DOHRÁNO: Junioři drží první příčku, muži i ženy bez bodů

Vydáno dne 09. 12. 2019 (113 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201911250816_zeny_19_20_2.jpgDruhý adventní víkend turnovským barvám příliš nepřál. V Národní lize nestačili turnovští florbalisté na lídra tabulky a klesli na osmou pozici. Ani ženám se v 1. lize nepodařilo najít recept na své soupeřky a nadále tak zůstávají těsně za hranou play off. Více se tak dařilo mládežnickým celkům, junioři si po dvou výhrách nadále drží vedoucí příčku ve 2. lize a jen o příčku hůře jsou na tom po jedné výhře dorostenky. Další zápasové zkušenosti mají za sebou také starší žáci a mladší žákyně.

Sobota 7. prosince 2019

1. liga žen, 12. kolo
SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 6:2

branky: 11. Kristýna Střihavková, 22. Kristýnka Otcovská, 22. Lenka Svobodová, 25. Laura Vytrhlíková, 41. Laura Vytrhlíková, 47. Karolína Slavíková - 20. Lucie Veselá, 32. Lucie Veselá; rozhodčí: Jan Vacín - Jaroslav Tichý; vyloučení: 2 + Kristýna Střihavková OS:5; využití: 1:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Tereza Soukupová 32 - Denisa Plačková 36; po třetinách: 1:1, 3:1, 2:0

Zápas nám krátce přiblížila jedna z turnovských hřáček Karolína Bittnerová: V sobotu 7. 12. se ženy vydaly do dalekého Litvínova. Už od začátku první třetiny byla hra pomalá a bez energie na obou stranách. První gól zápasu se podařilo vstřelit týmu domácích, ale ke konci třetiny zasáhla Lucie Veselá a skóre dorovnala.
Před začátkem druhé třetiny se turnovské hráčky radily příliš dlouho a musely tak nastoupit v početní nevýhodě za zdržování hry. Hráčky Litvínova využily příležitosti a tuto chybu potrestaly. Tempo turnovských se bohužel nezvýšilo a inkasovaly další dvě branky. Byly zde ale i světlé momenty a golové šance. Jednu takovou využila Lucie Veselá, která se opět prosadila a snížila tak stav na 4:2. Do konce druhé třetiny se už skóre nezměnilo.
Třetí třetina se nesla v duchu vyloučení. Turnovske hráčky, často v oslabení, již nedokázaly přidat další branky a otočit tak zápas ve svůj prospěch. Litvínov ještě skóre upravil na závěrečný stav 6:2. Ženy tak bohužel čekala dlouhá cesta domů bez bodů.

Komentář trenéra týmu hostů, Radima Kolomazníka: "Jsem zklamaný. Začali jsme hrát až ve chvíli, kdy jsme inkasovali čtyři branky. Na každý gol se nadřeme, soupeřkám jsme dnes darovali jednoduché branky z brejků. Děkuji svému týmu za předvedenou hru a soupeřkám za dobré utkání."

2. liga juniorů, Nový Bor
TJ Turnov - FBC Česká Lípa 3:2, SCC Semily - TJ Turnov 1:3

Liga starších žáků, Liberec
TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 4:12, TJ Turnov - FBC Liberec B 3:6, TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 3:8

Liga mladších žákyň, Česká Lípa
TJ Turnov - FBC Česká Lípa Blue 8:2, FBK Wings Most - TJ Turnov 1:10, TJ Turnov - SK Štětí 6:1

Neděle 8. prosince 2019

Národní liga, 13. kolo
ASK Orka Čelákovice - TJ Turnov 8:3

branky: 5. Jakub Doutnáč, 6. Václav Kramel, 11. Lukáš Zadák, 18. Jakub Doutnáč, 53. Jan Kolář, 56. Petr Němeček, 59. Václav Kramel, 60. Jakub Doutnáč - 8. Emil Hejduk, 51. Vojtěch Palatínus, 59. Vojtěch Palatínus; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 21; zásahy brankářů: Vojtěch Nockin 28 - Jan Král 26; po třetinách: 4:1, 0:0, 4:2

Proti vedoucímu týmu tabulky nedokázali turnovští florbalisté zachytit úvod zápasu a i přes několik vyložených šancí odcházeli po první třetině do šatek s třígólovým mankem. Po bezbrankové druhé třetině se oba týmy znovu prosadily až ve třetím dějství, ve kterém však znovu přesněji pálili domácí, kteří tak potvrdili svoji vedoucí pozici výhrou 8:3.

Vyjádření trenéra domácích Michala Schwana: "Dnešní vítězství se zrodilo v dobře odehrané první třetině, kdy se nám konečně podařil vstup do zápasu. Soupeř hrál dobře na balonu, ale jeho šance pochytal náš výborně chytající gólman. Jsem spokojen s týmovou hrou do obrany. Děkujeme soupeři a divákům."

Vyjádření trenéra hostů Antonína Palantínuse: "Po celý zápas jsme hráli poměrně slušně, ale nedávali jsme góly, což byl hlavní důvod naší porážky. Kdybychom soupeři v první třetině doslova nedarovali vedení, tak bychom asi vyhráli. Kdyby je ale za nula bodů. Díky soupeři za atraktivní duel a divákům za podporu."

1. liga žen, 13. kolo
TJ Turnov - Florbal Chomutov 2:7

branky: 24. Kateřina Vlková, 53. Pavla Klementová - 4. Tereza Suková, 5. Denisa Ulčová, 16. Veronika Bímová, 22. Lenka Čiháková, 26. Lenka Čiháková, 44. Barbora Suková, 55. Viktorie Schoberová; rozhodčí: Michal Reczai - Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Kateřina Brabcová 5, Denisa Plačková 11 - Aneta Blahníková 25; po třetinách: 0:3, 1:2, 1:2

Na domácí palubovce se turnovským hráčkám nepodařil lepší vstup do utkání a už po patnácti minutách prohrávaly 3:0. Odpovědět mohla ještě do přestávky Klementová, ale nařízené trestné střílení nedokázala proměnit. Dobře rozehrané utkání následně Chomutov kontroloval a dalšími čtyřmi góly a rozhodl o svém vítězství.

Komentář trenéra hostů, Jakuba Nováka: "Díky holkám za skvěle zvládnuté celé utkání. I přes pozdní hodinu a šestihodinový zápas jsme to zvládli. Díky soupeři za zápas."

Komentář trenéra domácích, Štěpána Matěchy: "Škoda prospaného začátku zápasu a špatné koncovky, dnes to bohužel nelepilo. Druhá a třetí třetina byla z naší strany dobrá a holky chci pochválit. Musíme příště takto hrát celý zápas. Děkuji soupeři za hezký zápas a přeji zdárnou cestu domu."