DOHRÁNO: Ženy rozhodly o svém vítězství v poslední minutě

Vydáno dne 21. 01. 2019 (209 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201901210846_zeny_18_19_6.jpgTurnovská palubovka patřila o víkendu florbalu. Dvěma koly zde pokračovala 1. liga žen. V sobotním duelu turnovský tým jen těsně nestačil na Texas Longhorns, v neděli už však turnovské hráčky zvládly dramatickou koncovku lépe a zvítězily nad Soběslaví. Národní liga pokračovala v neděli na západě Čech, kde však turnovský tým mužů vyšel bodově naprázdno. Dorostenkám se podařilo na domácím hřišti porazit Ústí a nadále tak drží přední příčku tabulky.

Sobota 19. ledna 2019

1. liga žen, 17. kolo
TJ Turnov - FBC Texas Longhorns 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

branky: 23. Lucie Veselá, 56. Barbora Bajerová - 5. Michaela Blovská, 51. Michaela Blovská, 53. Barbora Nosková; rozhodčí: Kateřina Jeřábková - Lucie Stejskalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Martina Gécová 27 - Martina Kolaříková 29

Vyrovnané utkání, ve kterém se Turnov střetl se třetím týmem tabulky, přineslo v prvních dvou třetinách brankový půst a řadu nepřesností. Už v páté minutě se sice do vedení dostaly pražanky, ale na dlouhé minuty to byl jediný gólový okamžik. Domácí fanoušci se mohli radovat až ve třetí minutě druhé třetiny, kdy se prosadila Veselá a srovnala na 1:1. Následně si oba soupeři vyzkoušeli hru v přesilové hře, ale ani početní výhody změnu skóre ve druhém dějství již nepřinesly. Osud celého utkání se tak vměstnal do posledních deseti minut. V čase 50:09 se florbalistky Texasu dostali do vedení 2:1 po rychlém úniku a o tři minuty později svůj náskok navýšily už na 3:1. Domácí hráčky nesložily zbraně a pět minut před koncem vstřelila gól naděje Bajerová. I přes velkou snahu se však domácím hráčkám ve zbylém čase už nepodařilo protlačit míček za brankovou čáru a ze sobotního duelu tak odcházely poraženy v poměru 2:3.

Komentář trenérky domácích Marceli Urbanové: "Bohužel jsme v zápase tahaly za kratší konec špagátku. Zbytečná ztráta bodů. Děkujeme soupeři za hru."
Komentář trenéra hostí Ladislava Hrmy: "Bylo to drama až do konce, které se muselo divákům líbit. Cenné 3 body bereme, děkujeme soupeři a pořadatelům."

SESTAVA: Gécová, Horáková - Červová, Klementová, Fišerová, Urbanová, Pekařová, Vacíková, Bittnerová, Bajerová, Koťátková, Vlková, Exnarová, Müllerová, Veselá, Škopánová

Neděle 20. ledna 2019

Národní liga, 17. kolo
FBC Plzeň - TJ Turnov 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)

branky: 13. Ondřej Horažďovský, 19. Vojtěch Lapuník, 21. Matěj Vošta, 23. Vojtěch Lapuník, 41. Tomáš Němeček, 44. Ondřej Horažďovský, 46. Josef Tomášek - 16. Štěpán Matěcha, 32. Pavel Sekyra, 40. Štěpán Matěcha, 51. Jan Grmolec, 55. Vojtěch Hejduk; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 3 + Michael Brabec 5:4; využití: 0:4; diváků: 45; zásahy brankářů: Martin Bezděk 17 - Jaroslav Švec 10

