Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Antonín Palatínus odchází do FbŠ Bohemians

Vydáno dne 13. 08. 2017 (1371 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201708131722_stonek_88.jpgDlouholetá opora mužského týmu a její hlavní ofenzivní zbraň Antonín Palatínus odchází do superligových FbŠ Bohemians. Po delší odmlce tak má Turnov v nejvyšší mužské soutěží opět své zastoupení. Posledním zástupcem v nejvyšší domácí soutěži byl současný kapitán Štěpán Matěcha. Jak vidí Antonín, přezdívaný Stonek své šance v Superlize a jak bude vzpomínat na turnovský dres se dozvíte v následujícím rozhovoru.Není tajemstvím, že jsi s FbŠ trénoval již v minulé sezoně. Jak ses k této příležitosti dostal?

Už v sezoně 15/16 jsem na Bohemce působil jako trenér přípravky a elévů. Na začátku minulé sezony jsme se pak s Bedlou (Michalem Jedličkou, trenérem FbŠ) dohodli, že začnu chodit s áčkem na tréninky, za což jsem byl moc rád. V Turnově probíhají z časových důvodů trénink jen dvakrát týdně, což mi nikdy moc nestačilo a chtěl jsem trénovat víc. Najednou jsem měl trénink prakticky každý den a moje (nemocná)) dušička měla konečně klid.

V minulých ročních jsme byli zvyklí, že jsi hrál jak v obraně, tak v útoku. Dokážeš odhadnout, zda budeš univerzálem i ve tvém novém působišti?

Mým hlavním cílem do sezóny je odehrát co nejvíce zápasů, takže jsem ochotný hrát na jakémkoliv postu. Myslím si, že jsem schopný se naučit hrát všude. Logicky bude chvíli trvat, než si zažiju nový systém, ale před startem ligy máme ještě spoustu zápasů a tréninků  a je tedy dostatek času se do všeho vpravit na sto procent. Zápas od zápasu se na hřišti cítím líp a líp.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201708131723_stonek.jpgV Turnově jsi odehrál už mnoho sezon. Jaká ti nejvíce utkvěla v paměti a proč?

Hodně těžká otázka...těžko vypíchnout nějakou sezónu jako celek, vždycky to jsou spíš určité úseky, jako například Štěpánův vítězný gól proti Plzni v předposledním kole 2.ligy, kterým jsme si definitivně zajistili postup do nově vznikající Národní ligy. Heroické výkony z historicky prvního turnovského play-off, kdy jsme byli vítězství od vyřazení naprosto suverénního Chomutova nebo bráchovi desetibodové zápasy.  Kdybych měl přeci jen nějakou sezónu vybrat, tak to bude asi ta postupová do Národní ligy. Se Štěpánem a bráchou v útoku nám to neskutečně šlapalo a řada těch individuálních úspěchů byla navíc umocněna tím týmovým, takže naprostá pecka.

S Turnovem jsi stále v kontaktu, myslíš si, že je v současném kádru někdo, kdo zastoupí tvůj nemalý bodový příspěvek během sezony?

Určitě jo! Letos jsem hrál téměř celou sezónu v obraně a gólů jsme stejně dávali víc, než dost.

Dvě sezony po sobě jsme hráli semifinále. Ani jednou jsme však do finále nenakouli, v čem si myslíš, že byl důvod neúspěchu?

Jeden z důvodů, proč jsem se rozhodnul jít zkoušet štěstí jinam. Především tým z předloňské sezóny byl, podle mého názoru, schopný vyválčit v Turnově první ligu. Pro něco takového se musí udělat něco navíc, což bohužel u části týmu vždycky chybělo. Potom logicky dochází nejen fyzické síly, ale i psychické a tým už nyní schopen podávat tak dobré výkony, jak v základní části.

Uvidíme ještě někdy "Stonka" v turnovském dresu?

Když bude volno, tak určitě na každém zápase v hledišti. Jinak se uvidí, sport musí být hlavně zábava a tou největší je pro hráče florbalu jedině přímo na hřišti.Počet komentářů: 38 | Přidat komentář


  Následující zápas

6. kolo Národní ligy

vs.19. října 2019

20:00 SH VŠE Praha

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019