DOHRÁNO: Fantom Horáček rozhodl o prodloužení série do pátého zápasu

Vydáno dne 26. 03. 2018 (396 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201803260728_stz_18.jpgZraky všech turnovských fanoušků směřovaly o tomto víkendu do Strakonic, kde třetím a čtvrtým zápasem pokračovala série o udržení v Národní lize. Turnovští dokázali především ve druhém utkání utéci hrobníkovi z lopaty a po výhře na nájezdy si vynutit pátý rozhodující zápas v Turnově. Z dalších turnovských týmů se nejvíce dařilo starším žákům, kteří si na domácí palubovce připsali jednu výhru. Bez bodu se tentokrát z Mostu vracejí dorostenky a další ligové zkušenosti sbírali elévové a mladší žákyně.

Sobota 24. března 2018

Národní liga, 3. zápas 2. kola play down

FBC Strakonice P. A. - TJ Turnov 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

branky: 18. David Chvosta, 29. David Chvosta, 39. David Chvosta, 43. Jakub Mikeš, 60. Jan Staněk - 4. Tomáš Vitásek, 19. Jan Grmolec, 34. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 27; zásahy brankářů: Jan Vaníček 18 - Luděk Horáček 21

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngZa vyrovnaného stavu se v sobotu celá série 2. kola play down přesunula do Strakonic. Trenér Turnova Jaroslav Marks měl po dlouhé době k dispozici kompletní tým, který se v sobotu pokoušel o zisk důležitého druhého vítězství. Tento cíl se začal plnit hned ve čtvrté minutě, ve které se prosadil Vitásek. Následně  nabídla první třetina řadu nepřesností a dalších branek se diváci dočkali až v jejím závěru. V osmnácté minutě domácí srovnali, poslední slovo však před první sirénou měli hosté, kteří se v předposlední minutě vrátili zpět do vedení zásluhou Grmolce. V prostřední části zápasu dokázaly Strakonice vývoj zápasu vyrovnat. Ve 27. minutě mohli jít turnovští po nařízeném trestném střílení znovu do vedení, domácí brankář se však vytáhl a pokus Sekyry kryl. Těsně před polovinou utkání se domácí dočkali vyrovnání, které přišlo v přesilové hře. Ke konci druhé třetiny přidaly oba týmy na tempu a k vidění tak byla řada pohledných šancí, z nichž dvě skončily gólovou radostí. Ve 34. minutě vrátil Turnovu vedení znovu výborně hrající Vitásek a na konci 39. minuty srovnal za domácí Chvosta. O vítězi třetího utkání tak mohla rozhodnout třetí třetina, do které jako vítr vlétli domácí. Ti se hned ve druhé minutě mohli dostat do vedení z nařízeného trestného střílení. Brankář Horáček však podržel svůj tým a nadále držel vyrovnaný stav. Krátký byl až na přesnou střelou v následné přesilové hře, po které se Strakonice radovaly ze čtvrté branky. Turnov se snažil o rychlou odpověď, ovšem zvýšená aktivita branku nepřinesla a naopak i domácí mohli v několika případech zápas rozhodnout. V závěru, přes  několik turnovských šancí, pečetily domácí gólem do prázdné branky své druhé vítězství v sérii.

Domácí trenér Mikeš: "Začátek dnešního zápasu jsme nezvládli, začali jsme hrát až od půlky té druhé. Nakonec si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Díky divákům za podporu."
Trenér hostů Marks: "Podobný zápas jako první v Turnově, hráči neplnili to, co jsme si řekli před zápasem. Musíme se dát dohromady, abychom přivezli pátý zápas zpět do Turnova."

Liga starších žáků, Turnov
TJ Turnov - TJ Mocní Tuleni Podbořany 0:4, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:4, TJ Turnov , Florbal Jablonec 1:2

Hodnocení trenéra Františka Záleského: V prvním zápase jsme se postavili proti silnému týmu z Podbořan. Hodně nám vázla rozehrávka a dělali jsme velké množství individuálních chyb. Většinu gólů jsme dostali vinou pomalého a nedůrazného přístupu k hráčům soupeře. Do mnoha šancí jsme se nedostali a těch pár, co jsme si vytvořili zůstalo nevyužitých.
Druhý zápas s Louny byl z naší strany mnohem lepší. Dokázali jsme jednoduše přecházet do útoku a vypracovali jsme si velké množství střeleckých příležitostí. I náš soupeř se dostával do šancí, ty ale pochytal Tomáš Starý, který se v brance skvěle uvedl. Celkově jsme celý zápas tahali za delší konec.
Třetí utkání bylo proti regionálnímu rivalovi z Jablonce. Zápas byl po celou dobu více méně vyrovnaný a šance se střídali na obou polovinách hřiště. V částech hry, kdy si všichni poctivě plnili svoje úkoly jsme soupeře přehrávali, ale bohužel se to nedařilo kontinuálně. Nakonec jsme prohráli o gól, když jsme v posledních dvou minutách neproměnili několik stoprocentních gólových šancí, škoda ...

