Obránce Hejduk pomohl třemi góly k obratu proti Athletics

Vydáno dne 18. 01. 2015 (2793 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409220911_DSC_0377.jpgTurnovští florbalisté cestovali po předchozích nezdarech do Čakovic s jasným cílem, získat plný počet bodů a zůstat tak ve hře o postupovou osmičku. Zápas osmnáctého kola Národní ligy proti Athletics Praha se však pro ně dlouho nevyvíjel příliš dobře a po první třetině bylo zaděláno na propadák. Obránce Hejduk pak ale svým hattrickem odstartoval turnovský obrat a zelenočerným se nakonec podařilo v důležitém utkání zvítězit.

18. kolo, 17. ledna

Athletics Praha – TJ Turnov 9:11 (5:2, 2:4, 2:5)

branky (asistence): 03:25 Martin Hejduk (Štěpán Matěcha), 19:27 Martin Hejduk (Štěpán Matěcha), 21:56 Martin Hejduk (Vojtěch Palatínus), 26:18 Štěpán Matěcha (Tomáš Matys), 33:06 Antonín Palatínus, 34:30 Tomáš Vitásek (Martin Hejduk), 48:23 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 48:38 Marek Pala (Štěpán Matěcha), 50:05 Marek Pala (Tomáš Matys), 50:32 Antonín Palatínus, 59:34 Jan Seidl (Vojtěch Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409101918_athletics.jpgHosté z Turnova vstupovali do utkání z pozice jasného favorita, ovšem svým výkonem v první třetině nedokázali tento fakt potvrdit. To i přes to, že již v polovině čtvrté minuty šli zelenočerní po Hejdukově dalekonosné střele do vedení. Následně totiž přišla pětibranková šňůra domácích, kteří dokázali potrestat všechny větší či menší chyby hostů, jejichž hra se v těchto minutách zcela rozpadla. Zpět do zápasu se po brankovém přídělu dostali turnovští až půl minuty před první přestávkou, když Martin Hejduk z volného úderu dokázal podruhé procedit míček za brankářova záda. Po katastrofálním výkonu v první dvacetiminutovce však jeho tým stále ztrácel na svého soupeře tři branky a důvodů k zamyšlení tak během první přestávky bylo více než dost.

Trenéři museli po nevydařeném vstupu do utkání sáhnout do sestavy a tento tah se začal vyplácet už ve druhé minutě druhé části, ve které Martin Hejduk dovršil svůj čistý hattrick a umazal tím další kus brankové ztráty. V klíčových chvílích však Turnov stále srážely vlastní chyby a o půl minuty později tak domácí znovu vedli o tři branky. Zlepšující se výkon hostů přinesl další kontaktní branku, o kterou se ve dvacáté sedmé minutě po krásné kombinaci zasloužil kapitán Matěcha. V polovině utkání ovšem přišla další zbytečná ztráta míčku a pro volného hráče domácích už nebylo problémem ze středu hřiště přidat sedmou branku Athletics. Až v tento moment jako by z hostů spadla těžká deka a začali předvádět jeden ze svých nejlepších výkonů. Ve zbytku druhé třetiny se proto hrálo především na branku pražanů, do které se zelenočerní dokázali dvakrát trefit. Nejprve na 7:5 snižoval Antonín Palatínus a ze tmy vytáhl svůj tým zpět na světlo šestou brankou Vitásek. Ještě před odchodem do šaten přečkali turnovští nebezpečnou situací před svým brankářem, po které je před osmou inkasovanou brankou uchránilo až nekompromisní rozpažení rozhodčích. Během druhé přestávky tak v turnovské šatně panovala o mnoho lepší nálada, ovšem k plné spokojenosti bylo ještě daleko, neboť domácí stále drželi jednobrankové vedení 7:6.

Jan Seidl se raduje z první trefy, Martin Hejduk z prvního hattricku

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201501182112_10686859_10153115559259880_4593219521347210373_n.jpgÚvod závěrečného dějství patřil především vyčkávací taktice a s odstupem času můžeme říci, že šlo o pověstný klid před bouří. Turnovští florbalisté totiž od čtyřicáté deváté minuty svého soupeře prakticky k ničemu nepustili a čtyřmi góly v řadě, v rozmezí pouhých dvou minut, nejen vyrovnali, ale především rázně strhli výsledek na svoji stranu. Pod vedení 10:7 se dvěma góly v tomto povedeném úseku podepsal Marek Pala a stejným dílem přispěl také Antonín Palatínus, který se tak stal druhým turnovským hráčem se završeným hattrickem. Domácí již museli všechnu svoji snahu vrhnout do útoku, a protože Turnov po úspěšném otočení vývoje zápasu znovu nepůsobil příliš ostražitě v obraně, dokázali ho domácí čtyři minuty před koncem potrestat kontaktní brankou na 8:10. Jejich následná hra bez brankáře jim pomohla dostat turnovské hráče pod tlak, a tak musel definitivní pojistku přidat až půl minuty před koncem střelou do odkryté brány Jan Seidl, který si tak ve svém druhém zápase připsal první branku v Národní lize a především zvýšil na uklidňujících 11:8. Poslední sekundy ještě potvrdily, jak moc nedůslední dnes turnovští byli a hráčům Athletics se tak podařilo ještě jednou skórovat a dát tak výsledku konečnou podobu. Po gólové přestřelce a špatné první třetině si nakonec turnovští florbalisté odvážejí z Čakovic důležité tři body za výhru 11:9, díky které jsou zelenočerní znovu o krůček blíže k vysněnému play off.

Hodnocení trenéra Turnova Jana Kováře: „První třetina byla z naší strany tragédie, stále se nám nedaří plnit základní úkoly a jsme příliš zbrklí v rozehrávce. Až ve druhé části jsme začali hrát podle našich představ. Nakonec jsme urvali důležité vítězství“

SESTAVA: Horáček, Suchomel - Brož, Hejduk, Salaba, Vitásek - Palatínus V., Palatínus A., Seidl, Erler, Matěcha, Pala, Matys, Němeček, Primásek

Počet komentářů: 37 | Přidat komentář