havleho byla smírná bilance výhry, remízy a porážky. Poděkování patří panu Lochmanovi za pomoc s dopravou a všem rodičům, kteří se přijeli na své malé hráče podívat.

Počet komentářů: 7 | Přidat komentář