Derby ovládli hosté z Jablonce

Vydáno dne 12. 01. 2015 (1417 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpgV sobotu pokračovala Národní liga již svým sedmnáctým kolem, které turnovským divákům nabídlo derby v podobě souboje s nedalekým Jabloncem nad Nisou. Kdo však očekával stejně jednoznačný zápas jako v prvním vzájemném měření sil, musel být zklamán. Domácím se na tento výkon nepodařilo navázat a do nového roku vykročili porážkou. Po druhé porážce v řadě klesl turnovský tým na pátou příčku ligové tabulky.

17. kolo, 10. ledna 2015

TJ Turnov – 1. FbK Jablonec n/N  3:7 (1:1, 0:3, 2:3)

branky (asistence): 08:08 Adam Erler (Štěpán Matěcha), 55:02 Adam Erler (Radek Primásek), 58:51 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201301141520_jablonec.jpgTři útočné formace a dva obranné páry se na domácím hřišti snažily o potvrzení své pozice, zaručující účast v play off. Oba soupeři se během prvních dvaceti minut drželi svého taktického plánu a do bezhlavého útočení se příliš nepouštěli, tomu odpovídalo také skóre z první třetiny, která skončila smírně 1:1. I přes to se hrálo ve vysokém tempu a hra měla spád. Jako první se střelecky prosadili hosté, kteří se po umístěné střele od mantinelu dostali v polovině páté minuty do vedení. O vyrovnání se na začátku deváté minuty zasloužil Adam Erler, který těžil z chytré přihrávky Matěchy zpoza branky. Ve zbytku úvodní třetiny byli co do šancí nebezpečnější domácí, ovšem Vojtěch Palatínus ani Marek Pala se ve svých šancích nedokázali prosadit a nerozhodný stav tak vydržel až do první sirény.

Poslední světlé okamžiky domácích přišly v prvních minutách prostřední části, úvodní nápor však branku nepřinesl a ke slovu se dostali hosté. Turnov začal kupit chyby při vlastní rozehrávce a výsledkem byl druhý jablonecký gól ve dvacáté šesté minutě. Hosté byli při chuti a v jejich náporu jim následně pomohla i přesilová hra. Tu ještě dokázali turnovští s vypětím všech sil ubránit, ovšem ve dvaatřicáté minutě se nepodařilo ohlídat duo Sekyra – Král a výsledkem byla třetí inkasovaná branka. Nervózní domácí se dlouho nedokázali z dvoubrankového manka oklepat, tuto snahu jim navíc zkomplikovalo další vyloučení ve třicáté šesté minutě. Paradoxně až v něm si turnovští vypracovali další větší šanci, Vojtěch Palatínus však po rychlém úniku trefil pouze tyčku. Za pár sekund tak uhodilo na druhé straně, jablonečtí využili svoji přesilovku a mohli se radovat z pohodového vedení 4:1. Evidentně zaskočení domácí už vyhlíželi druhou přestávku pro zmobilizování sil a k naplánování obratu nepříznivého vývoje.

Do závěrečné třetiny vstupovali domácí s výhodou přesilové hry, tu se jim však i přes několik nebezpečných střel nepodařilo využít. Podobné to bylo i s dalšími střeleckými pokusy, které i přes nálepku gólové zůstaly trestuhodně nevyužity. Definitivní rozhodnutí přišlo v padesáté čtvrté minutě, ve které domácí hned dvakrát inkasovali a jejich naděje na bodový zisk se tak sesypaly jako domeček z karet. Malou jiskřičku naděje ještě pět minut před koncem vykřesal Adam Erler, ale o závěrečný tlak se jeho tým připravil sám díky dvouminutovému vyloučení.  Poslední změny skóre se vešly do poslední dvouminutovky. Nejprve se při hře bez brankáře prosadil Vojtěch Palatínus a snížil na 3:6 a o pár sekund později pečetil jablonecké vítězství střelou do prázdné branky Lukáš Veselý. Turnov svému soupeři pomohl k výhře 7:3 především vlastními chybami a laxním přístupem. Po druhé porážce v řadě a vzhledem k vyrovnanosti tabulky tak bude muset turnovský tým ve zbylých pěti zápasech o postupovou osmičku ještě hodně bojovat.

Komentář trenéra hostů Javůrka: „Důležité vítězství v poměrně pohledném zápase. Dnes to nebyl tak suverénní Turnov, jako byli u nás. Díky zlepšenému výkonu v druhé polovině utkání jsme zaslouženě vyhráli. Děkuji soupeři za zápas.“

Komentář trenéra domácích Kováře: „Pouze první třetinu jsme předváděli výkon, hodný našemu umístění v tabulce. Následně jsme předvedli další sérii stupidních chyb, díky kterým se hosté dostali do rozhodujícího vedení. Poté se naše hra totálně sesypala a utkání jsme prohráli především ve vlastních hlavách.“

SESTAVA: Suchomel, Horáček – Hejduk, Bursa, Brož, Vitásek, Primásek – Palatínus V., Palatínus A., Nezdara, Erler, Matěcha, Pala, Matys, Němeček, Seidl.

Počet komentářů: 43 | Přidat komentář