DOHRÁNO: Haloun dvěma góly přispěl k vysoké výhře, ženy mají cenný bod z Vinohrad

Vydáno dne 26. 11. 2018 (76 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811261827_haloun_1.jpgUplynulý víkend byl ve znamení obou celostátních soutěží. V dalším kole Národní ligy se turnovští florbalisté střetli s Děčínem a pod důležitou výhru 8:2 se dvěma góly podepsal Jan Haloun. Hned dvě utkání nabídla 1. liga žen, ze kterých turnovský tým bere cenný bod za páteční porážku na nájezdy s Vinohrady. V neděli se následně ženám na domácí palubovce příliš nedařilo a favoritovi soutěže z Mladé Boleslavi vysoko podlehly. V čele tabulky se naopak po dvou výhrách nadále drží dorostenci. kteří si v okresním derby poradili s týmem Semil.

Pátek 23. listopadu

1. liga žen, 11. kolo

TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Turnov 5:4 pn (1:1. 0:3, 3:0)

branky: 3. Anna Kutnarová, 53. Barbora Šádková, 53. Anežka Dobisiková, 57. Kristýna Vejvodová, N Anna Kutnarová - 5. Barbora Červová, 23. Barbora Bajerová, 24. Barbora Bajerová, 40. Barbora Červová; rozhodčí: Jan Šubrt - Vít Voltr; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Jana Vyrobíková 14 - Martina Gécová 29

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811261816_logo_skv.pngV páteční večer zavítal náš ženský tým, oslaben o svou trenérku a hrající kapitánku Marcelu Urbanovou, na palubovku pražských Vinohrad. Holky se však společně s Kubou Hakenem ničeho nezalekly a bojovaly až do konce. Po celou dobu zápasu měl tým od trenérů jasně daný cíl, a to jít do hry zodpovědně a zkusit si míček podržet na svých florbalkách a postupně se dostávat ke gólovým šancím.

Zápas probíhal v rychlejším tempu, velmi šikovný tým Vinohrad se k šancím nedostával, jelikož naše hráčky dodržovaly pokyny od trenéra Jakuba Hakena a snažily se poctivě bránit svou zónu. Konkrétně Müllerová, která opět bezchybně bránila a její hra tělem zabránila několika gólovým šancím. I přes to se prvního rychlého gólu dočkal tým soupeře. Na ten však v zápětí odpověděla Barbora Červová, které nádherně nahrála Bednářová po perfektním výhozu od nové brankářky Gecové, která dodávala týmu podporu po celý zápas. Na gól Červové navázala druhá Barbora a to Bajerová, která zametla přihrávku od Veselé a za necelou půl minutu duo “BB a Karel” akci zopakovalo. Stav na konci druhé části tak byl 4:1 pro Turnov, když se ještě na konci třetiny trefila Barbora Červová po nahrávce Koťátkové. Pokyn do 3. třetiny byl jasný, jít do hry stejně koncentrovaně jako doposud. Hráčky po celou dobu podávaly zodpovědný výkon, ale 8 minut před koncem už se nechaly soupeřem moc unést a obdržely zbytečný gól, který doprovázely další dva a stav zápasu tak byl po šedesáti minutách vyrovnán.  Následovalo prodloužení, kde měl Turnov několik šancí, ale neproměnil. Na trestná střílení se štěstí přiklonilo k týmu Vinohrad a tak si Turnov z Prahy odvezl jeden bod, který pro holky nebyl špatným výsledkem.

Komentář vedoucího domácích, Pavla Doubka: "Pod vlivem slevových akcí BLACK FRIDAY jsme soupeři umožnili relativně laciné vedení 4:1. Díky dravější hře ve 3. třetině se nám podařilo srovnat skóre. V nájezdech jsme měli více štěstí a bereme z dnešního utkání dva body. Děkujeme soupeři za sympatický a bojovný výkon."

Komentář vedoucího hostů, Jakuba Hakena: "Nebudu lhát, bod je trochu hořký, ale jsem na hráčky hrdý. Rosteme s každým zápasem a doufám, že přijde chvíle, kdy bod bude zklamáním. Děkuji soupeřům za férový zápas a zdravím Mácu."

Sobota 24. listopadu

Národní liga, 12. kolo

DDM SANEXCZ Děčín IV - TJ Turnov 2:8 (0:2, 0:2, 2:4)

branky: 56. Martin Žáček, 60. Martin Žáček - 9. Vojtěch Palatínus, 16. Jan Haloun, 21. Štěpán Matěcha, 40. Jan Hausmann, 44. Adam Balatka, 48. Jan Haloun, 51. Lukáš Švitorka, 52. Adam Balatka; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2 + Jiří Petrášek 5:4; využití: 2:1; diváků: 14; zásahy brankářů: Petr Miško 20 - Jaroslav Švec 26

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811261815_logo_decin.pngDo utkání s nováčkem soutěže vstupoval Turnov v roli favorita a svoji pozici začal potvrzovat od úvodních minut. Turnovští si v první třetině vypracovali dvougólový náskok, který se jim podařilo ve druhém dějství navýšit na průběžné vedení 4:0. Stejný počet gólů si turnovští florbalisté nechali také do poslední části utkání. Až za stavu 8:0 se do listiny střelců zapsali také domácí, kteří v posledních pěti minutách využili turnovského polevení a dvěma góly připravili brankáře Švece o čisté konto. Hned třemi kanadskými body se pod turnovskou výhru podepsal junior Jan Haloun, který tak prožil nejvydařenější večer v turnovském seniorském dresu.

Komentář trenéra hostí A. Palatínuse: "Dnes jsme byli jasně lepším týmem a zalouženě jsme vyhráli. Byla tam pasáž ve druhé třetině, kdy jsme povolili v hlavách ve stylu "každý si dáme gól" a zbytečně jsme soupeře pustili do několika šancí. Poslední třetinu jsme radši ani nedohrávali všichni, aby se nám nic nestalo. Jsem rád, že se prosadili všechny tři lajny, Děkujeme soupeři za utkání. "

Komentář kapitána domácích J. Fidlera: "Pořád stejná písnička. Darujeme soupeři jednoduché góly a sami se nadřeme na vstřelení gólu. Omlouváme se divákům za předvedený výkon. Příště budeme lepší."

Neděle 25. listopadu

1. liga žen, 12. kolo

TJ Turnov - Florbalová akademie MB 1:11 (0:2, 0:8, 1:1)

branky: 46. Barbora Bajerová - 16. Martina Lamblová, 17. Martina Lamblová, 21. Pavlína Nejedlá, 24. Michaela Fellerová, 27. Irena Palatínusová, 27. Monika Žapková, 30. Kristýna Sobotková, 32. Kristýna Sobotková, 32. Eliška Horáková, 40. Michaela Fellerová, 51. Kristýna Sobotková; rozhodčí: Marek Pohunek - Milan Starý; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Eva Horáková 21 - Eva Klementová 14

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_MB.jpgV první třetině jsme se drželi s hostujícím týmem a nedávali mu šanci skórovat do 16 minuty. Poté jsme dostali ještě jeden gól. Druhou třetinu jsme prospali a dostali jsme 8 gólů díky našim chybám. Nedělali jsme to, co jsme měli a tím nám chyběl vždy poslední krok a hostující hráčky nás trestaly. Do třetí třetiny jsme vstoupili odhodlaněji a začali jsme dělat to co jsme si před začátkem řekli. V 10. minutě dala jediný gól Barbora Bajerová a tím nenechala hostující gólmanku odjet s čistým kontem.