DOHRÁNO: Čtvrtfinále NL rozhodne pátý zápas, ženy v play off končí

Vydáno dne 11. 03. 2019 (219 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811190750_titulka_zeny.jpgTurnovská sportovní hala o víkendu patřila florbalu. Dvěma zápasy zde pokračovalo čtvrtfinále play off Národní ligy i play off 1. ligy žen. Mužům se podařilo ovládnout sobotní zápas, naopak v neděli byl úspěšnější Pelhřimov a osudu série tak za stavu 2:2 rozhodne až pátý zápas. Ženy ani v jednom z utkání nenašly recept na Mladou Boleslav a první sezóna ve druhé nejvyšší soutěži tak pro ně skončila. Naopak dorostenky si dvěma výhrami udržely svoji pozici zaručující postup do celostátního play off a jednu výhru si na domácí palubovce připsali také junioři.

Sobota 9. března 2019

Národní liga, 3. zápas čtvrtfinále play off
TJ Turnov - Spartak Pelhřimov 10:3 (2:1, 6:1, 2:1)

branky: 5. Patrik Rozkovec, 18. Adam Balatka, 24. Vojtěch Hejduk, 26. Štěpán Matěcha, 32. Adam Balatka, 33. Vojtěch Palatínus, 35. Vojtěch Hejduk, 38. Pavel Sekyra, 57. Vojtěch Rondoš, 58. Daniel Korych - 14. Václav Fučík, 23. Jan Knězů, 50. Jan Brothánek; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 105; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 12 - Jakub Kuchař 16, Ondřej Kocián 6

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngPřes sto turnovských diváků sledovalo v sobotu pokračování čtvrtfinálové série play off, která se za vyrovnaného stavu 1:1 přesunula do Turnova. Po herně vyrovnané první třetině se utkání změnilo v jednoznačnou záležitost ve druhé dvacetiminutovce. V ní se domácím florbalistům podařilo prakticky vše a výsledkem bylo šest branek v síti Pelhřimova. Závěrečné dějství se tak, i přes snahu hostů, spíše dohrávalo a Turnov si v něm druhé vítězství v sérii uhlídal.

Hodnocení utkání trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "Dneska jsme zápas zvládli podle představ, nicméně je to play-off a zítra je úplně jedno kolik skončil dnešní zápas. Zítra musíme předvést ještě lepší výkon, pokud chceme ukončit sérii už doma. Děkujeme moc fantastickým divákům za podporu!"
Hodnocení utkání trenéra hostů Petra Zajíčka: "Utkání se zlomilo za stavu 3:2, kdy jsme nezareagovali na aktivní hru domácích. A díky menšímu nasazení jsme toto utkání prohráli. Děkuji divákům."

SESTAVA: Švec Hladík, - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Rozkovec, Rondoš, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Balatka, Sekyra

1. liga žen, 1. zápas osmifinále
Florbalová akademie MB - TJ Turnov 7:6 (2:0, 2:2, 3:4)

branky: 11. Irena Palatínusová, 11. Martina Lamblová, 21. Eliška Mrázková, 32. Kristýna Zelená, 41. Tereza Kabátová, 45. Monika Žapková, 50. Eliška Horáková - 36. Johana Fišerová, 37. Kateřina Vacíková, 43. Kateřina Vacíková, 48. Kateřina Vlková, 52. Marcela Urbanová, 53. Karolína Bittnerová; rozhodčí: Lukáš Husák - Filip Bollardt; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 18; zásahy brankářů: Radka Höflerová 14 - Martina Gécová 24

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_MB.jpgV sobotu vstoupily do osmifinále play off ženy, které v sérii na dva vítězné zápasy narazily na favorita celé soutěže z Mladé Boleslavi. Přesto se první utkání série proměnilo ve vyrovnanou partii a v nečekané drama. Turnovský tým dlouho ztrácel a po polovině utkání prohrával již 4:0. Pak však turnovská brankářka Gecová chytila trestné střílení a dodala tak týmu potřebný impuls ke zlepšení výkonu. Po druhé třetině a brankách Fišerové a Vacíkové následně Turnov prohrával již pouze o dvě branky. Hned v úvodu třetí třetiny srazila Turnov další inkasovaná branka, na kterou však dokázala rychle odpovědět Vacíková a její tým tak nadále držel s domácími krok. V dalších minutách se oba týmy střídaly ve střílení branek, až se v 53. minutě skóre zastavilo na stavu 7:6 pro domácí. Přestože byly ve zbylých minutách turnovské hráčky aktivní a připravily si několik slibných střeleckých pozic, tak  vyrovnat se jim nepodařilo a první bod v sérii tak zůstal na hřišti domácích.

