Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Ženy vstoupily do 1. ligy výhrou, muži v Poháru narazí na superligový celek

Vydáno dne 17. 09. 2018 (561 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgO uplynulém víkendu se do svých soutěží zapojily všechny týmy dospělých. Muži nejprve v pátek, v rámci třetího kola Poháru České pojišťovny, přehráli vysoko tým Falcon a zajistili si tím postup do další fáze soutěže, kde se střetnou se superligovou Českou Lípou. V neděli pak turnovský celek ve druhém kole Národní ligy přehrál Děčín a usadil se na třetím místě ligové tabulky. Úspěšnou prvoligovou premiéru mají za sebou ženy, které zvítězily v Chomutově a doma naplno bodovala také mužská rezerva.


Pátek 14. září

3. kolo Poháru České pojišťovny

Floorbal Club Falcon - TJ Turnov 4:12 (0:3, 0:3, 4:6)

branky (asistence): 02:54 Vojtěch Rondoš (Vojtěch Palatínus), 03:06 Jan Grmolec, 05:06 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 20:56 Vojtěch Palatínus (Jan Havlín), 25:25 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 37:28 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 43:50 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 44:43 Pavel Sekyra (Štěpán Matěcha), 49:38 Jan Havlín (Pavel Sekyra), 51:58 Daniel Korych (Jan Grmolec), 55:21 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 57:05 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809170727_logo_falcon.jpgV pohárovém utkání se naplnily papírové předpoklady a turnovský celek si proti statečně bojujícímu soupeři připsal vysoké vítězství, které ho posunulo do čtvrtého kola. V něm se turnovský tým, poprvé ve své historii, střetne se soupeřem z nejvyšší domácí soutěže. Na přelomu září a října tak do Turnova přijede superligová Česká Lípa.

Neděle 16. září

Národní liga, 2. kola

TJ Turnov - DDM SANEXCZ Děčín IV 9:4 (5:1, 2:1, 2:2)

branky (asistence): 10:49 Jan Havlín (Jan Grmolec), 10:54 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 11:05 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 14:16 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus), 19:50 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 23:21 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 35:20 Štěpán Matěcha, 46:42 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus), 47:09 Daniel Korych (Jan Grmolec)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809170727_logo_dec.jpgNáročný víkendový program zakončili turnovští florbalisté domácím zápasem proti nováčkovi soutěže z Děčína. Turnovu se vydařil vstup do utkání, díky kterému už si nenechal druhou letošní výhru vzít. Hned sedmi kanadskými body se pod úspěšný zápas podepsal kapitán Štěpán Matěcha a jeho tým tak poskočil na třetí místo tabulky.

Komentář hrajícího trenéra domácích (Štěpána Matěchy): "Díky plnění základních pokynů jsme zaslouženě vyhráli, ale stále je na čem pracovat. Práce kterou jsme započali, už se občas objevuje na hřišti. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme jim šťastnou cestu domu."

Komentář trenéra hostů (Petra Neumaiera): "Soupeř byl dneska lepší a proto také vyhrál. Slepé góly v 1. třetině nás rozhodně nepotěšili. Uvidíme, jak se z dnešního zápasu ponaučíme dál. Děkujeme za zápas."

1. liga žen, 2.kolo

Florbal Chomutov - TJ Turnov 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

branky: 57. Viktorie Schoberová - 2. Karolína Koťátková, 3. Barbora Červová, 27. Kateřina Vlková, 48. Barbora Červová; rozhodčí: Lukáš Čech - Jan Vacín; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 29; zásahy brankářů: Aneta Blahníková 33 - Eva Horáková 13; po třetinách: 0:2, 0:1, 1:1;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809170726_logo_chom.jpgJelikož bylo sobotní utkání na domácí půdě zrušeno a přesunuto, svoji premiéru v 1. lize jsme odehrály na hřišti v Chomutově. Pro mnoho z nás to byl poprvé v kariéře šedesátiminutový zápas, ale jak je vidět z výsledku, s výdrží jsme problém neměly.

První třetinu jsme zahájily ve slušném tempu, už ve třetí minutě jsme odskočily na rozdíl dvou branek, a to zásluhou Koťátkové a Červové, které tak posbíraly první body do hodnocení. Byly jsme aktivnější a šly naplno do všech soubojů a snažily se vybojovat každý míček. Ovšem Chomutov se brzy přizpůsobil našemu tempu a šance byly na obou stranách, ovšem žádná z nich se neproměnila v gól. Ve čtrnácté minutě byly vyloučeny hráčky na obou stranách a my hrály 4 na 4. Bohužel ani více prostoru na hřišti nám nepomohlo ke gólu. Ke konci první třetiny byla znát únava, ale vedení jsme si udržely.

Druhá třetina byla mnohem vyrovnanější, ale Horáková nás výborně podržela. Ve dvacáté sedmé minutě zvýšila skóre Vlková a to nás opět nakoplo a nepřestaly jsme hrát. Udržely jsme i oslabení, avšak přesilovku jsme nevyužily. Většina šancí soupeřek se ani nedostala k naší bráně, zato my jsme několikrát prázdnou branku na druhé straně úplně minuly. Po dvou třetinách jsme tedy vedli 3:0.

Ve třetí třetině bylo jasné, že už se není na co šetřit a že soupeřky se pokusí zvrátit skóre ve svůj prospěch. My jsme ale bojovat nepřestaly a vytvářely si solidní šance, které však gólmanka Blahníková vychytala. Jediný, kdo se prosadil, byla opět Červová, která navýšila skóre na 4:0. Přestály jsme dvě oslabení, ale čtyři minuty před koncem soupeřky dotlačily míček za záda Horákové díky zmatku před naší bránou. Nicméně třígólový náskok už jsme si s přehledem udržely a z Chomutova odjížděly s první důležitou výhrou.


Komentář trenéra hostů Marcely Urbanové: "Od začátku utkání panovala mírná nervozita. Po otrkání první třetiny hrál tým dle taktických pokynů. Důležité bylo nezaspat začátek, což se nám povedlo. Další průběh utkání, po mírném kolísání v konci každé třetiny byl v naší režii. Děkujeme soupeři za hru."

Liberecká liga mužů, Turnov
FBK Gladiators Česká Lípa - TJ Turnov B 7:9, TJ Turnov B - FbC Lomnice 12:2


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

1. kolo Národní ligy

vs.14. září 2019

17:00 SH Bystřice

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019