Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Fantom Horáček rozhodl o prodloužení série do pátého zápasu

Vydáno dne 26. 03. 2018 (596 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201803260728_stz_18.jpgZraky všech turnovských fanoušků směřovaly o tomto víkendu do Strakonic, kde třetím a čtvrtým zápasem pokračovala série o udržení v Národní lize. Turnovští dokázali především ve druhém utkání utéci hrobníkovi z lopaty a po výhře na nájezdy si vynutit pátý rozhodující zápas v Turnově. Z dalších turnovských týmů se nejvíce dařilo starším žákům, kteří si na domácí palubovce připsali jednu výhru. Bez bodu se tentokrát z Mostu vracejí dorostenky a další ligové zkušenosti sbírali elévové a mladší žákyně.


Sobota 24. března 2018

Národní liga, 3. zápas 2. kola play down

FBC Strakonice P. A. - TJ Turnov 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

branky: 18. David Chvosta, 29. David Chvosta, 39. David Chvosta, 43. Jakub Mikeš, 60. Jan Staněk - 4. Tomáš Vitásek, 19. Jan Grmolec, 34. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 27; zásahy brankářů: Jan Vaníček 18 - Luděk Horáček 21

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngZa vyrovnaného stavu se v sobotu celá série 2. kola play down přesunula do Strakonic. Trenér Turnova Jaroslav Marks měl po dlouhé době k dispozici kompletní tým, který se v sobotu pokoušel o zisk důležitého druhého vítězství. Tento cíl se začal plnit hned ve čtvrté minutě, ve které se prosadil Vitásek. Následně  nabídla první třetina řadu nepřesností a dalších branek se diváci dočkali až v jejím závěru. V osmnácté minutě domácí srovnali, poslední slovo však před první sirénou měli hosté, kteří se v předposlední minutě vrátili zpět do vedení zásluhou Grmolce. V prostřední části zápasu dokázaly Strakonice vývoj zápasu vyrovnat. Ve 27. minutě mohli jít turnovští po nařízeném trestném střílení znovu do vedení, domácí brankář se však vytáhl a pokus Sekyry kryl. Těsně před polovinou utkání se domácí dočkali vyrovnání, které přišlo v přesilové hře. Ke konci druhé třetiny přidaly oba týmy na tempu a k vidění tak byla řada pohledných šancí, z nichž dvě skončily gólovou radostí. Ve 34. minutě vrátil Turnovu vedení znovu výborně hrající Vitásek a na konci 39. minuty srovnal za domácí Chvosta. O vítězi třetího utkání tak mohla rozhodnout třetí třetina, do které jako vítr vlétli domácí. Ti se hned ve druhé minutě mohli dostat do vedení z nařízeného trestného střílení. Brankář Horáček však podržel svůj tým a nadále držel vyrovnaný stav. Krátký byl až na přesnou střelou v následné přesilové hře, po které se Strakonice radovaly ze čtvrté branky. Turnov se snažil o rychlou odpověď, ovšem zvýšená aktivita branku nepřinesla a naopak i domácí mohli v několika případech zápas rozhodnout. V závěru, přes  několik turnovských šancí, pečetily domácí gólem do prázdné branky své druhé vítězství v sérii.

Domácí trenér Mikeš: "Začátek dnešního zápasu jsme nezvládli, začali jsme hrát až od půlky té druhé. Nakonec si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Díky divákům za podporu."
Trenér hostů Marks: "Podobný zápas jako první v Turnově, hráči neplnili to, co jsme si řekli před zápasem. Musíme se dát dohromady, abychom přivezli pátý zápas zpět do Turnova."

Liga starších žáků, Turnov
TJ Turnov - TJ Mocní Tuleni Podbořany 0:4, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:4, TJ Turnov , Florbal Jablonec 1:2

Hodnocení trenéra Františka Záleského: V prvním zápase jsme se postavili proti silnému týmu z Podbořan. Hodně nám vázla rozehrávka a dělali jsme velké množství individuálních chyb. Většinu gólů jsme dostali vinou pomalého a nedůrazného přístupu k hráčům soupeře. Do mnoha šancí jsme se nedostali a těch pár, co jsme si vytvořili zůstalo nevyužitých.
Druhý zápas s Louny byl z naší strany mnohem lepší. Dokázali jsme jednoduše přecházet do útoku a vypracovali jsme si velké množství střeleckých příležitostí. I náš soupeř se dostával do šancí, ty ale pochytal Tomáš Starý, který se v brance skvěle uvedl. Celkově jsme celý zápas tahali za delší konec.
Třetí utkání bylo proti regionálnímu rivalovi z Jablonce. Zápas byl po celou dobu více méně vyrovnaný a šance se střídali na obou polovinách hřiště. V částech hry, kdy si všichni poctivě plnili svoje úkoly jsme soupeře přehrávali, ale bohužel se to nedařilo kontinuálně. Nakonec jsme prohráli o gól, když jsme v posledních dvou minutách neproměnili několik stoprocentních gólových šancí, škoda ...

