DOHRÁNO: Dorostenci v Železném Brodě vyhráli oba dva své zápasy. Muži padli v posledním zápase základní části.

Muži vyjeli na poslední domácí utkání do Dvora Králové, kde s jistotou třetího postupového místa do play-up už o nic nešlo a prostor dostali kluci z B týmu a juniorů. V Železném Brodě se dařilo dorostencům T.K.S., kteří nejprve přehráli Jablonec a v prodloužení si pak poradili i s týmem FbK Orlicko-Třebovsko.

Divize C

TJ Sokol Dvůr Králové nL - T.K.S. TJ Turnov 9:4

Branky a asistence: 34. Jaroslav Šmída, 50. Marek Pala, 50. Lukáš Maršík (Jaroslav Šmída), 60. Marek Pala (Filip Janků)

Dneska to byl těžkej freestyle. Pár kluků z áčka doplnili béčkaři, juníci a náhradní brankář, který popadl florbalku a mazal dělat bordel na hrot. Tímto jsem ve florbale viděl snad vše. Ve třetí třetině nám tam konečně něco napadalo a i jsme se florbalem bavili. Dvůr si svým nekomunikováním a nepřesunutím zápasu dneska zařídil tři body, které je poslali do play-up. Gratulka a my už radši mizíme na ples za klukama. Vidíme se příští týden v Turnově, hlavní část sezóny začíná!!!

Tomáš Jiránek

1. liga dorostenců

T.K.S. TJ Turnov - FLORBAL JABLONEC 10:1

FbK Orlicko-Třebovsko - T.K.S. TJ Turnov 6:7pn

Sestava:
B: Bezděk, Mlejnek,
Šreiber, Stěhula, Vondál, Hájek, Bugno, Kyloušek, Karpíšek M. Honzák, Pala, Kořínek, Vaněk(C), Daněček, Hanzl, Prousek, Drbohlav

V sobotu 17. 2. 2024 nastoupili borci T.K.S. konečně na domácí půdě v Železném Brodě a těšili se obrovskému zájmu svých fanoušků. Do prvního utkání domácí nastoupili s obrovskou vervou, kdy už při rozběhání a rozchytání z kluků čišela chuť ukázat všem jaký progres do současné doby udělali. První třetina zápasu s Jabloncem byla ještě ,,oťukávající", ale i tak jsme ji vyhráli v poměru 3:0. Druhou třetinu jsme svůj výkon ještě zlepšili a se soupeřem si začali hrát, a to především kombinačně. Do třetí třetiny jsme tedy nastoupili s náskokem pěti branek a Jablonec přestal klást odpor. Po dalších krásných kombinačních akcích jsme přidali dalších pět branek a zápas skončil 10:1. My trenéři i hráči jsme tímto zaznamenali první vysokou výhru co se týče 1. ligy dorostu za celé dva ročníky.
Do druhého utkání jsme nastoupili proti také známému soupeři z Orlicka-Třebovska. Soupeře jsme už tento ročník několikrát porazili, ale vždy to byl vyrovnaný boj. V posledních utkáních spíše dominoval soupeř, co se týče výsledků. Věděli jsme tedy, že do zápasu musíme nastoupit opět naplno. To se nám však nepovedlo a po zbytečných chybách jsme po chvíli prohrávali 0:2. Do konce třetiny jsme dokázali snížit na jednogólový náskok pro soupeře, ale ke chválení bylo daleko. Po lehké domluvě hráčům a především po namotivování vběhl do druhé třetiny úplně jiný tým. Kluci krásně kombinovali a šlo opravdu o skvostné akce. Většina z nich byla zakončena gólově a po druhé třetině byl náhle stav pro naše borce 6:2. Třetí třetina, ale byla trošku poznamenaná tou druhou, a to, že někteří hráči byli ,,vydáni" ze svých sil a tím začali dělat chyby. Soupeř chyb využil i za pomoci hry bez brankáře srovnal třetí třetina na konečných 6:6. Jelikož bylo třeba zápas rozhodnout, následovaly nájezdy. V těchto se skvěle zaskvěl náš gólman a i když je menšího vzrůstu nenechal si vstřelit ani branku. No a když se naopak povedlo dát Prouskovi gól, připsali jsme si i druhé vítězství. První kolo turnaje jsme tedy zakončili s pěti body. Druhé kolo odehrajeme 2. 3. 2024 ve sportovní hale v Turnově. Budeme potřebovat vaši podporu. V Železném Brodě jste byli skvělí a děkujeme za to.
Po tomto turnaji musím všechny hráče ze sestavy pochválit. Konečně zahráli to, co vím, že umí. Díky, kluci.

Tomáš Fabián

Liga starších žáků

1.FBC DDM Děčín IV - TJ Turnov 2:1

FD Teplice - TJ Turnov 3:1

SK BIVOJ LITVÍNOV BLACK - TJ Turnov 4:3

V neděli 20.2. jsme vyrazili do Litvínova, jednoho z nejvzdálenějších míst v našem herním regionu. Čekali nás tři zápasy v druhém koši. Náš cíl byl alespoň jednou vstřelit gól do prvního koše. Bohužel se nám to nepodařilo a po třech prohrách jsme skončili ve třetím koši. Možná to bylo způsobeno současnou vlnou viróz, někteří hráči byli viditelně oslabeni. Dnes se nebudu podrobně zabývat jednotlivými zápasy, spíše se zaměřím na jejich celkový průběh. Určitě musím říct, že soupeř nikdy nebyl herně lepší než my. Dokonce jsme ho v některých fázích utkání mačkali jako citrón. Celou dobu jsme se snažili hrát aktivní hru a nepřizpůsobovat se soupeři. Ten musel naopak reagovat na nás.

