Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Matěcha sedmi body pomohl oživit naděje na play off

Vydáno dne 15. 01. 2018 (539 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801150938_matecha_men.jpgV šestnáctém kole Národní ligy dokázali turnovští florbalisté, i díky sedmi kanadským bodům svého kapitána, zdolat pražské Panthers a tím si ještě udržet malou naději na play off. Do svých soutěžích po vánoční přestávce vstoupily také další turnovské týmy. Dorostenkám se podařilo porazit oba své soupeře a upevnit si tak druhé místo v tabulce. Starší žáci na domácí palubovce slavili jedno vítězství a elévci mají za sebou úspěšný turnaj v Lomnici.

Sobota 13. ledna 2018

Národní liga, 16. kolo

TJ Turnov - Panthers Praha 10:6 (2:2, 5:0, 3:4)

branky: 9. Štěpán Matěcha, 12. Štěpán Matěcha, 24. Štěpán Matěcha, 34. Tomáš Vitásek, 36. Dominik Hiadlovský, 37. Pavel Sekyra, 38. Tomáš Vitásek, 43. Pavel Sekyra, 52. Štěpán Matěcha, 59. Pavel Sekyra - 5. Matěj Lubenský, 20. Jaroslav Janoušek, 44. David Kolář, 50. Lukáš Pokorný, 51. Lukáš Pokorný, 59. Lukáš Tomeš; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 8:8; využití: 4:3; diváků: 68; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 25 - Rastislav Mazák 10, Martin Hruška 12

Panthers PrahaS vidinou nutnosti bodovat a v kompletní sestavě nastoupili turnovští florbalisté proti třetímu týmu tabulky. Po využité přesilovce se vedení ujali hosté. Turnovský kapitán však dvěma góly zavelel k obratu a ve dvanácté minutě tak vedli domácí 2:1. O smírné první třetině znovu rozhodla využitá početní výhoda Panthers pár sekund před první sirénou. Prostřední část utkání si pro sebe následně pronajali turnovští florbalisté a především jejich kapitán Matěcha, který završil svůj hattrick ve 24. minutě. Jeho spoluhráči následně přidali další čtyři přesné zásahy, které znamenaly nadějné vedení domácích v poměru 7:2. Hosté s tímto vývojem nepočítali a na hřišti se začalo jiskřit v osobních soubojích, což se projevilo na udělených trestných minutách. V závěrečné třetině domácí sice polevili, ale hostům se již podařilo výsledek pouze upravit. Turnovští navíc přidali další tři branky a po konečném výsledku mohou slavit výhru 10:6 a nadále zároveň živit naději na play off.

Komentář kapitána domácích (Štěpán Matěcha) : " Z naší strany další povedené utkání. Zápas rozhodly přesilové hry, jinak to byla vyrovnaná partie."

Komentář vedoucího hostů (Štěpán Weber): "Když řeknu, že jsme nezvládli druhou třetinu, tak to bude vypadat jako prázdná fráze, ale vejde se do toho všechno. Pozitivní bylo, že jsme to dokázali hodit za hlavu a zápas dohrát normálně a se ctí, ale máme o čem přemýšlet. Soupeř byl hladovější po vítězství, hrál na rozdíl od nás jednoduše a efektivně a místo v tabulce mu náleží neoprávněně. Díky všem za zápas."

Neděle 14. ledna 2018

Liga dorostenek, Litvínov
TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 11:2, SK BIVOJKY LITVÍNOV - TJ Turnov 1:7

Liga Starších žáků, Turnov
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 5:1, FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 2:5, TJ Turnov - SCC Semily 0:5

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801151250_starsi_18.jpgVšechna utkání nám svým komentář přiblížil trenér týmu František Záleský. Další domácí turnaj této sezóny jsme začali zápasem proti Panterům z Liberce. Od začátku jsme měli převahu, více střeleckých pokusů a hlavně individuálně jsme na tom byli daleko lépe, než náš soupeř. V některých momentech nám ale chyběla trocha klidu, rozvahy a přesnosti při kombinaci, to byl hlavní důvod, proč jsme si nedokázali vypracovat rozhodující náskok dříve. Koncovku jsme si ale zkušeně pohlídali a zaslouženě vyhráli.
Ve druhém utkání se proti nám postavila Kadaň. Celý zápas byl hlavně o osobních soubojích, poctivém obsazování hráčů v obraně a rychlosti s míčkem i bez něj. Občas jsme se sice dostávali pod tlak, ale v útoku jsme byli velice nebezpeční a pravidelně jsme si vytvářeli gólové příležitosti. Na našem vítězství měli největší podíl kluci obránci, kteří v soubojích jeden na jednoho a při blokování střel odvedli obrovský kus poctivé práce.
V posledním zápase jsme se utkali v regionálním derby s týmem Semil. Začátek utkání byl z naší strany hodně ospalý a bez tempa, to se podepsalo na celkovém obraze hry i na skóre. V dalším průběhu jsme přidali a začali se dostávat do šancí, bohužel ovšem zůstalo několik gólovek nevyužitých. Na druhé straně soupeř nekompromisně trestal chyby v naší obraně a nakonec celkem pohodlně vyhrál.

Liga elévů, Lomnice n/P
Turnovští elévci si své povedené výkony dokázali přenést také do nového kalendářního roku. V Lomnici se jim znovu podařilo předvést nově naučené věci a vylepšit i ty již déle trénované. Mladí florbalisté již občas předvedli i oku lahodící florbalové kombinace. Výsledkem snažení všech dvanácti hráčů a znovu výborně chytajícího brankáře Adama Havleho byla smírná bilance výhry, remízy a porážky. Poděkování patří panu Lochmanovi za pomoc s dopravou a všem rodičům, kteří se přijeli na své malé hráče podívat.

Počet komentářů: 24 | Přidat komentář