Před domácím publikem zakončili starší žáci úspěšnou sezónu

Vydáno dne 10. 04. 2015 (2821 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201504102244_P4050183.jpgFOTO: V neděli pátého května se na domácí palubovce v Turnově konal poslední ligový turnaj starších žáků v sezóně 2014/2015 a po všech stránkách se jednalo o úspěšné ukončení. Více se dočtete v následujícím článku od úspěšného trenéra starších žáků Františka Záleského.

TJ TURNOV - FBC LIBEREC B 4:4

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti libereckému béčku, které bylo ovšem posíleno o značný počet hráčů z A týmu a chtělo si napravit reputaci, kterou si v průběhu sezóny svými výkony vybudovalo. Náš tým v úplně opačné pozici, po sérii vítězství jsme byli rozjetí a po celou sezónu jsme podávali dobré výkony, které jsme chtěli pouze potvrdit. Zároveň to byl vůbec náš první, a na dlouhou dobu asi i poslední zápas, ve kterém jsme nasadili do hry kompletní tři formace a odehráli jsme tak celé utkání, takže všichni měli stejnou šanci se ukázat. To se nám vesměs dařilo a po celé utkání jsme byli o chlup lepší, než náš soupeř a většinu času jsme drželi míček na svých holích. Již v první třetině jsme si vybudovali dvoubrankový náskok, o ten jsme ale záhy, díky nedůrazu před vlastní brankou, přišli a druhá část začínala za nerozhodného stavu. Liberci se ovšem podařilo dalšími dvěma brankami překlopit skóre na svou stranu, naštěstí ale ještě do druhé přestávky korigoval skóre Soukeník. Ve třetí třetině se nám dlouho nepodařilo vyrovnat a smůlu protrhl až po time-outu Jan Haloun. Do konce utkání jsme si vypracovali ještě další dvě brankové příležitosti, zůstali ovšem nevyužity a remíza byla nakonec celkem spravedlivý výsledek.

FBC ZŠ MIMOŇ ČESKÁ LÍPA B - TJ TURNOV 1:7

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201504102244_P4050188.jpgDo druhého zápasu jsme nastoupili proti České Lípě, se kterou jsme v prvním utkání uhráli pouze remízu 1:1, a o motivaci bylo tedy postaráno. Naše sestava již byla značně zredukovaná, znovu ale dostali příležitost všichni hráči, byť třeba jen na několik střídání. V první třetině s námi českolipští ještě dokázali držet krok, i přesto jsme se ujali vedení a zdobila nás dobrá obrana. Ve druhé části jsme ale začali ukazovat, kdo je na turnovské palubovce pánem a náš soupeř se stáhl do obranného bloku, který jsme čtyřikrát překonali a před poslední částí jsme měli luxusní náskok 5:0. Ten jsme ještě navýšili a jedinou skvrnkou na našem výkonu byl smolný gól, po zmatku v našem brankovišti, který připravil brankáře Hladíka o čisté konto. Zápas jsme odehráli s noblesou a ke spokojenosti (téměř) všech diváků.

Celou fotogalerii od pana Rezlera naleznete zde.

Sestava: Hladík, Jirman – Hejduk V., Hejduk E., Zakouřil, Nevosad, Špinka, Kořínek – Soukeník, Haloun, Bialeš, Švitorka, Janoušek, Jiránek, Pohl, Rezler T., Rezler O., Novák

Komentář: V posledních zápasech sezóny jsme měli konečně k dispozici kompletní hráčský kádr, navíc ještě doplněný o několik mladších žáků. Všichni dostali příležitost se předvést a myslím si, že výkony některých hráčů jsou velkým příslibem do budoucna. Oba zápasy jsme zvládli a vyzkoušeli jsme si i hru na tři formace. Celkově si myslím že, to byla velice povedená sezóna, a doufám, že budeme v nastoleném trendu pokrčovat i do budoucna a dále se krok po kroku zlepšovat. Stále pro nás nic nekončí, jelikož jsou před námi ještě turnaje NISA OPEN a PRAGUE GAMES, na které se už těšíme.

Počet komentářů: 53 | Přidat komentář