DOHRÁNO: Elitní týmy na hraně play off.

Vydáno dne 03. 02. 2020 (68 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201911110748_zeny_19_20.jpgPo víkendových zápasech se oba týmy v nejvyšších soutěžích drží na hraně play off. Muži v Národní lize nestačili na druhý tým tabulky a drží tak osmou příčku. Na ženy čekaly dva venkovní zápasy, z nichž se jim podařilo vytěžit tři důležité body, které je nadále drží ve hře o play off. Dorostencům se na domácím hřišti podařilo jednou zvítězit, stejně jako mužské rezervě, která navrch přidala netradiční remízu.

Sobota 1. února 2020

Národní liga, 18. kolo

TJ Turnov - Panthers Praha 4:6

branky: 15. Jan Hausmann, 18. Vojtěch Palatínus, 44. Štěpán Matěcha, 60. Tomáš Vitásek - 3. Martin Kalous, 10. Martin Kalous, 44. Lukáš Pokorný, 52. Karel Petrák, 56. Jan Waldhauser, 56. Radek Šťovíček; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 55; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 12 - Jan Slavata 14; po třetinách: 2:2, 0:0, 2:4

Už šest zápasů čekají turnovští flrobalsité na plný bodový zisk. V sobotním utkání 18. kola Národní ligy se hostům vydařil vstup do utkání, kdy domácím uštědřili dvě branky. Zelenočerní dokázali zareagovat ještě před první sirénou a díky brankám Hausmanna a Vojtěcha Palatínuse stav srovnali. Po zbytek zápasu se hrálo takzvaně "nahoru dolů," avšak změna skóre přišla až v závěru hrací doby, v němž se hostujícím povedlo vstřelit tři rychlé branky. Touha po vítězství byla v tomto utkání rozhodující a tým Turnova se má čtyři kola před koncem základní části stále co ohánět, aby uhájil svůj hubený náskok na poslední, tedy osmé, postupové pozici do play-off.

Komentář vedoucího družstva hostů (Andrea Nováková): "Dnešním utkáním jsme prolomili historii. Dokázali jsme udržel morál a společně s tím se i střelecky prosadit. Je potřeba navázat v dalších zápasech. Děkujeme soupeři za zápas."

Komentář trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "Hrozně se nadřeme na každý gól a pak si nepohlídáme triviální věci vzadu. Dneska jsme měli brát tři body, ale soupeřova bojovnost byla proti. Díky za zápas."

1. liga žen, 17. kolo

Banes Florbal Soběslav - TJ Turnov 3:8

branky: 7. Eliška Juhaňáková, 20. Monika Hrnečková, 57. Monika Hrnečková - 3. Monika Hrnečková, 4. Adéla Procházková, 16. Lucie Brabcová, 25. Barbora Bajerová, 31. Adéla Procházková, 38. Kateřina Svobodová, 44. Karolína Bittnerová, 51. Pavla Klementová; rozhodčí: Dominik Harman - Adam Hofhansl; vyloučení: 4:0; využití: 0:1; diváků: 28; zásahy brankářů: Eliška Hnojnová 27 - Kateřina Brabcová 14; po třetinách: 2:3, 0:3, 1:2

Vítězné utkání žen nám přiblížila Lucie Veselá: Do první třetiny jsme vstoupily celkem razantně, bylo nám jasné, že z tohoto utkání tři body brát musíme. O první gól se postaraly soupeřky, bohužel pro ně do vlastní branky. Na 2:0 poté navýšila Procházková, která se konečně prosadila a získala jistotu na hokejce. Poté se nám dlouho nedařilo vstřelit další góly, i když šancí jsme měly opravdu požehnaně. Soupeřky důkladně blokovaly a nepouštěly nás do sólových akcí. Třetí gól pro nás vstřelila Brabcová. Soupeřky nás ale stíhaly, v koncovce byly důrazné, a tak jsme po první třetině vedly pouze 3:2.
Druhá dvacetiminutovka přinesla více kombinací, větší jistotu na holi a i více štěstí. Střelba se oproti předešlým utkáním výrazně zlepšila, bohužel ve většině případů chyběla clona a dorážka. Povedlo se nám vsítit další tři branky, s domácí golmankou si poradily Bajerová v přesilovce, Procházková a poté Svobodová. Soupeřky na druhou stranu míček za záda dobře chytající Brabcové nedostaly ani jednou.
Ve třetí části se produktivita, jako vždy lehce snížila, ale tlak soupeřek se nám podařilo ustát, i když z utkání jsme si odnesly pěkné berušky. Nicméně k větším šancím jsme Soběslav nepustily, skóre jsme ještě navýšily a utkání dohrály bez jediného vyloučení na naší straně. Pavučiny vymetla Bittnerová a branku si připsala i Klementová. Soběslav ještě stačila vstřelit gól a snížit na 8:3, toto skóre se už ale do konce utkání nezměnilo.