1. liga dorostenek, Kadaň
FBK Wings Most - TJ Turnov 1:10, TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 6:4

Neděle 10. března 2019

Národní liga, 4. zápas čtvrtfinále play off
TJ Turnov - Spartak Pelhřimov 5:8 (1:2, 1:0, 3:6)

branky: 12. Adam Balatka, 27. Lukáš Švitorka, 55. Adam Balatka, 58. Štěpán Matěcha, 59. Štěpán Matěcha - 19. Václav Fučík, 20. Jan Knězů, 50. Martin Blažek, 52. Martin Blažek, 55. Petr Poduška, 56. Tomáš Váňa, 57. Václav Fučík, 60. Ladislav Běhounek; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 5:4; využití: 0:1; diváků: 89; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 13, Jan Hladík 0 - Jakub Kuchař 27

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngPřípadná nedělní výhra mohla Turnov posunout do semifinále play off a tento fakt dlouho zápasu kraloval. Žádný z týmů se nepouštěl do bezhlavého útočení a taktika převládala nad florbalovou krásou. Skóre se tak poprvé měnilo až ve dvanácté minutě, kdy se z nenápadné střely ze středu hřiště prosadil Rozkovec. V závěru první třetiny se však dvakrát prosadili hosté a strhli tím vedení na svoji stranu. Ve druhé třetině viděli diváci více vyloučených než gólových situací. O tu jedinou se ve 27. minutě postaral vyrovnávací střelou Lukáš Švitorka. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 2:2. Brankové hody si oba tymy pro diváky připravily až ve třetí třetině, kdy se skóre měnilo hned devětkrát. Efektivnější byli v této fázi zápasu hosté, kteří si od padesáté minuty udržovali své vedení. Turnov sice dokázal vždy odpovědět, ale další své šance nedokázal proměnit, naopak po špatně rozehraném volném úderu Turnova přidali hosté v 55. minutě rozhodující pátou branku, které jim vlila do žil více klidu pro závěr utkání. Domácí následně zcela vypadli z koncentrace a hosté toho využili ke vstřelení dalších dvou branek. V závěru ještě Turnov dokázal při hře bez brankáře utkání zdramatizovat, ale konečnou porážku to neodvrátilo. Pelhřimov tak po výhře 8:5 srovnal stav série, o jejímž osudu rozhodne rozhodující páté utkání.

Komentář trenéra hostů Petra Zajíčka: "Dnes hráči ukázali, jak se bojuje v play-off a zapomněli na včerejší nepovedený zápas. Jsme rádi, že jsme vrátili sérii zpátky do Pelhřimova, děkuji výborným divákům."
Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: "Dáváme si "vlastní góly", což rozhodlo oba naše prohrané zápasy. Je to boj, ve středu budeme muset předvést mnohem lepší výkon, ten dnešní byl zatím nejslabší v sérii. Děkujeme divákům za podporu!"

1. liga žen, 2. zápas osmifinále play off
TJ Turnov - Florbalová akademie MB 3:10 (0:6, 1:2, 2:2)

branky: 27. Pavla Klementová, 59. Karolína Koťátková, 60. Nela Škopánová - 1. Eliška Mrázková, 4. Irena Palatínusová, 10. Eliška Mrázková, 13. Eliška Horáková, 14. Eliška Mrázková, 18. Tereza Kabátová, 22. Kristýna Sobotková, 26. Eliška Mrázková, 48. Eliška Mrázková, 52. Irena Palatínusová; rozhodčí: Michal Reczai - Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 4:0; využití: 0:0; diváků: 69; zásahy brankářů: Eva Horáková 15 - Radka Höflerová 9

Fotogalerie z utkání

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_MB.jpgOdveta osmifinálové série play off se na turnovské palubovce proměnila v jasnou záležitost. Turnovské hráčky nedokázaly navázat na svůj povedený výkon ze soboty a už po první třetině se svými soupeřkami prohrávaly vysoko 0:6. Soupeř tak ve zbytku utkání mohl polevit, přesto si Mladá Boleslav své vedení již pohlídala a po výhře 10:3 postupuje do další fáze play off.

Komentář trenéra hostů p.Kárníka: "Zápas byl spíš hodně o boji a o morálce nenechat se vyhecovat a oplácet tvrdé zákroky. Zvládli jsme to a jedeme dál. Díky holkám a našim divákům a díky i soupeřkám."
Komentář trenérky domácích Urbanové: "Zápas jsme bohužel prohrály již v první třetině. Kritické byly především souboje 1 na 1. Tímto bych chtěla především poděkovat všem hráčkám za celou sezónu a Kubovi za pomoc. Dále děkuji Všem fanouškům, pořadatelům za podporu a pomoc. PS: Vrátíme se ještě silnější a nevyměknem!"

Sestava: Bittnerová, Červová, Exnarová, Fišerová, Klementová, Pekařová, Škopánová, Urbanová, Vacíková, Vlková, Horáková, Gécová, Müllerová, Koťátková