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201803260728_stz_18.jpg

Neděle 25. března 2018

Národní liga, 4. zápas 2. kola play down

FBC Strakonice P. A. - TJ Turnov 3:4 pn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

branky: 17. Jiří Křesák, 37. Jan Staněk, 43. Jiří Křesák - 3. Pavel Sekyra, 6. Jaroslav Nezdara, 44. Pavel Sekyra, Pavel Sekyra; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Jan Vaníček 18 - Luděk Horáček 32

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngVe čtvrtém utkání série play down již měli turnovští florbalisté nůž na krku a pokud si chtěli vynutit alespoň rozhodující sedmý zápas, museli zvítězit. Začátek nedělního utkání byl velmi podobnu tomu sobotnímu. Turnov se zásluhou Sekyry a Nezdary dostal už po pěti minutách do dvoubrankového vedení. Následně přinesla hra znovu řadu nepřesností a florbalových akcí viděli diváci pomálu. Domácím se až v závěru pevní třetiny podařilo vstřelit důležitý kontaktní gól a tím se vrátit zpět do zápasu. Prostřední část zápasu byla v režii Strakonic, které byly daleko aktivnější a hosté si tak museli vypomoci několika fauly. Ze čtyř vyloučení však dokázali domácí potrestat jen to dvojnásobné ve 37. minutě a tím vyrovnat stav zápasu na 2:2. Urputný boj o setrvání v Národní lize pokročoval také ve třetím dějství, v něm si však oba týmy vystřílely střelný prach už na samém začátku. Domácí se ve 43. minutě dostali poprvé do vedení, ale jejich radost jim hned o minutu později překazil vyrovnávající Sekyra. I přes několik slibných příležitostí na obou stranách se již skóre nezměnilo a stavu 3:3 tak zápas mířil do prodloužení. V nastavení se žádný ze soupeřů nepouštěl do bezhlavého útočení a diváci tak viděli poklidnou hru s minimem šancí. Větší vzruch přineslo až v závěru prodloužení vyloučení turnovského Havlína, které mohlo mít fatální následky. Jeho spoluhráči však oslabení zvládli bez inkasované branky a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl neprůstřelný turnovský brankář Horáček, který kryl všech pět pokusů domácích. Za Turnov se dokázal prosadit Sekyra, který tak rozhodl o důležitém vítězství, díky kterému bude celá série gradovat v rozhodujícím sedmém zápase.

Domácí trenér Mikeš: "Dnes jsme opět zaspali začátek zápasu, kde soupeř byl jednoznačně lepší. Ve druhé třetině jsme začali hrát aktivní florbal a byli jsme lepším týmem, bohužel jsme vstřelili málo gólů. V nájezdech se štěstí přiklonilo k soupeři."

Trenér hostí Marks: "Tyto zápasy rozhodují chyby a štěstí, chyb bylo na obou stranách poměrně dost. Na naši stranu se přiklonilo štěstí v nájezdech. Série pokračuje a chlapácký souboj rozhodne o dalším osudu obou družstev. "

Liga dorostenek, Most
SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 7:2, TJ Turnov - Florbal Ústí 3:9

Hodnocení trenérky Marceli Urbanové:
Turnovské dorostenky podlehly v neděli i přes podporu trenérky a celého týmu v jednom z nejdůležitějších zápasů v sezone, s Ústím a Litvínovem. Tím pádem se jim bohužel vzdálil postup na MČR, ale i přesto si z Mostu vezou mnoho zkušeností.

Góly: Janatková-2 Kyselová-2 Vlková Kačka-1

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201803280720_dorky_18_2.jpg

Liga elévů, Liberec
Turnovským nadějím nedělní turnaj ukázal, že stále jsou místa, kde se musejí v tréninku zlepšit. Některé okamžiky naopak ukázaly, že trénované dovesti se turnovským elévům daří předvádět už ji  vzápasech a v dalším měření sil s Českou Lípou a dvěma Liberci už jim budou o mnoho vyrovnanějším soupeřem. Poděkovaní patří všem rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během zápasů.

Liga mladších žákyň, Česká Lípa
Florbal Chomutov - TJ Turnov 1:2, TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 4:7, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 4:4


Počet komentářů: 31 | Přidat komentář


  PLAY OFF 2019

STAV SÉRIE 1. KOLA 3:2

vs.1. ZÁPAS,3:6

ONLINE

2. ZÁPAS,5:4

ONLINE

3. ZÁPAS,3:10

ONLINE

4. ZÁPAS,8:5

ONLINE

4. ZÁPAS,9:4

ONLINE

Konečný stav série 3:2


  PLAY OFF - 1. liga žen

Osmifinále play off

vs.1. ZÁPAS,7:6

ONLINE

2. ZÁPAS,10:3

ONLINE

Konečný stav série 2:0

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019