Neděle 25. března 2018

Národní liga, 4. zápas 2. kola play down

FBC Strakonice P. A. - TJ Turnov 3:4 pn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

branky: 17. Jiří Křesák, 37. Jan Staněk, 43. Jiří Křesák - 3. Pavel Sekyra, 6. Jaroslav Nezdara, 44. Pavel Sekyra, Pavel Sekyra; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Jan Vaníček 18 - Luděk Horáček 32

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngVe čtvrtém utkání série play down již měli turnovští florbalisté nůž na krku a pokud si chtěli vynutit alespoň rozhodující sedmý zápas, museli zvítězit. Začátek nedělního utkání byl velmi podobnu tomu sobotnímu. Turnov se zásluhou Sekyry a Nezdary dostal už po pěti minutách do dvoubrankového vedení. Následně přinesla hra znovu řadu nepřesností a florbalových akcí viděli diváci pomálu. Domácím se až v závěru pevní třetiny podařilo vstřelit důležitý kontaktní gól a tím se vrátit zpět do zápasu. Prostřední část zápasu byla v režii Strakonic, které byly daleko aktivnější a hosté si tak museli vypomoci několika fauly. Ze čtyř vyloučení však dokázali domácí potrestat jen to dvojnásobné ve 37. minutě a tím vyrovnat stav zápasu na 2:2. Urputný boj o setrvání v Národní lize pokročoval také ve třetím dějství, v něm si však oba týmy vystřílely střelný prach už na samém začátku. Domácí se ve 43. minutě dostali poprvé do vedení, ale jejich radost jim hned o minutu později překazil vyrovnávající Sekyra. I přes několik slibných příležitostí na obou stranách se již skóre nezměnilo a stavu 3:3 tak zápas mířil do prodloužení. V nastavení se žádný ze soupeřů nepouštěl do bezhlavého útočení a diváci tak viděli poklidnou hru s minimem šancí. Větší vzruch přineslo až v závěru prodloužení vyloučení turnovského Havlína, které mohlo mít fatální následky. Jeho spoluhráči však oslabení zvládli bez inkasované branky a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl neprůstřelný turnovský brankář Horáček, který kryl všech pět pokusů domácích. Za Turnov se dokázal prosadit Sekyra, který tak rozhodl o důležitém vítězství, díky kterému bude celá série gradovat v rozhodujícím sedmém zápase.

Domácí trenér Mikeš: "Dnes jsme opět zaspali začátek zápasu, kde soupeř byl jednoznačně lepší. Ve druhé třetině jsme začali hrát aktivní florbal a byli jsme lepším týmem, bohužel jsme vstřelili málo gólů. V nájezdech se štěstí přiklonilo k soupeři."

Trenér hostí Marks: "Tyto zápasy rozhodují chyby a štěstí, chyb bylo na obou stranách poměrně dost. Na naši stranu se přiklonilo štěstí v nájezdech. Série pokračuje a chlapácký souboj rozhodne o dalším osudu obou družstev. "

Liga dorostenek, Most
SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 7:2, TJ Turnov - Florbal Ústí 3:9

Hodnocení trenérky Marceli Urbanové:
Turnovské dorostenky podlehly v neděli i přes podporu trenérky a celého týmu v jednom z nejdůležitějších zápasů v sezone, s Ústím a Litvínovem. Tím pádem se jim bohužel vzdálil postup na MČR, ale i přesto si z Mostu vezou mnoho zkušeností.

Góly: Janatková-2 Kyselová-2 Vlková Kačka-1

Liga elévů, Liberec
Turnovským nadějím nedělní turnaj ukázal, že stále jsou místa, kde se musejí v tréninku zlepšit. Některé okamžiky naopak ukázaly, že trénované dovesti se turnovským elévům daří předvádět už ji  vzápasech a v dalším měření sil s Českou Lípou a dvěma Liberci už jim budou o mnoho vyrovnanějším soupeřem. Poděkovaní patří všem rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během zápasů.

Liga mladších žákyň, Česká Lípa
Florbal Chomutov - TJ Turnov 1:2, TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 4:7, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 4:4

Počet komentářů: 31 | Přidat komentář