Komentář trenéra domácích: "Gratuluji soupeři k vítězství. Dnes nás zradila bezzubá koncovka."

Komentář trenéra hostů: "Do utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát a to se stalo. První třetina pro nás nebyla moc dobrá, ale od druhé jsme utkání drželi více méně pod kontrolou. Zvolená taktika fungovala a to je pro holky dobře. Děkuji oběma týmům za předvedenou hru."

2. liga dorostenců, Turnov
TJ Turnov - Florbal Jablonec 3:0, FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 9:7, TJ Turnov - FBC Liberec B 6:7

Neděle 2. února 2020

1. liga žen, 18. kolo

Rudý Dračice Týn - TJ Turnov 4:3

branky: 29. Nella Stašková, 33. Michaela Bezpalcová, 42. Tereza Bočková, 46. Nella Stašková - 4. Kateřina Vlková, 15. Pavla Klementová, 44. Nela Škopánová; rozhodčí: Petr Holeček - Patrik Plocha; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Simona Werbynská 26 - Denisa Plačková 20; po třetinách: 0:2, 2:0, 2:1

Již od první třetiny utkání se turnovským ženám dařily držet taktické pokyny od trenéra a hrát svůj systém. I tomu nasvědčoval gól, kterým se turnovské hráčky dostaly do vedení 1:0, a to v čase 3:20, kdy skórovala obránkyně Kateřina Vlková. Turnov ze své hry stále nepo-levoval a to také potvrdila ve 14. minutě Pavla Klementová, která zvyšovala skóre na 2:0, které zůstalo stejné již po celou první třetinu, i přes dvě přesilové hry domácího týmu

Do druhé třetiny vstoupily Dračice aktivněji. Turnov už nedokázal sbírat tolik balónků v ob-ranném pásmu soupeře a ten našel způsob jak se přes naši polovinu bezpečně dostat a zakončovat. Dračice se postupně probojovaly k šancím, až v 9. a 13. minutě upravovaly skóre na nerozhodných 2:2.

Ve třetí části stoupala nervozita, čemuž napovídaly i fauly od obou celků. Turnov i Týn skó-rovaly hned ze začátku třetiny, kdy za Turnov ve 44. minutě utkání zakončovala Nela Ško-pánová, a stav byl stále nerozhodný 3:3. Konečný a rozhodující krok učinil tým Dračic, když ve 47. minutě zakončily z breakové situace. Turnov se probojoval ještě k mnoha šancím, ale nedokázal zakončit a tak skóre zápasu zůstalo 3:4 pro domácí Týn.

Komentář trenéra týmu  domácích: "Dnešní zápas byl hodně vyrovnaný a my ho na svou stranu překlopili větším důrazem a v posledních vteřinách jsme měli notnou dávku štěstí. Holky zápas po včerejšku hodně bolel, naštěstí jsme nedoplatili na nízkou efektivitu střelby. Děkujeme divákům za úžasnou atmosféru a soupeři přejeme šťastnou cestu domů"

Komentář trenéra týmu hostů: "Dnešnímu utkání nic nechybělo. Je škoda, že pro nás skončilo bez bodu, nějaký bychom si za předvedenou hru zasloužili. Chválím holky za celý víkend, naše hra se lepší zápas od zápasu."