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201512071027_clubs_355_logo_large.jpgTurnov se v případě výhry mohl bezpečně usadit v elitní čtyřce tabulky, ovšem na horké západočeské půdě ho nečekal lehký zápas. Od úvodního vhazování si oba soupeři nic nedarovali a kromě tvrdé hry viděli diváci také řadu šancí. Po střele Vojtěcha Palatínuse zachránila domácí tyčka. Hosté byli v polovině třinácté minuty úspěšnější a po rychlé dorážce se ujali vedení. O necelé tři minuty později však mohli hosté těžit z početní výhody a kapitán Matěcha vyrovnal. Ještě do první přestávky si však Plzeň vzala své vedení zpět.
Ani první přestávka nezastavila dobře naladěné domácí hráče, kterým se v úvodních třech minutách druhé třetiny podařilo vstřelit další dvě branky a výrazně tak navýšit svůj náskok. Turnov se ze studené sprchy dokázal oklepat těsně po polovině utkání a znovu mu v tom pomohla nedisciplinovanost Plzně. Z volného úderu se prosadil Pavel Sekyra a snížil tak na 4:2. Další šanci na změnu skóre dostali turnovští ve 36. minutě, kdy byl na pět minut vyloučen hráč domácích. I přes řadu šancí a stálého tlaku se hosté prosadili pouze jednou. Krátce před druhou sirénou stál na konci přesilovkové kombinace Matěcha, který tak přiblížil svůj tým na rozdíl gólu.
Plzeň však hned v úvodu třetí třetiny svůj náskok navýšila pátou brankou. Následně neudržel nervy na uzdě turnovský Antonín Palatínus a domácí tak v přesilové hře přidali šestou branku. Turnovská noční můra pak pokračovala ještě ve 46. minutě, kdy se Plzeň prosadila po sedmé a rázně tak nakročila k vítězství. Hosté už se nedokázali z raketového nástupu svého soupeře oklepat a dvěma góly už stihli pouze korigovat konečné skóre. Po porážce 7:5 klesl Turnov na šesté místo a o návrat do vyšších pater bude usilovat již příští sobotu na domácí palubovce.

Komentář trenéra hostí pana Palatínuse: "Soupeř vyhrál zaslouženě, musíme se probrat."

Komentář trenéra domácích pana Strejčka: "Dnes jsme byli lepším týmem, více kontrolovali míček i hru. Potřebujeme zapracovat na střelbě a naší přesilovce. Soupeř nás ohrožoval pouze v přesilovkách. Děkujeme soupeři a divákům."

SESTAVA: Švec, Horáček - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Hausmann, Rondoš, Janoušek, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Sekyra, Haloun

1. liga žen, 18. kolo
TJ Turnov - Banes Florbal Soběslav 10:8 (2:2, 3:4, 5:2)

branky: 8. Barbora Červová, 8. Kateřina Vacíková, 30. Karolína Koťátková, 32. Lucie Veselá, 34. Karolína Bittnerová, 41. Kateřina Vlková, 56. Pavla Klementová, 58. Lucie Veselá, 60. Barbora Červová, 60. Karolína Bittnerová - 16. Lenka Křiklánová, 17. Eliška Juhaňáková, 36. Andrea Dostálová, 37. Markéta Kabešová, 37. Lucie Vacková, 37. Veronika Šraierová, 43. Eliška Juhaňáková, 53. Andrea Dostálová; rozhodčí: Marek Pohunek - Pavel Špryňar; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Eva Horáková 29 - Pavlína Kozáková 28

Po sobotní brankové dietě se turnovské ženy rozstřílely o den později. Diváci tak viděli brankové hody a dramatický závěr zápasu se šťastným koncem pro domácí tým. Turnovské hráčky se dvěma góly v osmé minutě sice dostaly do vedení, ovšem soupeři se podařilo ještě v první třetině vyrovnat a podobný scénář se opakoval po celý zápas. Po polovině utkání si domácí tým vzal své vedení zpět a to ještě výrazněji. Ovšem ani vedeni 5:2 nepřineslo rozhodující zlom v utkání a Soběslav během 80 sekund dokonale otočila vývoj utkání. Po dvou třetinách tak domácí tým prohrával 5:6.
Po osmi sekundách třetí části vyrovnala Vlková a branková přetahovaná tak mohla pokračovat. V rozmezí 43. a 53. minuty se hráčkám Soběslavi podařilo dvakrát skórovat a o osudu utkání se tak zdálo být rozhodnuto. Poslední pětiminutovka však patřila Turnovu. Nejprve v 56. minutě snížila Bajerová a o dvě minuty později dorovnala brankovou ztrátu Veselá. V poslední minutě, kdy už utkání mířilo k prodloužení, se k míčku dostala Červová, která k radosti početného turnovského publika poslala domácí do vedení. Konečnou výhru v brankových dostizích pečetila střelou do odkryté branky Urbanová. Turnov tak po dramatickém závěru porazil Soběslav v poměru 10:8 a upevnil si své místo v postupové osmičce.

Komentář trenéra domácích Jakuba Hakena: "Chyby byly to je jasné, ale leze to krásně nahoru směrem k play-off. Možná to bude ještě tuto sezonu zajímavý. Cíle máme jasné. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů Tomáše Mendla: "Přetlačovaná až do konce zápasu bohužel jsme odešli poražení. Gratuluji soupeři k vítězství a přeji hodně štěstí do dalších zápasů."

SESTAVA: Horáková - Červová, Klementová, Fišerová, Urbanová, Pekařová, Vacíková, Bittnerová, Bajerová, Koťátková, Vlková, Exnarová, Müllerová, Veselá, Škopánová