Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Dorostenci slaví ligový triumf

Vydáno dne 29. 04. 2019 (594 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201904291151_dorost_18_19.jpgO víkendu poslednímy zápasy skončila pro turnovské týmy ligová sezóna 2018/19. Nejvíce spokojení mohou být při pohledu na konečnou tabulku dorostenci, kteří si dvěma výhrami pojistili prvenství ve 2. lize dorostenců a slaví tak ligový titul.


Sobota 27. dubna 2019

2. liga dorostenců, Rumburk

TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 12:0, SCC Semily - TJ Turnov 1:6

Závěrečný turnaj dorostenců nám přiblížil trenér týmu František Záleský:

V sobotu jsme vyjeli k posledním ligovým zápasům do Rumburku. Nutno říci, že místní hala, včetně vybavení (branky, mantinely) má své nejlepší časy už dávno za sebou a přijde mi opravdu smutné, že se organizované soutěže, ať už je to jakýkoliv sport, musí hrát v podobných skanzenech. Je to však bohužel pouze doklad toho, v jakém stavu se nachází sport v českých luzích a hájích. Za současné situace asi můžeme být rádi, že máme vůbec kde hrát.

Na programu jsme měli zápasy s místním Šluknovskem a naším okresním rivalem ze Semil. Vzhledem k tomu, že jsme měli na čele soutěže dvoubodový náskok na druhý Jablonec, bylo jasné, že pokud dvakrát vyhrajeme, tak už nás nemůže nikdo přeskočit a celou soutěž vyhrajeme.

První zápas proti Šluknovsku měl předpokládaný obrázek, soupeř se snažil hrát ze zajištěné obrany, byť poměrně vysoko vysunuté a chodit do protiútoků. Na nás tedy bylo, abychom se dokázali přes blok dostat na útočnou polovinu, potažmo do šancí a vyvarovali se zbytečných ztrát balonku, ze kterých by soupeř mohl těžit. To se nám celý zápas, tedy až na prvních zmatených pět minut, dařilo a byla jasně znát mnohem lepší technicko-taktická vyspělost našich hráčů. Zápas jsme měli pod kontrolou a postupně jsme navyšovali skóre. Celkem pohodové vítězství.

Ve druhém zápase jsme se postavili proti klukům ze Semil, kteří nám na minulém turnaji zle zatápěli a málem nás obrali o body. To pro nás bylo jakýmsi mementem. Od začátku utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu na obou stranách. Mnohem více ze hry jsme ovšem měli my a od prvního střídání jsme si pravidelně vytvářeli gólové šance. Soupeř si dokázal poradit s naším vysokým forčekingem, více méně pouze ve chvíli, kdy jsme si špatně přebrali hráče nebo udělali chybu v rozestavení. Už v první třetině jsme se dostali do vedení a poté ho udrželi celý zápas. Semilský tým se občas dostal do nějaké šance, ale celkově byla větší kvalita jednoznačně na naší straně. Jediný gól za celý turnaj jsme obdrželi v situaci, kdy jeden z našich beků krásně, z první, našel neobsazeného hráče před brankou, naneštěstí to však byl hráč soupeře a naše branka.

Celkově byl tento turnaj určitě jeden z nejlepších, který jsme v sezóně odehráli. V soutěži jsme udrželi první místo a mohli se tedy radovat. Je to sice jenom drobný úspěch, který prakticky nic neznamená, ale udělá to určitě radost a je to motivace do další práce. Když se podívám na průběh celé sezóny, tak je jasně znát vzestupná tendence, o to víc mě však mrzí, že s naším hlavním konkurentem, Jabloncem, jsme prohráli tři ze čtyř zápasů, z čehož ve dvou nestál náš výkon ani za zlámanou grešli a zůstali jsme výrazně pod našimi možnostmi.

Pokud budu hodnotit proběhlý ročník a odhlédnu od výsledků, tak určitě převažují pozitiva. V kategorii dorostenců jsme začali trénovat čtyřikrát týdně, což si myslím, že nemá v turnovských podmínkách obdoby, a co víc, kluci na tréninky většinou poctivě chodili, to je podle mě důkaz toho, že to jde, je to jenom otázka priorit. Navíc téměř všichni dorostenci pravidelně hráli i v juniorské soutěži, kde se rozhodně neztráceli a dokázali se prosazovat proti často o dva roky starším klukům. Do týmu dorostenců se nám také podařilo zapojit několik starších žáků, kteří zde navíc hráli klíčové role. To vše je velkým příslibem do dalších let. Zatím však ani zdaleka nekončíme. Čekají nás ještě dva měsíce tréninků a v rámci nich letní turnaje, na které už se všichni těšíme!

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201904291151_dorost_18_19.jpg
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019