Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook
TJ Turnov florbal

Historie turnovského florbalu


1998

Začíná se psát historie turnovského florbalu. V hlavách zakladatelů Romana Bukovana, Petra Brože a Jardy Kobrleho se rodí myšlenka založit florbalový klub a po konzultaci se zakladatelem florbalu v blízkém Jablonci Pavlem Kunstem, nabírají věci velmi rychlý spád. ,, Trénovalo se v malé tělocvičně v Kobylech, branky nám tehdy stloukl Lukáš Kvapil a některé hokejky měly ještě dřevěnou násadu, byl to dost masakr, ale bylo nás čím dál víc a čím dál víc se nám to líbilo, ´´ vzpomíná na první florbalové krůčky Roman Bukovan. První název klubu 1.JV Vlastibořice spojuje dohromady dvě obce, které tak můžeme označit za rodiště současného klubu. Těmi obcemi jsou Jívina a Vlastibořice. Postupně se přidávají i hráči z dalších okolních vesnic jako jsou Soběslavice nebo Pěnčín. Do své první soutěžní sezony se nově vzniklý klub přihlašuje o rok později.

1999/2000

Klub z Vlastibořic se poprvé objevuje na oficiální ligové mapě ČFbU. Coby nováček byl klub zařazen do nejnižší soutěže, kde bylo hlavním cílem sbírat první florbalové zkušenosti. K historicky prvním ligovému zápasu cestovali vlastibořičtí florbalisté do Náchoda.

2000/2001

V září roku 2000 se vedení klubu rozhodlo uspořádat první nábor mládeže. Na školních nástěnkách se proto poprvé objevují náborové letáčky a i díky školní TV se florbal pomalu dostává mezi populární sporty. Mladí florbalisté se poprvé scházejí ve středu 27.září v hale TSC. První rok věnovali budoucí junioři pod vedením Romana Bukovana především přípravě a do ligové sezony nakoukli až v následujícím ročníku. Muži startují ve své druhé soutěžní sezoně ve 2. Severovýchodní lize - Sever, kde obsazují sedmé místo. Jeden ze třinácti bodů se jim mimo jiné daří získat za remízu 2:2 s pozdějším vítězem soutěže.

2001/2002

Severovýchodní ligu poprvé hraje tým zastupující turnovskou mládež, tým juniorů. K prvním zápasům cestují turnovští mladíci vedení trenérem Bukovanem v neděli 23.září do Prahy, do haly Pod Děkankou. Ve svém prvním utkání nastupují proti Benátkám nad Jizerou (prohra 1:18). O rok déle již juniory vede hrající trenér Roman Bartoň. Muži nastupují ve 2. Severovýchodní lize a se ziskem 19 bodů obsazují 5. Místo.

2002/2003

V létě roku 2002 přichází jeden ze zlomových momentů, kdy se po vzájemné dohodě klub stěhuje z Vlastibořic do Turnova a mění svůj název na ten současný, tedy na TJ Turnov. Původní název sice zaniká, ale klub tím získává nemalé výhody ať už materiální či finanční. Daří se rozšířit členskou základnu mládeže a na ligovou scénu tak vstupují starší žáci. Z této generace vyrostli např. Štěpán Matěcha nebo Rostislav Vocásek. V začátcích vedl starší žáky Martin Fanta, později ho na dalších několik let nahradil Petr Brož. Muži hrají Severovýchodní přebor a poprvé se umisťují na stupních vítězů, tedy na 2.místě. Na jaře roku 2003 se díky Anetě a Radimovi Kolomazníkovým daří k florbalu přilákat také ženy a žákyně.

2003/2004

Ještě před startem ligové sezóny se Petr Brož stává prvním turnovských hráčem v nejvyšší soutěži, a to díky přestupu do FBC Liberec. Jak moc byl tento hráč pro tým nepostradatelný dokazuje následující ligová sezona, ve které muži končí až na šestém místě. Juniorům se konečně daří zúročovat předchozí získané zkušenosti a sezonu zakončují v klidném středu tabulky podobně jako starší žáci, kterým se daří porážet silné soupeře, ale také ztrácet zápasy s těmi slabšími.

2004/2005

Před startem ligové sezóny napodobuje svého trenéra Brože Jan Kovář a odchází na hostování do dorosteneckého týmu FBC Liberec. Starší žáci se stávají nejúspěšnějším turnovským týmem a sezonu končí na 4.pozici, těsně za postupovými příčkami. Pro úspěšný tým jde kvůli poklesu členské základny o poslední soutěžní ročník. Dívky hrají pod názvem TJ Girls Turnov svoji první ligovou sezonu a v Oblastní lize (liga neregistrovaných) končí na konečném pátém místě a to i přes to, že tato soutěž byla především pro mladší žáky. Neslavně se v tomto ročníku daří juniorů, kteří svým předposledním místem v tabulce zůstávají za očekáváním. Pro tým juniorů to byla poslední soutěžní sezona a jeho hráči přestupují do týmu mužů. Podobně končí tento ročník také pro mužský tým, který sestupuje o ligu níže.

2005/2006

Turnovští florbalisté se na přelomu července a srpna 2005 poprvé vypravují za hranice republiky na předsezónní turnaj. Volba padla na Nizozemí a turnaj Amsterdamned 2005, na kterém turnovský celek obsazuje 12.místo, na které jej odsoudila prohra na samostatné nájezdy s celkem ASV Cologne. Před startem ligové soutěže se do týmu z FBC Liberec vrací Petr Brož a rázem tak má tým znovu nový impuls a skvělého vůdce do dalších ligových bojů, pokud možno postupových. Turnovský celek se celou sezonu drží na předních místech ligové tabulky a v konečném účtování mu se ztrátou dvou bodů za vítězným Sokolem Liberec (dnešní FBC Panthers) patří druhá příčka, která znamená postup do Severovýchodního přeboru mužů. Úspěšný ročník završuje Petr Brož vítězstvím v kanadském bodování celé soutěže. Na úspěch mužů nedokázala navázat mládež. Dorostenců se nesešel potřebný počet, a tak byli vyloučeni ze soutěže. Žákyně hrající Oblastní ligu florbalu skončily šesté. V únoru 2006 probíhá pod vedením Jana Kováře nábor mladých florbalistů ročníků narození 1990-1995 a začíná se obnovovat chlapecká základna klubu. První rok věnují začínající florbalisté především přípravě a na svoji ligovou premiéru si musejí počkat až do září 2007.

2006/2007

Turnovský florbal zažívá úspěšné období. Po loňském postupu se v tomto roce daří mužům vybojovat svůj první titul Severovýchodního přeborníka a postoupit tak do 3. florbalové ligy. Poprvé se v oficiálních soutěžích ČFbU objevují žákyně hrající Severovýchodní ligu a nevedou si vůbec špatně. Pod vedením trenéra Radima Kolomazníka končí na sedmém místě.

2007/2008

V sezoně 07/08 se na scénu opět vrací mládežnický tým v podobě dorostenců, kteří se objevují v nejvyšší soutěži a po prvním kole dokonce vedou ligovou tabulku. Oporami týmu jsou Štěpán Matěcha, David Pospíšil a Petr Suchomel. Poprvé můžeme v ligových soutěžích také spatřit turnovský tým žen. Začátek sezony muži odstartují v Holandsku na turnaji Amsterdamned 2007 a konečné páté místo je předzvěstí úspěšné sezony, což dokládá i postup do 2. kola Poháru ČFbU. Po předchozím postupu pak muži startují ve 3. lize, ve které se dlouho přetahují o třetí postup v řadě s Děčínem. Dramatická zápletka vrcholí až posledním zápasem v Turnově, kde domácí před naplněným hledištěm nakonec v přímém souboji těsně prohrávají. V polovině sezony odchází Štěpán Matěcha, který tím startuje své úspěšné působení v Liberci a následně v Mladé Boleslavi, v obou případech nastupuje v nejvyšších soutěžích. Naopak se do Turnova daří z extraligy přivést Martina Kouřila, který se následně stává potřebným impulsem pro vzestup mužského týmu. V prosinci 2007 se koná první ročník Vánočního MIXturnaje.

2008/2009

Již tradičně začínají turnovští florbalisté novou ligovou sezonu účastí na zahraničním turnaji. Pro rok 2008 je to bratislavský turnaj Slovak Open, na který tentokrát vyrážejí také ženy. Výsledkově se ve srovnání s Amsterdamem tolik nedařilo. Rovněž Pohárová soutěž nepřinesla postupovou radost a muži zůstávají před branami do druhého kola. V srpnu se poprvé vydávají turnovské týmy na letní soustředění, které hostí Dvůr králové nad Labem. Poprvé se v ligových soutěžích objevuje mužské béčko a tým juniorek. Tým složený především z hráček dorosteneckého věku vede Tomáš Mádr, následně David Pospíšil. Po výsledkových výkyvech zakončují muži sezonu třetím, opět nepostupovým místem. Velký úspěch si připisují žákyně, které vyhrávají svoji soutěž. Na samém konci sezony se o úspěch zasloužili i starší žáci, nová generace vyhrává turnaj Liberec Open. Soutěžní ročník uzavírají dorostenky účastí na 1. Oficiálním turnaji ČFbU své kategorie. Dobře zorganizovaný turnaj hostí Česká Třebová a Litomyšl. Turnovská děvčata obsazují 14.místo.

2009/2010

Pro start do nové sezony si muži tentokrát vybírají turnaj v Maďarsku, který se stává tím nejúspěšnějším. Ve Veszprému si turnovští hráči v nelítostném vedru pověsili na krk bronzové medaile a Petr Suchomel se stává nejlepším brankářem turnaje. Svoji dobrou předsezónní formu muži korunují postupem do 2.kola Poháru ČFbU. V lize se jim však už tolik výsledkově nedaří a obsazují konečné 8.místo. Paradoxně znamená nejhorší třetiligové umístění díky reorganizaci soutěží postup do vysněné 2.ligy. Nejlépe tak na tom po konci sezony jsou dorostenky, které končí čtvrté. Vydařenou sezony pak svěřenkyně Davida Pospíšila a Veroniky Vlčkové korunují 8.místem na turnaji ČFbU v Ostravě. V sezoně prvně hájili turnovské barvy také mladší žáci. Díky tomu nasadil turnovský klub do ligových soutěží rekordní počet družstev.

2010/2011

Zahraniční misí pro tento rok se stává Rakousko a Austria Open, tentokrát však bez výraznějšího úspěchu. Dařilo se však v Poháru, ve kterém Turnov znovu postoupil do 2.kola, které se až do dnešních dnů stává nejvyšším pohárových úspěchem. Zelený dres v tomto ročníku poprvé oblékají elévové. Muži zažívají premiéru ve druhé lize, ovšem bez svého dlouholetého kapitána. Radim Kolomazník se stává třetím hráčem, který se o místo v sestavě pere v extraligovém celku Liberce. První nevydařenou polovinu sezony dokáží turnovští hráči vylepšit po Novém roce a výsledkem zlepšených výkonů je konečné sedmé místo a uhájení druholigové příslušnosti. Úspěšný ročník zažívají také junioři, kteří se celou sezonu přetahují o vedoucí příčku s Jabloncem. Bohužel ztrácejí i dobře rozehrané zápasy a končí druzí, i tak postupují do 2.ligy.

2011/2012

Po sérii návštěv zahraničních turnajů dávají turnovští florbalisté přednost domácímu, věhlasnému turnaji Czech Open, který každoročně hostí Praha. Konec cesty turnajem znamenalo až prohrané utkání s prvoligovým týmem Znojma ve druhém kole PLAY OFF. Následně se jim koncem srpna daří opět proklouznout do druhého kola Poháru, ovšem i tento rok zde cesta končí a postup do třetího kola zůstává stále nepokořen. Následné účinkování ve druhé lize již není tak úspěšné jako rok před tím a nevýrazné výsledky znamenají poslední 12.místo a návrat zpět o ligu níže. Podobně jsou na tom po loňském postupu do 2.ligy také junioři, kteří měli výbornou první polovinu sezony, v té druhé už se jim však tolik nedařilo a skončili na 8.příčce.

  Soustředění 2019  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019

jordans retro 13, cheap nfl jerseys cheap jordans for sale, foamposites For Sale, cheap soccer jerseys, Cheap jordans for sale, Cheap Air Jordan 13 Low, cheap jordan 12, Canada Goose sale,