Bohužel v současné době nemá žádný z našich hráčů absolutní top formu, která by dokázala utkání rozhodnout sama o sobě. Vše závisí na souhře všech hráčů. Na jeden gól potřebujeme minimálně deset vyložených šancí, takže pohled trenérů, jak zvedají hlavu vzhůru nebo si zakrývají tvář, musel být úsměvný. Musím však kluky pochválit, protože i když se nám nedařilo, pracovali naplno a to je to, co se cení. Kvalitní přístup na tréninku je totiž základem úspěchu.

Nikdy jsem nehodnotil výkony rozhodčích, jejich role je vždy nevděčná. Ale tentokrát si dovolím malou stížnost, protože rozhodně nebyli nakloněni nám a některá jejich rozhodnutí byla velmi zajímavá.

Dušan Iker

Přebor starších žáků

TJ Turnov - FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa 9:2

TJ Stadion Nový Bor - TJ Turnov 5:3

Kluci z béčka stržů tentokrát byli v dobrém počtu a v obou dvou zápasech předvedli poměrně solidní výkony, které ovšem stačili pouze na jednu výhru.

Liga přípravek

TJ Turnov - FLORBAL JABLONEC Blue

Crazinky FBC Liberec G - TJ Turnov

TJ Sokol Koberovy - Klokani - TJ Turnov

Tým přípravky v sobotu vyrazil sbírat další zkušenosti do Jablonce nad Nisou. Celkem jsme odehráli tři zápasy. Na úvod nás čekal domácí tým. Svým nasazením a tempem nás téměř k ničemu nepustil, výsledek tomu odpovídal. Druhý zápas jsme odehráli proti Crazinky FBC Liberec, což byla příjemná změna, protože i my máme v týmu spoustu holčiček. Zápas byl vyrovnaný až do konce, nakonec ten šťastnější byl tým z Liberce. Jako poslední soupeř nás čekali Koberovi, který má velmi mladý tým, my jsme měli v týmu zkušené hráčky, které zápas rozhodly. Určitě je tu zlepšení, pro nás další zkušenost ze zápasu a na základě toho i spousta práce do dalších zápasů.

Jaroslav Pajkrt

Liga mladších žákyň

Crazinky FBC Liberec - TJ Turnov 3:13

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 5:7

Na domácí palubovce se v neděli představil tým mladších žákyň. Tentokrát jsme se sešli v plném počtu. Doufám, že i k následujícím zápasům vyrazíme ve větším počtu.Turnaj začal v netradičním čase a to v pravé poledne. Úvodní zápas jsme odehrály proti Crazinkám FBC Liberec. Tento zápas byl pro některé hráčky zajímavý i z jiného důvodu, protože díky spolupráci těchto klubů spolu nastupují v jednom týmu. Na zápas to nemělo vliv, oba týmy chtěly vyhrát. Naše holky na soupeřky vlétly a liberecké holky nestihly zareagovat. I přes následné zlepšení pohybu soupeřek, jsme se dokázaly prosadit a zápas jsme ovladly. Druhý zápas s Českou Lípou byl vyrovnanější, povedlo se nám smazat manko a dostat se do vedení, ale bohužel to nestačilo. V závěru se soupeř po trestném nájezdu ujal vedení, které střelou z dálky navýšil. Ani závěrečná hra bez brankáře již na výsledku nic nezměnila.
Tentokrát si všechny holky zaslouží za celý turnaj pochvalu, sice tam jsou ještě nějaké drobné chyby, ale jednoznačné zlepšení všech hráček.
Na konec bych chtěl vyzvednout výkon rozhodčího, který celý turnaj odváděl velmi dobrý výkon. Kéž by se to stalo pravidlem a ne výjimkou.

1. liga dorostenek

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 11:0

FBC Liberec - Florbal Ústí 14:0

FBC Liberec - FD Teplice 15:2

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 8:0

V sobotu a v neděli odehrály dorostenky další zápasy 1. ligy dorostenek. Za Liberec v rámci spolupráce s Turnovem nastoupily naše odchovankyně Lucie a Michaela Cidlinská, Jana Pokorná, Bára Pajkrtová a Eliška Svobodová.

V sobotu byly našimi soupeřkami děvčata z České Lípy a z Ústí nad Labem. Bylo velice těžké se proti těmto soupeřům namotivovat. Jsou to týmy, které se nacházejí na spodku tabulky a kvalita jim opravdu chybí. Přestože se oba týmy snažily, nestačilo to a naše brankářky opravdu mnoho práce neměly.

V neděli jsme pak narazili na přece jenom silnější soupeřky, ale i tak jsme měli zápasy zcela pod kontrolou. Naše holky oproti sobotě ještě více přidaly na celkovém nasazení a přehrávaly tak teplické i litvínovské hráčky ve všech herních dovednostech. Celkově jsme k tomuto víkendu přistoupili hlavně z pohledu na předkolo play off, které nás čeká. Jako trenéři jsme byli rádi, že jsme měli konečně všechny hráčky pohromadě a mohli jsme si tak vyzkoušet některé herní varianty. Zda budeme řádně připraveni, ukáží až příští zápasy, na které se nesmírně těšíme.