V Pelhřimově se rozhodovalo o postupujícím do semifinále NL

Vydáno dne 14. 03. 2019 (273 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201902110732_muzi_18_19.jpgAž páté rozhodující utkání muselo ve středu rozhodnout o postupujícím do semifinále play off Národní ligy. Na horké půdě v Pelhřimově však na turnovské florbalisty čekal těžký úkol, potřetí v sérii porazit loňského účastníka první ligy. Domácím se podařilo zlomit turnovský odpor především díky začátkům a koncům třetin, ve kterých vstřelili rozhodující branky. Po porážce 9:4 tak pro turnovské florbalisty letošní sezóna skončila a v Národní lize obsadí konečné 5. místo.

13. března 2019

Národní liga, 5. utkání čtvrtfinále

Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 9:4 (3:1, 3:1, 3:2)

branky: 1. Martin Blažek, 6. Tomáš Kocián, 19. Tomáš Kocián, 23. Petr Poduška, 26. Martin Blažek, 40. Martin Blažek, 42. Jan Knězů, 55. Václav Fučík, 57. Lukáš Zrzavý - 2. Patrik Rozkovec, 36. Patrik Rozkovec, 52. Pavel Sekyra, 58. Pavel Sekyra; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:5 + Tomáš Vitásek 5; využití: 2:1; diváků: 207; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 20 - Jaroslav Švec 12

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngDo rozhodujícího utkání celé série vkročili lépe domácí, kteří byli po celý zápas o krok napřed. Skóre se poprvé měnilo už v první minutě, ve které se Spartak ujal vedení. Turnov tentokrát ještě stihl rychle odpovědět a už o minutu později tak byl stav, zásluhou Rozkovce, znovu vyrovnaný. Vyrovnaná partie pokračovala do šesté minuty, ve které se k míčku dostal domácí Kocián, který vrátil vedení zpět na stranu Pelhřimova. Možná rozhodující moment celého utkání přišel v 19. minutě, kdy se Pelhřimovu podařilo gólem do šatny přidat třetí přesný zásah.
Ve druhé třetině zvýšil Turnov své tempo a tlačil se do zakončení, v klíčových chvílích mu však chyběla přesnější muška. Naopak v klidu hrající domácí přidali ve druhém dějství další tři branky a i přes snahu turnovských hráčů už málokdo pochyboval od postupu Spartaku.
Také vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe domácím, kteří sedmou brankou definitivně zlomili odpor Turnova a mířili tak za postupem do semifinále. Ve zbytku utkání diváci viděli ještě čtyři branky, po dvou na obou stranách. Konečný a pro Turnov až příliš krutý výsledek 9:4 poslal do dalších bojů Spartak Pelhřimov. Pro omlazený turnovský tým sice sezóna 2018/19 skončila, ale stala se velkým příslibem do dalších let a díky účasti v play off se stala úspěšnou.

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: "Podařilo se nám navázat na nedělní výkon v Turnově a díky bojovnosti a nasazení jsme zaslouženě vyhráli tuto těžkou sérii, děkuji soupeřům za férový boj a skvělým divákům za podporu."
Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: "Tuto sérii jsme si neprohráli dnes, ale v zápasech č. 2 a 4. Myslím si, že soupeř byl lepší jen v dnešním utkání, které vyhrál zaslouženě, my jsme se z toho....Je to zklamání, ale kdo by před sezónou nebo sérii řekl, že to dotáhneme až sem. Moc děkuji klukům za sezónu, ve které se nám podařilo naplnit všechny základní cíle. Gratuluji soupeři k postupu a děkujeme fanouškům za famózní podporu!"

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář